Rosie

Kdo si oblíbil legendární braky z Ameriky osmdesátých let, nepochybně se zaraduje, že tyto knihy mají i českého zástupce. Klárka je nezvykle chytrá a vyspělá devítiletá holčička, která se se svými rodiči nově přistěhovala do staré vily v Háji ve Slezsku. Tatínek odjíždí s cestovní kanceláří na služební cestu a Klárka začíná trpět zlými sny. Má pocit, že v jejich domě straší. Navíc také s její starou panenkou Rosie není něco úplně v pořádku....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/460682/big_rosie-PoL-460682.jpg 4.110

Kniha Rosie

Morbidus

Strašidelná novela určená (zejména) pro mladší členy člověčenstva. Minimálně z textu to jde znát, nicméně čtení si užijí i dospělí (pokud své vnitřní dítě nenechali zemřít). Není to z mého současného pohledu nic hlubokého, přesto by mě to v tom správném věku zřejmě mělo ten správný impakt.
Nicméně už v dětství jsem si potrpěl na vzhled knih; přední obálka tématiku příběhu trochu napoví, ale moc neprozradí. Mé dospělé já by zase ocenilo lepší korektury. Na druhou stranu příběh čtenáře vtáhne a zachová si svižnost vyprávění až do samého konce, kde jde cítit autorova chuť psát dál.
Horrorová jednohubka, kterou bych mladším ročníkům neváhal doporučit.

irena1638

Přestože je Rosie napsaná primárně pro děti, rozhodně by žádný protřelý čtenář hororů neměl tuhle maličkost jen tak přejít. Velmi dobře se četla, Rosie má opravdu spád a na žádné stránce nezažijete nudu.
Z knihy úplně dýchá napětí a ta pravá hororová atmosféra.
Při čtení jsem se vrátila do dětství, kdy jsme četli Stopy hrůzy pod dekou a pak se báli vylézt.

Boboking

Jan Hlubek a jeho horror Rosie. Je sice určen pro mládež, ale přesto jde cítit, že se by se autor chtěl "více rozjet" .Ale pro mládež určitě zdařilý příběh.

Seabeast

"Rosie" je sympatická útlá jednohubka, která je inspirovaná sérií Stopy hrůzy a formou je určená pro ty menší čtenáře. Ale i přesto se jedná o příjemné počtení pro dospělé. Jan Hlubek má ovšem pěkný, vytříbený styl slohu, který nepostrádá spád i napínavou děsivost. Oceňuji zasazení příběhu do českých luhů a hájů - resp. do autorovi domoviny, jenž prošpikoval text patřičným výrazivem. Vzhledem ke svému menšímu formátu a velkým písmenkům se jedná o novelu a dá se přečíst rychle, takže nenudí a odsýpá jako na běžícím páse. Milé zpestření knihovničky a jsem zvědavý na jeho další počiny.

Cryptkeeper

Malá,nenápadná knížečka. Pro milovníky R.L.Stina,Breziny apod. nutnost do sbírky. Příběh je svižný,není to nic nového,ale i tak nastolí pěknou dávku napětí,při kterém se člověk nenudí. Za mě paráda,která na trhu už dlouho chyběla :)

Miguelking
30.12.2020

Nikdy by mě nenapadlo, že mě zaujme hororová knížka pro děti. Je skvěle napsaná, poutavá... Skoro jako byste žili příběh hlavní hrdinky, devítileté Klárky. U strašidelných pasáží jsem se samozřejmě nebál (je mi totiž 30 let, chacha!), ale asi bych toto dílo nedoporučil čtenářům či čtenářkám mladším sedmi let, protože by mohli mít potíže s usínáním... ale za to mladí čtenáři od osmi let nahoru, tuto knížku beze sporu ocení. Za mě jednoznačně palec nahoru! Doporučuji nejen dětem, ale všem, kteří hledají poutavou a odpočinkovou četbu.