Malý vodník

Jedného dňa sa v rybníku pri vodnom mlyne narodí vodníček. Malý zvedavec spoznáva okolitý svet najprv s otcom, veľmi rýchlo si však obľúbi novú slobodu a odchádza od ich domu čoraz ďalej, strkajúc zvedavý noštek do všetkých kútov. Našťastie, dáva naňho pozor jeho najlepší priateľ kapor Cyprián, ktorý vníma, že vodníčka si akosi pričasto vyhľadávajú problémy. Alebo žeby ich priťahoval on? Zanedlho prestane malému vodníkovi stačiť podvodný svet a napriek otcovmu zákazu sa vyberie na breh. Ako dopadne výlet malého huncúta? Prvotina najprekladanejšieho nemeckého spisovateľa pre deti Otfrieda Preusslera (Malá bosorka, Malé strašidlo) získala hneď po vydaní Zvláštnu cenu poroty Nemeckej ceny za literatúru pre mládež za text a ilustrácie. Po slovensky vychádza po prvýkrát....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473520/big_maly-vodnik-31S-473520.png 4.518
Pro děti a mládež, Pohádky

Vydáno: , Verbarium

Der kleine Wassermann

Kniha Malý vodník

Mesačnica

Pekné príbehy o vyčíňaní malého vodníčka

yellow

Příběhy o malém vodnickém klukovi, které se moc pěkně četly, doplněné o velmi povedené ilustrace. Jen nechápu, proč musí být v knížce pro děti slova jako blbeček. Vůbec mi to tam nesedělo.

Karcoolka2210

Pekná kniha pre deti o dobrodružstvách malého vodníčka, plná krásnych ilustrácií.

kirkous
05.06.2020

Kdo by čekal dobrodružství a napětí, tak se nedočká. Je to poetická knížka o úplně obyčejných příhodách úplně normálního vodnického kluka.

mot33
12.01.2016

TO JE KNÍŽKA KE KTÉRÉ SE VŽDY RÁD VRACÍM ILUSTRASE OK A MALÝ VODNÍČEK JE PĚKNĚJ NEZBEDA.

Bránolog
07.02.2012

Milá knížka, kterou mi před spaním čítávala babička. Neřekl bych, že stejný autor dokáže napsat takový horor, jako Čarodějova učně.