Smrt má ráda poezii

Smrt má ráda poezii https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/22384/smrt-ma-rada-poezii-22384.jpg 4 28 8

Docela obyčejný zámeček, několik fyziků na jakémsi interním mikrosympoziu - a ráno je jeden z nich mrtvý. Síť vzrušujících dohadů, mizející a poodkrývaná stopa fyzikovy smrti, rutina vyšetřování, exaktnost vědeckého myšlení a zároveň příběh, který vyslovuje poselství o člověku dnešní doby.

plobpreis
14.06.2023 4 z 5

Přestože detektivní příběh byl napsán v šedesátých letech minulého století, je velmi čtivý. Není zatížen aktuálními technologickými prostředky. Je založen na nadčasových tématech jakou jsou láska, žárlivost, závist a to svěžími prostředky obohacené humorem a lehkou ironií. Autor nemá psaní detektivních příběhů jako hlavní povolání, přesto z příběhu je cítit jeho velká obliba detektivního žánru. Celý příběh je vystavěn dle klasického schématu detektivky, inspirovaného Agathou Cristie. Zobrazení vědeckého prostředí je velmi ilustrativní a popis postav je na hranici karikatury. Ten, kdo se takovému prostředí někdy přiblížil, dá jistě za pravdu. Přestože knihy Jana Klímy netrhají žebříčky bestsellerů, je to příjemné čtení.

Lumír23
22.10.2020 4 z 5

Řekl bych, taková starší škola, v tom dobrém smyslu slova. Vysloveně si umím tuto knihu představit jako filmový kousek.

Merlinit
08.07.2020 4 z 5

Opravdu zábavná detektivka. Zavražděný vědec, plejáda jeho sympatických spolupracovníků (kapitán Filip by to asi viděl jinak) a fakt dobrý autorův smysl pro humor.

369369
03.01.2020 5 z 5

Výborná kniha, mám přečteny všechny a doporučuji. Humor je velice laskavý, zápletka dobrá.

dagmar5477
18.12.2018 5 z 5

Povedená detektivka, se vším všudy.

Kerberos
01.07.2017 3 z 5

průměrná detektivka

moničina
05.06.2017 3 z 5

Taký priemer. Príbeh začal zaujímavo, postavy "potrhlých" vedcov a pána redaktora sú vtipné. Ale ten záver bol taký urýchlený a veľmi nevierohodný motív a zápletka ma sklamali.

soukroma
24.03.2014 5 z 5

Napínavá detektivka ze svébytného prostředí českých fyziků, kterou pomáhá vyšetřit...matematik. Komorní drama s dobře promyšlenou zápletkou s kořeny v minulosti. Pěkně vykreslené postavy vědců rozličných povah a oplývajících různými nešvary i nejistotami. Velmi čtivé i dnes, po půlstoletí.