milan.krimsky milan.krimsky komentáře u knih

Pohraniční pitaval - Kriminální případy z let 1920-1963 Pohraniční pitaval - Kriminální případy z let 1920-1963 Emil Hruška

docela dobré vzpomínky na kriminalistiku předválečnou a poválečnou, autor hodně popisuje tehdejší bezpečnostní složky

18.02.2024 4 z 5

Převedu vás... na onen svět Převedu vás... na onen svět Emil Hruška

Dobře sepsaná kniha o převaděčích v poválečné době

18.02.2024 5 z 5

Pekařův kluk a jiné hry a scénáře z exilu Pekařův kluk a jiné hry a scénáře z exilu Josef Škvorecký

I když p. 3kvoreckého zrovna číst nemusím, ale tahle kniha z exilové Kanady, mě zrovna dostala, šikovně sepsané scénáře s doslovem jak to v exilu chodilo,...

18.02.2024 5 z 5

Netradiční vegetariánská kuchařka Netradiční vegetariánská kuchařka Pavla Momčilová

Tak nostalgická kuchařka začátku devadesátých let, zrovna bohatá úroda zeleniny a ovoce a jak to zpracovat, tak jsem použil právě pár receptíků z této knihy.

18.02.2024 5 z 5

Tak tady jsou ty slíbené  recepty na  cukety, paní Ehmová Tak tady jsou ty slíbené recepty na cukety, paní Ehmová Jana Štěpánková

Tak z této knihy jsem čerpal recepty na cukety v jakékoliv podobě, dokonce ohledně zavařování; nejvíce se osvědčil u nás v rodině recept na cuketovou směs na topinky i tousty

Tomíkovy objevy Tomíkovy objevy Gerard Grée

Knihu jsem půjčil i vietnamským dítkům a nechtěli mi jí vrátit, hodně se od ní učili :-O)

21.09.2023 5 z 5

Vaříme trochu jinak Vaříme trochu jinak Žaneta Kremsa

Docela zajímá kniha, i když dávám přednost klasické domácí kuchyni minulého století

28.08.2023 4 z 5

Tak trochu jiná kuchařka Tak trochu jiná kuchařka Camie (p)

Že by mě tato kniha nadchla? Tak to vůbec né, samé konzervované polotovary a ze zahrádky nic? Kniha si určitě najde tu svou zřejmě u mladší generace, ale u té střední či starší generace je spíše autorkou J. Mandžuková

28.08.2023 3 z 5

Rychlovečeře Rychlovečeře Jarmila Mandžuková

Na tuto knihu jsem narazil náhodně při prohlížení autorčina webu

17.08.2023 5 z 5

Bleskovky v kuchyni Bleskovky v kuchyni Jarmila Mandžuková

Moje oblíbená kuchařka, kde i začátečník se naučí během chvilky uvařit snídani, oběd či večeři ze snadno dostupných surovin

17.08.2023 5 z 5

Tisíc a jedna noc s Arabem Tisíc a jedna noc s Arabem Renáta Názlerová

Kniha mě nadchla i nenadchla, spíše bych řadil do růžový knihovny, hodně rozvodů, zamilovanosti, svatby, cestování pohleden autorky

08.08.2023 4 z 5

Nekonečná, téměř průzračná modř Nekonečná, téměř průzračná modř Rjú Murakami

to je jako když prožijete jeden večírek v totálním rauši, užíváte si a ke konci knihy prožijete pocity absťáku

07.08.2023 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

nebylo to špatný

02.08.2023 5 z 5

Protokol Protokol April Christofferson

Dalo se číst

01.08.2023 3 z 5

Vire, padni! Vire, padni! Ivona Březinová

Co vše dokáže covid provést s ldmi

Radúz a Mahulena Radúz a Mahulena Julius Zeyer

Na danou dobu je to přijatelný příběh, ale četba mě nenadchla

01.08.2023 2 z 5

Štěkot uvázaných psů Štěkot uvázaných psů Jakub Dušek

Dobrý komiks, jen ten je depresivní

R.U.R. R.U.R. Karel Čapek

Výborné dílo, kdy roboti ovládli svět

01.08.2023 5 z 5

Banánové rybičky Banánové rybičky Halina Pawlowská

zlatá klasika

Pletení košíků Pletení košíků Monika Králiková

Kdo se chcete naučit plést z papíru košíky a přispět odpadovému hospodářství,, ihned sáhnete po knize a vyrobíte tucet výrobků

01.08.2023 5 z 5