Mesačnica Mesačnica komentáře u knih

Žena milionáře Žena milionáře Melanie Milburne

(SPOILER) Bolo to dobré, ale nič viac. Za srdce ma to nechytilo, môže za to asi protivná postava Nadie. Keby sa Nine Marc nepáči, tak si ho asi nezoberie za manžela, napriek tomu, že Georgia pre ňu veľa znamenala.

23.04.2024 2 z 5

Dva týdny s Argentincem Dva týdny s Argentincem Cathy Williams

(SPOILER) Najprv to bolo zaujímavé, ako sa Leandro snažil dostať Emily pod kožu, no neskôr keď už bola jeho milenkou tak začínal byť majetnícky až surový, keď sa dozvedel pravdu o chystanom manželstve Emily. A ona sa mu ešte unúva celú záležitosť vysvetliť. A potom ju požiada o ruku, lebo zistil, že jej pohnútky neboli sebecké? Ach, dovi-dopo. Ten chlap ma už len rozčuľoval a pri vyhlásení o deťoch, že 6 je pekné číslo, som len krútila hlavou. Narobiť deti, to áno, ale od ženy by očakával, že zostane doma bude sa o ne výlučne starať. Pokrytec...

06.04.2024 1 z 5

Měsíc nad Monterey Měsíc nad Monterey Sally Goldenbaum

(SPOILER) Na začiatku mi konanie postáv prišlo strašne hlúpe. Ani postavy mi nepripadali uveriteľné. Preto mi aj dlho trvalo dočítať túto lovestorku. Nemám ich až tak zmapované, skôr čítam harlequinky, no táto mi zatiaľ trvala najdlhšie. Ku koncu sa to trošku zlepšilo, bolo tam aj nejaké tajomstvo, takže to malo trochu aj hĺbku.

06.04.2024 2 z 5

Polibek za milion dolarů Polibek za milion dolarů Abby Green

(SPOILER) Na začiatku to bol trošku dlhší rozbeh, keďže je to prvá časť série, tak sa tam predstavujú budúci ženáči, ale keď vypnete mozog a nezamýšľate sa nad protichodným konaním postáv, tak je to O. K. Najviac sa mi páčila tá časť, keď boli v Brazílii. Mám rada romantické knižky, v ktorých sa opisujú zahraničné krajiny. Takto som bola v Brazílii, bez toho, že by som vystrčila päty z domu a fakt ma to bavilo.

12.03.2024 2 z 5

Sladká Jenny Sladká Jenny Janet Dailey

(SPOILER) Za opis prostredia by som dala hviezdičky aj štyri, krásne zasnežené hory, takpovediac Švajčiarsko v Amerike, to bolo niečo pre mňa a ako kvôli snežnej búrke musia zmeniť plány, to sa mi veľmi páčilo. Ale ten príbeh bol trochu pritiahnutý za vlasy. Začiatok dobrý, zápletka slušná, ale to ako sa k sebe postavy správali... Tak buď som úprimná a všetko vysvetlím, ak mi niekto nerozumie alebo sa zožieram žiarlivosťou. Aj keď pre Jennifer musela byť hrozná domnienka, že vlastná sestra je pre ňu sokyňou. Ale že aj Logan, nechá niektoré záležitosti nedopovedané, nevysvetlené, nuž čo, autorka mala aspoň o čom písať. Jenny tiež nemusela Logana hodiť do jedného vreca s tým sukničkárom Bradom a Logan nemusel byť taký panovačný. A Jenny ma strašne vytáčala, ako si všetko domýšľala a nechala sa rozčúliť Loganom. Keď prišiel Brad do motelu, tak to bola asi najlepšia časť knihy, lebo bolo vidieť, že aj Logana poráža žiarlivosť.

15.02.2024 1 z 5

Buď mým světlem Buď mým světlem Carole Buck

(SPOILER) Zaujímavá zápletka. Trochu ma sklamalo, že Vianoce sa spomínajú len okrajovo, ináč to bolo celkom dobré. Ale za srdce ma nechytila.

15.02.2024 2 z 5

Záhadná závěť Záhadná závěť Theresa Charles

(SPOILER) Bolo to také dramatické, že viac by to nebolo ani v uruguajskej telenovele. Toľko drámy a tragédie som už dávno nečítala... Keby Dena nebola taká naivná a keby trochu ostatní predvídali, tragédii sa dalo zabrániť. Naproti tomu John D'Arvane bol duševne chorý, jeho stav si vyžadoval hospitalizáciu, to už aj Dena ako zdravotná sestra mohla odpozorovať. Malo to určité slabé miesta, ale telenovela by z toho bola dobrá :)

02.02.2024 1 z 5

Kongresmanovo tajemství Kongresmanovo tajemství Andrea Laurence

(SPOILER) Malo to aj detektívnu zápletku, celkový dojem bol priaznivý, aj keď neviem, dokedy chcela Rose pred Xanderom utajovať ich syna. Záver bol tiež dramatický, keďže to je séria, chce Vás motivovať k čítaniu ďalšej knihy. Bohužiaľ, ja ju nemám poruke.

31.01.2024 3 z 5

Mlčení andělů Mlčení andělů Karen Keast

(SPOILER) Kniha približuje ťažké témy - smrť dieťaťa, rozvod a v neposlednom rade tiež násilie na deťoch. Katy a Connor to mali viac ako ťažké. Každý sa vyrovnával s osudom po svojom a zabudli, že by sa s ním mali pasovať spolu. Trochu sa mi zdalo, že Katy ku koncu na Connora zatlačila, citovo ho vydierala, aby znovu vytvorili spolu rodinu. A on sa až príliš rýchlo dostal z traumy, ktorá bola pre neho smrť syna.

31.01.2024 2 z 5

Vánoční anděl Vánoční anděl Shannon Waverly

(SPOILER) Mňa to celkom bavilo, pretože to bolo z hudobného prostedia. Tiež som hrávala na priečnu flautu v ochestri, aj keď len dychovom. Chcela som vedieť ako to dopadne, no autorkinou najväčšou chybou bolo, že rozohrala viaceré motívy, ktoré potom chcela zliať dokopy. Postava Ivana nebola dramaticky využitá, myslím, že by jej len tak pokoj nedal, keď mu Angela oznámi, že sa rozchádzajú. Myšlienka hrať v horách na Vianoce koledy bola pekná, no pochybujem o jej realizácii. Asi by bolo lepšie, keby autorka dielo ukončí po pobyte v horách, tam sa ich vzťah znova naplnil a ostatok si mohli vydiskutovať. Angela už mohla viac dôverovať Jonovi, aspoň to si zaslúžil. A kniha by bola o niečo kratšia. Byť Angelou, tak by som asi nevydržala mať nevyriešený vzťah až do Silvestra.

31.01.2024 2 z 5

Hledá se maminka Hledá se maminka Sara Craven

(SPOILER) Trošku som čakala viac vianočnej pohody, ale keď sa nasťahovala do domu jeho bývalka od pohody to malo ďaleko. Ešte aj ten nevlastný Dominikov brácha na pohode veľmi nepridal... Chúďa Tara, takto ju traumatizovať. Ešteže to netrvalo dlho. A Dominik tiež mohol niečo povedať Phoebe, že nech nestráca nádej, že sa ešte stretnú. Nie, on zostal mlčať ako socha a dievča sa má akože tešiť na Vianoce. Ináč to bolo zaujímavé, hlavne ma potešilo, že Phoebe vyštudovalala knihovníctvo, čo ma tiež zaujíma. Ale keby to čítam cez Vianoce, tak si dám Bailey's a pustím v telke soba Rudolfa...

27.01.2024 2 z 5

Pohádkové Vánoce / Neobvyklý dárek Pohádkové Vánoce / Neobvyklý dárek Jessica Hart (p)

(SPOILER) Príbehy boli fajn, no viac ma zasiahol, druhý v poradí. Prvý príbeh bol trochu vytrhnutý z kontextu, keďže je to pokračovanie série a veľa vecí nebolo ku koncu ozrejmených, napr. Bola Olívia so svojím výskumom úspešná? Kto opakovane vstupoval do laboratória? Naozaj Olívia uvidela ducha?...apod. Olívia vystupovala ako chladná vedkyňa, ale uvidela rozmaznané princátko a hneď k nemu zahorela vrúcnym citom... Nemohla som sa dočkať Vianoc a tie nakoniec rýchlo skončili, lebo Olívia prchla z paláca, takže názov ani preložený ani v originále veľmi nekorešponduje celkom s dejom. Vášnivé to bolo až-až, škoda, že Vianoce sa pokazili. Ináč, keby mám ostatné diely tej série v knižnici v meste, tak by ma aj celkom zaujímalo, ako to všetko dopadlo. Aj osudy ostatných členov rodiny by mohli byť zaujímavé.
Zato druhý príbeh bol veľmi pekný. Sophie a Bramovi som od začiatku fandila, boli mi veľmi sympatickí, takí správni a otvorení. Toho bývalého Sophienho snúbenca by som najradšej vyfackovala, to bol kus primitíva. Ľutujem jej sestru, že sa nechala ním okúzliť, naproti nemu bol Bram úplné zlatíčko, chlap na pravom mieste a nie ten darebák, čo sa nehanbí flirtovať s budúcou nevestou. By si zaslúžil!

27.01.2024 3 z 5

Peníze, nebo láska? Peníze, nebo láska? Caroline Cross

(SPOILER) Celkom vydarené, aj keď po prvej časti, asi trošku horšie. No bolo tam napätie ohľadom Colleeninho zverenca. Colleen bola ušľachtilá, že pomáhala deťom z neúplných či problémových rodín. O to viac, že pracovala bez podpory svojej bohatej rodiny.

19.01.2024 2 z 5

Snehová kráľovna Snehová kráľovna Janet Dailey

(SPOILER) Hlavná postava Mara ma rozčuľovala - otca obviňovala, že jej mama zomrela, super chlapa odmieta a potom keď odíde, tak dobreže nejde plakať do kúta. Neviem, dobrý dojem to vo mne nezanechalo, trochu to zachraňovala atmosféra Vianoc, no vzťahy v knihe boli natoľko konfliktné, že to na žiadnu idylu nevyzeralo. Keď sa nad tým však veľmi nezamýšľate, môže byť...

14.01.2024

Vianočný strom, čo si z lesa objednal pán Hron Vianočný strom, čo si z lesa objednal pán Hron Robert Barry

(SPOILER) Príbeh je pre deti zábavný, že stále museli odrezávať vrcholec stromčeka, no niečo mi v ňom chýbalo. Pointa bola tiež podnetná, kruh sa uzavrel.

31.12.2023 2 z 5

Vianočná láska Vianočná láska Sophie Claire

(SPOILER) Kniha sa mi páčila, a to veľmi, veľmi. Bolo to krásne, milé, hravé...čítanie. Pomaly nemám, čo skritizovať, možno mi chýbal taký koniec, že by sa Evie stretla s Jakeovou rodinou, jeho sestrami a rodinami, ako ich on predtým pozval na víkend, aby si vynahradili Vianoce, ale to už asi len moc špekulujem.

31.12.2023 4 z 5

Holka přes palubu Holka přes palubu Tessa Bailey

(SPOILER) Viac by ma to chytilo za srdce, keby Brendan zostal gentleman a zvádzaniu Piper by nepodľahol. To ako sa vulgárne správali postavy pri sexe, sa mi tiež nepáčilo. Keby si chcem pozrieť porno, tak manžel by vedel, aký kanál si mám naladiť... Myslím, že keby sexuálne scény zmizli, viac priestoru by dostalo formovanie ich vzťahu a na to si autorka pravdepodobne netrúfala. No hádzať tento výtvor do vreca harlekýnok si myslím, že je urážka. Čítala som lepšie knihy aj lepšie harlekýnky. Jednu hviezdu si zaslúži obálka, asi je vydarenejšia ako v slovenskom vydaní, preklad názvu je však doslovnejší v slovenskom, v českom má zase väčší šmrnc.

31.12.2023 2 z 5

Snědý Apollón Snědý Apollón Sara Craven

(SPOILER) Znova moje milované Grécko. Aj keď na jednej strane to bolo dosť dramatické, postavy Nika a Kamily si naozaj nič nedarovali, na strane druhej som bola nakoniec spokojná. Kniha splnila účel - oddýchnuť si.

11.10.2023 4 z 5

Ztracené iluze Ztracené iluze Anne Mather

(SPOILER) Mne sa kniha páčila, dosť ma chytila a keby ma nezaväzujú materské povinnosti, bola by prečítaná dávno. Bolo to pútavé čítanie, určite veľa spravilo aj exotické prostredie Bermúd. Jaime možno mohla byť priebojnejšia, veď sa skoro stále červenala, ale bolo to sympatické.

07.09.2023 4 z 5

Andaluské noci Andaluské noci Rosa Lindberg

(SPOILER) Príbeh kvôli tragike dosiahol iný rozmer. Milý príbeh, dobre sa čítal, aj keď trochu smutný. Jediný, kto tam mal trochu rozumu bola Dori.

15.08.2023 3 z 5