Střípky vzpomínek

Střípky vzpomínek https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/4300/stripky-vzpominek-4300.jpg 4 56 10

Mladičká a okouzlující Serena pochází z italské aristokratické rodiny. Když vypukne 2.světová válka, její rodiče jsou na příkaz Mussoliniho popraveni. Dívky se ujímá babička a potají jí posílá do Ameriky na vychování k jeptiškám. Po skončení války, kdy Itálie se ocitá v troskách, zůstává Sereně pouze slavné jméno a horoucí srdce, které věnuje majoru Bradu Fallertonovi, ale ani jeho prsten a dítě jí nedokáže ochránit před vypočítavostí a zlobou mocné dynastie Fallertonů a před ženou, která se stane její úhlavní nepřítelkyní. Z římských paláců, zničených válkou, se postupně přenášíme na prozářené a elegantní ulice Manhattanu a do vznešeného světa drahé módy, spolu s tím, jak se odvíjí příběh vítězného a zároveň sladkobolného Serenina putování za štěstím...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Remembrance , 1981

zimolka
09.05.2019 4 z 5

Doporučuji k přečtení,krásný román.

Meryl555
26.04.2019

Kniha se mi moc líbila, měla spád a napětí, doporučuji k přečtení.

jesterka.as
04.09.2018 4 z 5

Jak autor dokáže čtenáře totálně naštvat a vytočit tím, když příběh změní směr než kterým chce čtenář, aby se dál vyvíjel... to byla moje situace, měla jsem pocit, že to budu muset přepsat nebo co, ale i když jsem si to představovala jinak, nakonec to bylo hezké i když smutné....

Hakem
20.11.2016 1 z 5

Obsahuje maly spoiler:
Moje prvni knihy od teto autorky a tezke zklamani. Nerada davam spatne hodnoceni, ale neco tak plytkeho jsem uz dlouho necetla. V jedne knize byla 4 osudova laska na prvni pohled, v zapeti nasledovana okamzitou nabidkou na svatbu.. 4x tehotenstvi provazene vzdy popisem - vzduty zaludek (ok, za to muze preklad, ale strasne me to vzdycky bouchlo do oci).. za celou knihu jsem k zadne postave necitila vubec nic (mala vyjimka jen u konce soudu). Cela kniha je jen popis deje, vsechno je zrychlene, zadna emoce neni popsana uveritelne.. Bud jsou vsichni super krasni, super uspesni ve svych oborech, nebo super zaporni se vsim vsudy. Bohuzel

Rup
16.06.2016 1 z 5

Je obdivuhodné s jakou lehkostí dokáže autorka udělat z každé své hrdinky naivní, hloupou husu. Možná proto, aby to v každé třetí větě mohla neúspěšně vyvracet. Naštěstí se tentokrát nejedná o permanentní kolovrátek neustále se opakujících frází, a tak jedenu hvězdu přiznávám.

dqenisa
15.05.2016 5 z 5

Tak tohle byla moje první knížka od této autorky a byla opravdu skvělá. příběh Sereny a Brada . Jestli je na světě taková láska tak ten kdo jí pozná bude ten nejšťastnější člověk. Tehle má lásku, odvahu, smrt, sklamání, víru sama v sebe. Je to dokonalý, otevřený a rozhodně se vás to dotkne po všech stránkách.

1561
10.01.2014 3 z 5

Knížka se mi moc líbila. Přečetla jsem ji za večer. Doporučuji těm co mají rádi tuto autorku.

Lenka 13
31.03.2013 4 z 5

První kniha od této spisovatelky a líbila se mi,pěkné oddychové čtení.

kika 13
09.02.2013 4 z 5

Krásný román,dobře se mi četl.

zuzka.usata
13.03.2011 5 z 5

krásná kniha byla to moje první knížka

zfilmováno Amerika

Danielle Steel