Meginald Meginald komentáře u knih

V šedých tónech V šedých tónech Ruta Sepetys

Jedním slovem- PŘEČÍST! Abych to ale více rozvedla, napíšu, že je to úžasná kniha. Četla se rychle, lehce a obzvlášť ke konci je děj velmi emotivní. Dalo mi zabrat, abych do knihy neupstila pár slz.. Určitě si ji přečtu opakovaně, protože opravdu stála za to.

08.07.2020

Hvězdy nám nepřály Hvězdy nám nepřály John Green

Kniha o Hazel a Gusovi mě opravdu dostala. Ani v nejmenším jsem netušila, že příběh bude tak srdceryvný. Při čtení jsem brzy pochopila, že se nejedná o žádnou zastíněnou realitu. Je napsána tak, jak to na světě prostě je, ať chceme nebo ne. Nelehký boj s onkologickým onemocněním, vztahy visící na vlásku, bolest a utrpení. Pojednává ovšem i o radostech ze života, o úsměvech nad běžnými situacemi a především o lásce, která nezná hranic. Doporučuji všema deseti..

15.06.2020 4 z 5

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Přijde mi, že oproti filmu je kniha víc rozvedená, ale takovým způsobem, že občasné zabíhání do detailů neobtěžuje. Naopak je to zajímavější pro představivost. Krásný příběh, na konci doporučuji kapesníček na slzy ;)

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Z mého pohledu je to opravdu zajímavá kniha. Nejenom, že Vás vypravěčka do děje neuvěřitelně vtáhne, ale její srdcervoucí příběh se Vám vryje hluboko pod kůži. Místy je u čtení hodně těžké zadržet slzy, někdy si myslím, že je to skoro až nemožné. Čtu ji opakovaně a určitě stojí za to si ji přečíst.

15.06.2020 5 z 5

Podivný případ se psem Podivný případ se psem Mark Haddon

Tato kniha mi zřejmě úplně nesedla. Při čtení mě rozptylovaly občasné obrázky, častokrát opakující se stejná slova a autorův styl. Každá kapitola totiž začínala jiným příběhem a v následující se vracel k jeho dovyprávění. Příběh cosi postrádal, ale neříkám, knížka je to zajímavá.

15.06.2020

Nenechám tě odejít Nenechám tě odejít Chevy Stevens (p)

(SPOILER) Celá kniha mi připadala celkem nudná, jako by jí něco chybělo. Příběh sice gradoval ve chvílích, kdy se hlavní hrdinka snažila zasebevraždit, o napětí se ale rozhodně mluvit nedá.. Brožura je pojatá spíše humorně, i když bych ji jako vtipnou rozhodně neoznačila. Děj se vlekl opravdu velmi pomalu, což po nějaké době samozřejmě přestane bavit. Knížka sama o sobě taková nemastná- neslaná, ničím zajímavá.

Sůl moře Sůl moře Ruta Sepetys

Po celou dobu jsem byla ohromně napjatá, jak příběh dopadne. Konec byl možná trochu slabější, než prostředek knihy, což mě trochu mrzelo, ale jinak opravdu stojí za to! Určitě doporučuji si ji přečíst minimálně jednou.

16.06.2020

Okouzlená nocí Okouzlená nocí Amy Plum

Opět čtu již po několikáté a ještě mě neomrzelo.. Opravdu super kniha!

15.06.2020 5 z 5

Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse Booton Herndon

Čekala jsem od knihy, že bude zpracována podobně jako film, ale zdání klame. V knížce byla spíše fakta o tom, jak to skutečně bylo. Pokud Vás ale válečné téma zajímá, určitě není na škodu si ji přečíst a jelikož mě Desmond zcela okouzlil, čtení doporučuji.