milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Pozemské radosti Pozemské radosti Peter Mayle

Kniha o přepychu bohatých, obyčejný člověk s menším jměním si až tak dovolit nemůže, ale může si alespoň přečíst

08.03.2020 3 z 5

Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Moc se nekasej, sukni vykasej aneb 365 rad Haliny Pawlowské Halina Pawlowská

Některé citace jsou vtipné, jiné k zamyšlení

08.03.2020 4 z 5

Pokušení českých doktorů Pokušení českých doktorů Pavel Jansa

Kriminální případy se odehrávají v různých biochemických laboratoři výzkumných ústavů

08.03.2020 4 z 5

Chlapec v pruhovaném pyžamu Chlapec v pruhovaném pyžamu John Boyne

Nádherně napsaná kniha o přátelství dvou chlapců; jednoho z rodiny nacistického pohlavára a druhého židovského chlapce za plotem koncentračního tábora. Konec dost smutnej

27.02.2020 4 z 5

Bramborová dieta pro štíhlou linii Bramborová dieta pro štíhlou linii Claudia Daiber

Prý dietam neschodí se ani náhodou, musela by být opravdu velká vůle

24.02.2020 1 z 5

Domácí sýry Domácí sýry Petra Rubášová

Návody na výrobudomácích sýr z jakěhokoliv mléka

24.02.2020 5 z 5

Domácí sušení Domácí sušení Karina Havlů

Pro ty c si koupí sušičku ovoce, tak pak doporučuji co dál se sušeným ovocem, zeleninou či houbami

24.02.2020 5 z 5

Mladý muž & bílá velryba Mladý muž & bílá velryba Vladimír Páral

Kniha i film pěkný, vztahy s lidmi, ale konec nedokonče

24.02.2020 4 z 5

Nikdy nevíš Nikdy nevíš Rozmar Kopecká (p)

Krátký detektivní příběh ze Zlatého kopce u Božího Daru; hned na začátku jsem věděl kdo je pachatel

22.02.2020 4 z 5

V oblaku dezinfekce V oblaku dezinfekce Ivanka Devátá

Povídání o lékařích a nemocech, zážitky samotné autorky či někoho známého

13.02.2020 4 z 5

Velká sýrová nakládačka Velká sýrová nakládačka Iva Bartošová

Spoustu receptů k naložení oblíbeného plísňového sýra zn. Hermelín

06.02.2020 4 z 5

Suchej tam, mokrej ven Suchej tam, mokrej ven Tony Fenelly

Kdysi jsem tuhle knihu četl a vím, že jako krimi román z prostředí gay komunity se mi líbila, jen škoda, že jí knihovna vyřadila z fondu, rád bych si jí znovu přečetl

06.02.2020 4 z 5

Jedno morče a dvě mámy Jedno morče a dvě mámy Pieter Feller

Kniha, kde nechybí rozbor výchovy dítětě homosexuálním párem, fakt supr napsáno, dle autora i okolí se choval přiměřeně bez odstupu

06.02.2020 5 z 5

Obchod s orgány Obchod s orgány Tess Gerritsen

Tak tomu už říkám, že se jedná o thiller, kniha od začátku až do konce chytne a nepustí, jen ten konec byl trochu smutnej

02.02.2020 5 z 5

Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Snídaně u Tiffanyho / Breakfast at Tiffany's Truman Capote

Něco jako deník v době válečných let mladého muže, který se zamiluje do tajemné ženy, jež sdílí dům ve kterém bydlí

02.02.2020 4 z 5

Duše v labyrintu Duše v labyrintu Lenka Teremová

O ženě, která s hrůzou zjistí o své duševní nemoci a nechce se léčit

02.02.2020 4 z 5

Rakousko: velký průvodce do zahraničí Rakousko: velký průvodce do zahraničí Jaromír Sopouch

Sice už zastaralý průvodce sousední zemí, ale přesto ty hlavní památky přetrvávají stále, nerad chodím s průvodcem a raději vlím individuální trasy

Sex ve městě Sex ve městě Candace Bushnell

Kniha na jejímž základě byl natočen stejnojmenný seriál o rozmazlených a bohatých VIP osob plná humoru i nezapomenutelných zážitků

Tři cesty k smrti Tři cesty k smrti Jaroslav Andrejs

Výsadky na území Protektorátu bylo mnoho, přesto některé jsou popsány i v literatuře jako v této knize

Za branami smrti Za branami smrti Gerald Wheeler

Příběhy s komentáři o smrti a vše co s ní souvisí