Meryl555 Meryl555 komentáře u knih

Sen o Somersetu Sen o Somersetu Leila Meacham

Moc pěkný příběh - doporučuji k přečtení.

04.06.2019

Strom duchů Strom duchů Barbara Erskine

Zbožňuji spisovatelku, knihu jsem "hltala" každou volnou chvilku. Napínavá až do konce.
Super.

26.08.2019

Ve znamení sovy Ve znamení sovy Tamara Tainová

Kniha mě velmi bavila, vůbec není na odložení, jak píše předchozí čtenářka, ba naopak.
Ukazuje, že život není "peříčko", příjemné čtení - mohu doporučit.

13.07.2019

Ztracený slib Ztracený slib Kate Morton

Strhující příběh od začátku až do konce,, ztotožňuji se s čtenářkou "petula6844" - doporučuji k přečtení.

18.05.2019

Uchopit sen Uchopit sen Beatrice Colin

Oddechový čtivý román, líbil se mi.

12.05.2019

Až budu bez tebe Až budu bez tebe Kelly Rimmer

Velmi pěkný příběh, o lásce, nemoci, citlivě zpracovaný, moc se mi kniha líbila. Ráda ji doporučuji.

02.05.2019

Dokonalá partie Dokonalá partie Kristan Higgins

Moc se mi líbila - bezva čtení pro ženy - doporučuji

06.01.2018

Marnotratný syn Marnotratný syn Danielle Steel

Přečteno jedním dechem, neuvěřitelný děj a spád, moc se mi kniha líbila.

12.06.2019

Láska & lítost Láska & lítost S. H. Kolee

oproti některým komentářům mohu napsat, že kniha je čtivá a jsem zvědavá na druhý díl, romantika nechyběla, dobrá oddychovka

16.04.2018

Vůně Francie Vůně Francie Amanda Hampson

Kniha se mi moc líbila, očekávala jsem naprosto něco jiného, ale byla jsem vtažena do děje "tajemství výroby parfémů". Naprosto nečekaný závěr, nebudu prozrazovat, knihu doporučuji.

21.11.2020

Všichni to vědí Všichni to vědí Mária Ďuranová

Přečteno za dva dny, dobrá oddechovka - ze života, tak to dnes chodí, kniha se mi líbila.

05.07.2019

Střípky vzpomínek Střípky vzpomínek Danielle Steel

Kniha se mi moc líbila, měla spád a napětí, doporučuji k přečtení.

26.04.2019

Zimní slunovrat Zimní slunovrat Rosamunde Pilcher

Moc pěkná knížka, dobré čtení před spaním, dovču - uklidňující, spokojenost

22.03.2018

Kouzlo Kouzlo Danielle Steel

Kniha se mi líbila - oddychovka i s dějem.

19.09.2017

Medicína v aforismech Medicína v aforismech Svatopluk Káš

Hlasité myšlenky - Aforismus je jeden řádek, jehož smysl se čte mezi řádky.
Ralph Waldo Emerson - Nenávidím citáty. Řekni mi co znáš.
Aforismy vybral a sestavil MUDr. Svatopluk Káš, CSc. - týkají se medicíny, lékařů, lidského těla, pacientů, lékařů a žen, ženy - lékařky, lékaři a otázka finanční, šarlatáni, doktoři a umění, studentů medicíny, patologie, mikrobilologie, farmakologie, lékařů specialistů, neurologie, psychiatrie, gynekologie a porodnictví, praktických lékařů, nemocnice, sesetr, bolesti, zdraví, ale i posledních věcí člověka ...
Romain Rolland: První povinností toho, kdo se chce stát zdravým, je vyčistit vzduch kolem sebe.
Ota Dub, Profesoři: Člověk musí umět přicházet i odcházet. Jen málokomu osud dopřeje, aby se mu povedlo obojí.
Z kapitoly - vrchní sestry:
Jiří Noha - Běžné provozní záležitosti zvládne dobrá vrchní sestra levou rukou a navíc přitom stačí zpérovat sestry za příliš krátkou uniformu, moc nalakované nehty nebo prostě jen proto, aby nevyšla ze cviku.
Operační sály - x.y.(ze školních perliček) Chirurg se liší od jiných lidí tím, že si umývá ruce i před prací. ...

28.08.2015