Mikius88 Mikius88 komentáře u knih

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Kniha z povinné četby, která mě rychle chytla hodně se mi líbila. Řekl bych, že myšlenkově je mi dost blízká. Akorát jsem do té doby neznal příběh, takže mě dost hodně naštvalo, když měla paní Lenka Ščerbaničová potřebuje v předmluvě vyzradit děj. Nebýt ní by to bylo super, ale chápu, že to už není vina autora.

29.10.2018 5 z 5

Manon Lescaut Manon Lescaut Vítězslav Nezval

Moje první setkání s tímto dílem bylo na školním výletě v pražském Národním divadle, kde se mi asi jako jednomu z málo opravdu líbilo. Rozhodl jsem se pro tohle dílo i k maturitě a kniha mi přišla ještě lepší než divadelní hra. Uvidíme, jestli si jej vylosuji, ale ať už ano či ne, zůstane mou oblíbenou knihou. Kombince krásného jazyka a pro mě silného příběhu. Jak jsem viděl jiné komentáře, asi není pro každého, ale to tak už bývá.

03.04.2019 5 z 5

Stařec a moře Stařec a moře Ernest Hemingway

Knížka z maturitní četby, nešel jsem po rozsahu, ale potrebuju ji i do angličtiny. Dočtená tak nějak z povinnosti, obsah sice chápu, ale myšlenkově jsem se s autorem nějak minul. Pro mě asi nejhorší knížka z četby, holt každému nesedne.

25.05.2019 1 z 5

Zločin a trest Zločin a trest Fjodor Michajlovič Dostojevskij

Moc nevím, co bych k tomu napsal. Aby to vyjádřilo mé pocity, musel by to být hodně dlouhý text. Kniha je někdy až moc zdlouhavá, ale zbylé části to bohatě vynahrazují, takže jako celek mi přišla hodně dobrá, akorát to asi není pro každého. Jsem ale povinné četbě vděčný, že jsem se k této knize dostal.

12.02.2017 5 z 5

Metro 2035 Metro 2035 Dmitry Glukhovsky

Asi budou všichni souhlasit, že 2033 je nejlepší díl série, ale nepřišla mi špatná ani 2034, jen vůbec neseděla k předchozí. Celkem jsem se těšil na poslední díl, ale bál jsem se, že to bude čistě prodloužení kvůli penězům, které někteří velmi rádi používají. Naštěstí se to tak úplně nekonalo. Knížka je dobrá, jen občas překombinovaná a jindy zase hrozně zdlouhavá, což spolu asi dost souvisí. Čekal jsem mnohem míň, takže dobré... Jinak pochybuju, že to někomu něco dá, jen shrnutí mých pocitů..

14.08.2016 3 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Nejsem si jistý, jestli to bylo jen knihou, nebo tím, že byla první, kterou jsem přečetl na novém Kindle, ale přišla mi luxusní.

14.08.2016 5 z 5

Ptáček a lev Ptáček a lev Marianne Dubuc

Upřímně, je mi 20, ale tahle kniha je naprosto luxusní :D příběh je natolik srozumitelný, že jej pochopí malé dítě, ale může se líbit i dospělým. Jednoznačně doporučuji :D

08.06.2019 5 z 5