Merlinit Merlinit komentáře u knih

Kriminálka v ofsajdu Kriminálka v ofsajdu Ladislav Beran

Obvyklé přihlouplé rádoby chlapácké chvástání, uslintaně strejcovské hodnocení objemu hrudníku poškozených a ubohé, úroveň zcela postrádající, špičkování. Hloupé a trapné. Tak moc trapné, že se takřka vymyká popisu.

07.10.2020 1 z 5

Vdáváme matku a jiné povídky Vdáváme matku a jiné povídky Gerald Durrell

Skvělé čtení!

14.09.2020 4 z 5

Tom Kečup & pes Vorčestr Tom Kečup & pes Vorčestr Miki Ryvola (p)

Tuze pěkné povídání, takové roztomilé!

08.09.2020 4 z 5

Případ nebezpečné vdovy Případ nebezpečné vdovy Erle Stanley Gardner

Zábavné, svižné, vtipné (i přesto, že místy logika kulhala na obě nohy) počtení.

Minervistka Minervistka Hermína Franková

Zábavné, uvěřitelné, mile starosvětské... Moc prima knížka!

Vraždy pod stromeček Vraždy pod stromeček Ed McBain

Přes pár výtek k překladu příjemné čtení.

Poklad Poklad Alois Jirásek

Příjemně archaické čtení.

03.09.2020 3 z 5

Hříchy pro pátera Knoxe Hříchy pro pátera Knoxe Josef Škvorecký

Smutek poručíka Borůvky mám raději. Proč? Možná proto, že se nesnaží oslnit prostředím šantánů a strip-klubů, netlačí do čtenáře těžko uvěřitelný jazyk tohoto pomezí "normálního" světa a světa dětí noci...

03.09.2020 3 z 5

Edudant a Francimor Edudant a Francimor Karel Poláček

Roztomilé. Nejsem sice tak úplně cílová skupina, ale chápu, že se to dětem líbí.

17.08.2020 4 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Příběh pěkný, o to nic. Jen ty pasivně agresivní výčitky vznášené vůči těm, kteří (ač bez viny) litovali promarněných dětských let malé Leni.

13.08.2020 4 z 5

Abeceda společenského chování Abeceda společenského chování Vladimír Smejkal

Krapet věkovité, ale pořád ještě přínosné a zábavné.

10.08.2020 4 z 5

Zákon paní Parkinsonové a jiné úvahy o domácnosti Zákon paní Parkinsonové a jiné úvahy o domácnosti Cyril Northcote Parkinson

Věk je na knize znát, přesto zůstává dobrým čtením.

10.08.2020 4 z 5

Oběť bez tváře Oběť bez tváře Stefan Ahnhem

Tempo příběhu nabývá na obrátkách až na hranici uvěřitelnosti, na rozdíl od Devátého hrobu se však udrží v mezích uvěřitelného.

27.07.2020 4 z 5

Věrný špion Věrný špion Alex Berenson

Překvapivě slušné čtení. Slušně odvedená práce na reáliích, čtivě napsáno a přes ne úplně chytlavé téma opravdu nenudilo.

20.07.2020 4 z 5

Thajské masáže a jiná dobrodružství Thajské masáže a jiná dobrodružství Alena Harnová

Ne snad že by kniha byla úplně špatná, ale dost jí ublížily chyby v textu a nepomohl ani fakt, že zhruba v polovině příběhu čtenář vnímá již jen stále se opakující naskakování a vyskakování do a z autobusu/tuk tuku/loďky, honbu za jídlem a pitím a hledání, kam složit hlavu.

15.07.2020 3 z 5

Katedrála hrůzy Katedrála hrůzy Jeffery Deaver

Dobře odvedená řemeslná práce, jako obvykle, jen tomu trochu chyběla šťáva.

13.07.2020 4 z 5

Zkazky hradu Buchlova Zkazky hradu Buchlova Alois Jašek

Archaismy nevadí, naopak, jsou milé. Co vadí, to jsou hrubé chyby.

13.07.2020 3 z 5

Kriminální případy ze starého Písku Kriminální případy ze starého Písku Ladislav Beran

Průměrné dílko. Na páně Beranových knihách mi vadí ledacos, mimo jiné i fakt, že stejný slovník používá četnictvo, galerka, dělníci, měšťané i vyšší společnost

13.07.2020 3 z 5

Smrt má ráda poezii Smrt má ráda poezii Jan Klíma

Opravdu zábavná detektivka. Zavražděný vědec, plejáda jeho sympatických spolupracovníků (kapitán Filip by to asi viděl jinak) a fakt dobrý autorův smysl pro humor.

08.07.2020 4 z 5

Kovbojové a vetřelci Kovbojové a vetřelci Joan Carol Dennison Vinge

Podivné spojení dost nesourodých žánrů. Nobelova cena za literaturu to nebude, nicméně přečíst se to dalo.

08.07.2020 3 z 5