Mesačnica Mesačnica komentáře u knih

Tajná mise Tajná mise Paula Marshall

(SPOILER) Bolo to dosť naivné a ten záver veľmi narýchlo. Pandora mu odpustila príliš skoro. Trochu mi to svojou naivitou a jednoduchosťou pripomínalo štýl B. Cartland, ale v podstate mám z knihy pozitívnejšie dojmy ako negatívne.

06.11.2021 3 z 5

Tajomstvo jablkového koláča Tajomstvo jablkového koláča Sabine Städing

(SPOILER) Zaskočilo ma vysoké hodnotenie tejto knihy, lebo mne sa až tak nepáčila. Bolo to zaujímavé poňatie čarodejníckej témy, pretože Petronela nie je klasická čarodejnica, sú tam paličkoví škriatkovia atď. Čo sa týka obsahovej zložky, tak viac by sa mi rátalo, keby deťom pomáha Petronela nejako inak ako čarami, napr. dobrou radou alebo aj fyzickou činnosťou. Je čarodejnica, ale deti by sa nemali spoliehať len na čary. Tak nemusela začarovať ten koláč, ktorý Oliver a Olívia upiekli, veď už bol aj bez toho vynikajúci. A keby sa Petronela nevráti z čarodejníckeho snemu, tak by si deti s rodičmi museli pomôcť sami. S tými tekvicami na záver to autorka prehnala, veď nechce aj Petronela zostať v utajení? Možno by som odporučila začínajúcim čitateľom, ktorí nemajú toľko čitateľských skúseností, ale aj tak neviem...

22.10.2021 2 z 5

Skandální poměr Skandální poměr Juliet Landon

(SPOILER) Tak nemôžem povedať, že to nemalo zaujímavú zápletku. Ameliino vyplakávanie mi však prišlo zbytočné, pretože keby sa nechce stať Nickovou milenkou, tak sa ňou nestane. Nicholas zbadal, kde je jej slabé miesto, preto ho využil vo svoj prospech. To mi prišlo dosť cynické, oproti záveru, kde ju už nosí na rukách a hlboko si hľadia do očí. Konanie Amelie voči Caterine mi prišlo sebecké a aj hlúpe. Veď ak by ju mala naozaj rada ako svoju vlastnú dcéru, tak by nešla za Dorou a nevypytovala by sa na svoju nádejnú svokru. A pritom nechať svoju neter v spoločnosti, aj keď šarmantného, chruňa? Nechávať mladé dievča v spoločnosti chlapíka (aj keď nie samu), ktorý ju už mohol raz poznačiť škandálom, je obyčajná ľahkovážnosť. Nakoniec dokončím svoj 'chválospev' tým, že toho sexu tam bolo na môj vkus, príliš veľa a tiež, sa mi nepáčilo, že tak rýchlo skončili spolu v posteli. Neviem, kto sľuboval, že Ameliu bude dobýjať a dvoriť jej, Nicholas! V tomto zmysle by to vyzeralo pravdepodobnejšie. Páčilo sa mi, že Amelia pomáhala núdznym a to stretnutie na začiatku v klenotníctve, myslím, nemalo chybu. Tam sa ešte autorka hrala s čitateľom, najprv ani netuší, z ktorého pohľadu začína rozprávať príbeh. Potom vydieranie a postava zloducha Hursta znásobí napätie, no už ďalej sa to nevyvíja až tak sľubne, aj keď autorka píše celý čas pútavo.

11.10.2021 2 z 5

Vrtkavé šťastie Vrtkavé šťastie Rose Lagercrantz

Ako keby som čítala o sebe, pre niečo sa nadchnem, chcem niekoho prekvapiť, spraviť radosť, no nie vždy to vypáli tak, ako si predstavujeme... Keď Tina plakala, chcela som sa rozplakať s ňou ':) Keď majú deti starosti, neznamená to, že sú o niečo menšie ako tie dospelácke... Veľmi pekné, odporúčam, hlavne pre dievčatá

07.10.2021 4 z 5

Hraběnkou do Vánoc Hraběnkou do Vánoc Annie Burrows

(SPOILER) Trochu jednotvárne čítanie - čo si asi myslí on, čo si myslí ona a čo si myslí on, čo si asi myslí ona. Ku koncu mi to už liezlo na nervy. Veľkým plusom knihy bolo, že sa odohráva počas Vianoc, keby to je taká obyčajná harlequinka, tak možno ju ani nedočítam. Aj keď neviem, či mi prospelo, že som ju dočítala, lebo ten narýchlo urobený sex, mi pokazil dojem. To radšej mal Bridgemere pod každým imelom Helen pobozkať a bolo by!

03.10.2021 2 z 5

Falešná manželka Falešná manželka Julia Quinn

Príbeh bol zaujímavý, postavy mi boli sympatické, jednu hviezdičku som odobrala, lebo to nebolo až také vtipné, ako predchádzajúca časť. Ale koniec-koncov to nebolo na škodu. Ďakujem, Julia, za krásne chvíle s Vašou knihou!

27.09.2021 4 z 5

Zasněžená láska Zasněžená láska Laura Anthony

(SPOILER) Neviem, za čo získala táto kniha také vysoké hodnotenie. V ten istý rok vyšla Vánoční Romance od Harlequina Noční kouzlo Vánoc a tá sa mi zdalo trochu vydarenejšie. Najviac sa mi páčilo, ako to medzi Keeganom a Wren iskrilo, postavy spájal neľahký osud, určite si získajú sympatie čitateľov. Trochu mi vadilo, že atmosféru Vianoc, narušil vrah Keeganovej rodiny a začal sa tam oháňať kanistrou benzínu. Predčasne podpálil Wrenin dom, tak najprv boli všade plamene a keď už prišiel Keegan, tak trošku to uhasil a zistil, že ani toho veľa nezhorelo? 'Znamenie zhora' tomu nepridalo a ešte rozhovor Wren s vrahom o bývalej Keeganovej žene? Neviem, čo sa Američania oháňajú toľko zbraňami, keď aj tak vrahovi odpustia. Dosť dobrý paradox.

20.09.2021 1 z 5

Emma Emma Jane Austen

Román Emma od J. Austen je pre mňa asi najneobľúbenejší, preto mi asi aj tak dlho trvalo, kým som si ho znova prečítala. Emma je veľmi sebavedomá a istá si sama sebou, presvedčená, že sa bude diať, ako si ona myslí. Nepáčilo sa mi, ako ovplyvňovala v myslení Harriet a potom, keď jej priateľka zarúbala privysoko (myslí si, že by sa o ňu mohol uchádzať p. Knightley), tak ju pošle k sestre do Londýna. Bez toho by si však neuvedomila, čo skrýva jej srdce...Veľmi zvláštna postava, myslím, že od austenovských hrdiniek sa tak trochu vymyká.

20.09.2021 3 z 5

Muž, který přijel na Vánoce Muž, který přijel na Vánoce Bethany Campbell

(SPOILER) Koniec bol dosť narýchlo, Yates mohol povedať Abbie aj skôr o tom, prečo zavítal na ich ranč a nehovorit v hádankách. Potom to vyzerá dosť nepravdepodobne, že si hneď skočia do náručia. Inak som fandila Abbie a aj žriebätku.

16.09.2021 2 z 5

Malý vodník Malý vodník Otfried Preussler

Pekné príbehy o vyčíňaní malého vodníčka

04.09.2021 3 z 5

Síla osudu Síla osudu Lisa Kleypas

(SPOILER) Oproti predchádzajúcej časti sa mi Síla osudu páčila o niečo viac, no nemôžem povedať, že by ma extra chytila za srdce. Trošku mi prišlo divné, že Nikolaj v podstate spal so svojou praprababičkou (?), síce vyzerala ako Emma a autorka to myslela, že to je predchodkyňa Emminho prevtelenia, či akoby som to vysvetlila, no aj tak... Prerod Nikolaja bol uveriteľnejší, ako u jeho svokra, no aj tak to bol jeden sebecký egocentrik, ktorý by si zaslúžil, nielen vylepiť zaucho. Dosť zvláštne bolo uplatňovanie Nikolajových sľubov v manželstve, na jednej strane sľuboval Emme, že bude slobodná a potom sa jej tam vyhrážal a rozkazoval jej. Emma nemusela tiež kývnuť hneď prvému nápadníkovi, keď jej to s Adamom nevyšlo. Neviem, ale veď bola finančne zabezpečená a do svadby sa nemusela hrnúť a ešte aj s vidinou, že taký muž ako Nikolaj, ju bude rešpektovať.

04.09.2021 2 z 5

Bodaj bi! Bodaj bi! Tomáš Ulej

(SPOILER) Vtipné, výstižné, Slovákom na mieru. Nevadili mi ani vulgarizmy, čo ma väčšinou od čítania odradí. Páčilo sa mi, že autor nahliada na sociálne siete objektívne a s nadhľadom. Lebo skutočne to nie je high society.

04.09.2021 4 z 5

Podivné líbánky Podivné líbánky Leigh Michaels

(SPOILER) Mne sa páčilo, že Sharley zistenie o Spencem nezlomilo, aj keď sa mohlo zdať, že život sa jej zrútil. Tiež bol zaujímavý fakt, že svojho partnera nemusíme nikdy dokonale poznať. A na to, že strávili na chate bývalí snúbenci zo dve noci, to bolo dosť cudné čítanie, ktoré mohlo byť aj o niečo iskrivejšie. 2*

04.09.2021 1 z 5

Půlnoční anděl Půlnoční anděl Lisa Kleypas

(SPOILER) Ach, Lisa, Lisa. Aj to po autorke niekto číta, predtým než to ide do tlače? Tieto posledné knihy od Lisy sú už vytvorené ako na bežiacom páse. Mám z toho taký dojem, že má zmluvu s vydavateľom a kniha musí stoj, čo stoj vyjsť, aj keď samotná autorka s tým nemusí byť spokojná. A ja som tiež nebola, pôsobila na mňa tak prvoplánovo, bez nejakej hlbšej myšlienky. Chcelo by to podrobnejšie prepracovať. Toľko erotiky a sexu a do najmenších podrobností... Mne to prišlo až vulgárne. Ale tak už mi je aspoň jasné, kde sa nahrabalo tých vyše 80%. Najviac sa mi páčili opisy Ruska a ako si Taša spomínala na svoju domovinu. Vôbec mi nebude za touto knihou ľúto, ak ju posuniem ďalej.

12.08.2021 1 z 5

Rebel a kráska Rebel a kráska Anne Herries (p)

Bolo to veľmi príjemné čítanie. Páčilo sa mi, čitateľ sa niečo dozvie aj o histórii Anglicka.

09.08.2021 4 z 5

Morská pena Morská pena Phyllis A. Whitney

(SPOILER) Román je staršieho dáta, no myslím, že by mohol zaujať aj súčasného čitateľa. Rozbeh je trochu zdĺhavý, možno nezaujímavý či až nudný, ale v poslednej dobe čítam aj detektívky, tak ma zaujímalo, ako to dopadne. Mimo iného zobrazuje rozklad americkej dynastie z vyššej spoločnosti, možno niečo ako Dallas, no nie je to taká epopeja, odohráva sa to v kratšom časovom úseku. Christy mi bola sympatická, svojím vzdorom, odvahou, na druhej strane však psychicky labilná, čo jej rodina rada využívala proti nej. Hlavne jej svokra, Theodora, sa zahráva so všetkými a manipuluje nimi, aby boli tam, kde ich chce mať. Takú svokru by asi nechcel nikto. Niekedy až rozum zastával, čo si to tá Theo nevymyslela... Trochu romantiky, trochu napätia, no najviac asi zobrazovanie vzťahov v rámci jednej veľkej rodiny, ktorá má od ideálu ďaleko. Mne sa páčilo, bolo to nevšedné, niekde prekvapivé, no skôr pre náročnejšieho čitateľa. Škoda, že nie je filmové spracovanie, rada by som si ho pozrela:) 5*

30.07.2021 4 z 5

Najdu si tě Najdu si tě Lisa Kleypas

(SPOILER) Ja sa tiež pripájam na stranu slabšieho hodnotenia tejto knihy. Páčilo sa mi, že bola z divadelného prostredia, autorka musela mať veľké množstvo hier zmapovaných, aby ich vedela zakomponovať do deja. Keď sa Julia/Jessica pripravovala na nejakú rolu a ako ju hrala, to sa mi páčilo. Dej teda celkom zaujímavý, aj zápletka dajme tomu, no horšie to už bolo s napredovaním deja. Pripadalo mi to tak, že autorka už nevedela, ako má pokračovať, tak to tam nahádzala jedno cez druhé - choroba Juliinho otca, súboj Damonovho brata, úmrtie Damonovho otca, nebudem všetko vypisovať, aby ste neboli sklamaní, ale na takom krátkom časovom úseku bolo toho dosť. A keď Damon unesie Juliu a potom sa bijú s Loganom, to mi prišla ako scéna vystrihnutá z telenovely. Damonova panovačná povaha mi liezla strašne na nervy a akoby lusknutím prstov je z neho krotký baránok? Prepáč, Lisa, ale toto bude iba za tri hviezdy... Viac sa mi páčili série Čekanky, Bow street runners, Friday Harbor alebo ešte aj Hathawayovci.

30.07.2021 2 z 5

Rachel: príbehy zo Springwateru Rachel: príbehy zo Springwateru Linda Lael Miller

Myslím, že postavy by si zaslúžili podrobnejšie prepracovať. Autorka sa snažila zachytiť tvrdý život divokého západu, no na takom malom priestore, to nepôsobí vierohodne. Ako oddychovka možno uspokojí, knižka však vydrží tak max. na dva večery

08.07.2021 3 z 5

Odvážny podvod Odvážny podvod Barbara Cartland

(SPOILER) Po Barbarinej knihe Odsúdení na lásku posudzujem túto knihu o niečo horšie. Hlavne vzťah Melsonbyho k ženám na začiatku mi prišiel dosť urážlivý. Skáče tam z jedného ženského náručia do druhého a potom do tretieho... keby nerozmýšľal tzv. mužskou pýchou, tak by mi bol sympatickejší. Asi som si zle vybrala a mala som čítať najprv túto. A to podotýkam, že som ju už v minulosti čítala a vtedy ma asi nezarážalo markízovo konanie, lebo si to nepamätám. Napätie bolo dobré, markíz zachránil svoju princeznú pred zloduchmi a zazvonil zvonec...

01.07.2021 3 z 5

Neobyčejná guvernantka Neobyčejná guvernantka Sylvia Andrew

(SPOILER) Koľko ľudí, toľko chutí a samozrejme aj toľko názorov na rovnakú knihu. Neviem, čo očakávajú ostatní čitatelia, keď vezmú do ruky knihu z vydavateľstva Harlequin, ale ja určite romantiku, zaujímavý dej, možno vtip. Táto kniha obsahovala všetko spomínané, tak ja som bola viac ako spokojná. Koniec mohol byť viac prepracovaný, no autorka sa už asi veľmi rozpísala, tak aby to nebolo moc dlhé (a aby Harlequin na knihe neprerobil), Edward s Harrym zložia protivníkov v jednej vete. Duchárstvo mi nevadilo, nebolo to také explicitné, že nejaký dávno zosnulý sa zjavil v prítomnosti a požaduje niečo od postavy, ako som čítala nedávno v inej harlekýnke. Táto bola fajn

16.06.2021 4 z 5