Miguelking Miguelking komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Jeden z těch příběhů, u kterých nezůstanou Vaše oči suché. Nádherné čtení, na které budu ještě léta vzpomínat. Děkuji, Paní autorko :-)

02.01.2021 5 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Dokonalé. V první polovině čtení, i když se to četlo skvěle, jsem to četl trochu s nudou, protože jsem předvídal snad každý krok, který autor predkládal. Jenže... většina předvídatelných věcí se potom děla nějak jinak. Pak hlavní hrdina, ve druhé třetině knihy, prozradil myšlenku, díky, které jsem přesně věděl jak to dopasne. A víte co? Dopadlo to úplně jinak a z toho jsem byl v šoku. Ještě teď mám co dělat, abych tohle rozdýchal. Až to budete číst, věřte, že nic není jak se zdá. I samotná anotace dost výrazně klame. A je to dobře. Za mě plný počet. Naprostá dokonalost. Chvílemi jsem málem brečel jak hrdina za každou cenu toužil získat něco, co vždy považoval za samozřejmé. Člověka to donutí přehodnotit svůj život a zamyslet se nad rozhodnutími, které dnes a denně činíme.

06.10.2019 5 z 5

Cizinci Cizinci Mort Castle

Jsem spokojen! Měl jsem velké očekávání a to bylo uspokojeno. Možná jen ten konec jsem čekal trochu více epický a nervydrásající... Nicméně autorův styl vyprávění mi neskutečně imponuje, příběh sám o sobě je velmi zajímavý, vykreslení postav propracované a působivé. Že je autor hvězda amerického hororu bych věřil... A vlastně se dost divím, že Mort Castle vyšel poprvé v ČR teprve v roce 2021. Mno, doufám, že Golden dog nám poskytne i ostatní knihy pána autora. Určitě si je koupím.

22.02.2021 5 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Ztráta času, ztráta peněz. Nejdřív jsem si přečetl první kapitolu v elektronické podobě (staženo z Uložta). Nebyl jsem si jistý rozsahem ani neznámým jménem autora. A protože mě první kapitola brutálně zaujala, a protože rád podporuji autory koupí jejich knih, hned jsem si koupil. Bavilo mě prvních 100 stran. Dalších 50 stagnace. Dalších 100 totální nuda. Autor zřejmě ztratil dech. Těšil jsem se na apokalypsu, jenže tady byl přechod k takzvanému "středověku" odvyprávěn asi na 20 stranách ve formě fiktivních novinových článků. A pak... Vítej v novém světě asi o 100 let později! A víš co? milý čtenáři? Všechny postavy se kterými ses jako čtenář musel zdlouhavě a místy nudně seznamovat... dovol mi ti oznámit, že jsi to dělal naprosto zbytečně, protože všechny postavy jsou mrtvé (pravděpodobně až na Amy, která je možná nesmrtelná, ale jestli to tak je, se mi nechtělo zjišťovat). Sumasumárum: špatně postavený příběh na zdlouhavých popisech charakterů postav, které mají za cíl zhebnout zhruba na straně 150. Pak jsou tam postavy nové... Pubertální smradi, kteří to umí s lukem a někteří dokážou zabít upíra i ve skoku! Bleeee... Skončil jsem na straně někde kolem 250. Lituji peněz. Lituji i času.

12.08.2020

Druhá šance Druhá šance Adam Pýcha

Na úvod musím podotknout, že daný žánr jde tak trochu mimo mě. Sci-fi téměř nečtu (až na výjimky - Blake Crouch a Andy Weir). A musím také přiznat, že jsem prvních 120 stran absolutně nevěděl, která bije a měl tak několikrát chuť knihu odložit. Nicméně jsem vytrval a jsem za to rád. Příběh mi přišel, jako by byl konstruován do podoby jakési skládačky, kdy čtete o událostech, které Vám nedávají vůbec žádný smysl. Nicméně vše časem perfektně zapadá do sebe a jako čtenář se pak nestačíte divit. Popravdě, na začátku četby jsem si připadal jako na porouchané Tagádě, nefunkčním kolotoči, kdy si nejste příliš jisti, zda celý ten kolotoč tak trochu nedrhne a nemá poškozenou mechaniku, a vy máte strach, že tahle jízda nedopadne dobře, ale pak se naštěstí dozvíte, že všechny ty zdánlivé nedokonalosti měl sám velký principál v programu. Pochybnosti se rozplynou v mlhu a všechny obavy se překlenou v úžas. Tleskám a ze srdce děkuji. Oceňuji originální myšlenku a autorův cit pro funkční dialogy. Autor na 360 stranách projevil schopnost objektivního nazírání a vytvořil postavy, na které se jen tak nezapomíná. Ještě jednou díky. Bylo to dobré čtení, které můžu s klidem doporučit.

11.02.2022 4 z 5

Les Les Jan Hlubek

Čekal jsem krvák ve stylu Marka E. Pochy, což jsem sice nedostal v takové porci, jak je u Marka běžné, nicméně vůbec mi to nevadilo. Hlubek má svůj styl a to je dobře. Není přehnaně explicitní, za to hororové pasáže dokážou správně zaujmout a navodit atmosféru… konkrétně od strany 70, kdy jedna z postav bloudí po lese, jsem byl jak se říká “namotaný” a pak už jsem knihu slupl jako malinu. Rozumějte dobře: knížka je tenká a jedná se o čistý Brak, který nemá za cíl Vás nějak hluboce zaujmout a literárně obohatit, nicméně pokud si chcete užít klasickou jízdu s pubertálními postavami, co mají, jak se říká “svoje potřeby”, k tomu trochu humoru a nějaké lehké morbidity s příjemným mrazením v zátylku, nebudete zklamaní. Příjemně jsem se děsil.

01.01.2022 4 z 5

Rosie Rosie Jan Hlubek

Nikdy by mě nenapadlo, že mě zaujme hororová knížka pro děti. Je skvěle napsaná, poutavá... Skoro jako byste žili příběh hlavní hrdinky, devítileté Klárky. U strašidelných pasáží jsem se samozřejmě nebál (je mi totiž 30 let, chacha!), ale asi bych toto dílo nedoporučil čtenářům či čtenářkám mladším sedmi let, protože by mohli mít potíže s usínáním... ale za to mladí čtenáři od osmi let nahoru, tuto knížku beze sporu ocení. Za mě jednoznačně palec nahoru! Doporučuji nejen dětem, ale všem, kteří hledají poutavou a odpočinkovou četbu.

30.12.2020 5 z 5