Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse

Desmond Doss chtěl jako statisíce dalších dobrovolníků bojovat za svou zem. Kvůli své víře se ale odmítal dotknout zbraně, natož zabíjet. Díky tomu byl ponižován a šikanován – jak ostatními vojáky, tak důstojníky. Dostal se až k vojenskému soudu, který ovšem potvrdil jeho právo vstoupit na bitevní pole 2. světové války beze zbraně. Mohl sloužit jako medik u 77. pěší divize, se kterou prošel bojišti na Filipínách, Guamu a Okinawě. V průběhu bojů na Okinawě sám během jedné noci zachránil 75 amerických vojáků, kteří zůstali zranění před japonskou obrannou linií na hřebenu, kterému se říkalo Hacksaw Ridge. Mezi zachráněnými byla řada jeho spolubojovníků, kteří ho dříve pro jeho přesvědčení ponižovali. Jako první odpírač vojenské služby se zbraní v historii USA byl Desmond Doss za své bezpříkladné hrdinství oceněn nejvyšším americkým vojenským vyznamenáním – Medailí cti....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/416567/zrozeni-hrdiny-skutecny-pribeh-desm-fkZ-416567.jpg 4.67
Válečné, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Rosa books

Redemption at Hacksaw Ridge, 2016

Kniha Zrození hrdiny: Skutečný příběh Desmonda Dosse

Meginald
15.06.2020

Čekala jsem od knihy, že bude zpracována podobně jako film, ale zdání klame. V knížce byla spíše fakta o tom, jak to skutečně bylo. Pokud Vás ale válečné téma zajímá, určitě není na škodu si ji přečíst a jelikož mě Desmond zcela okouzlil, čtení doporučuji.

Alcarmo
02.10.2019

Od stejnojmenného filmu se kniha liší poměrně dost, a to nejen tím, že ukazuje život Desmonda Dosse i po válce. Za to věřím, že se jedná o vykreslení mnohem bližší realitě, než co nabídlo filmové zpracování. Myslím si, že mnohé bude odrazovat, že kniha působí z části jako agitka Církve adventistů sedmého dne. Pokud se však přesto člověk přenese, pak dostane do rukou opravdu inspirující příběh lidské odvahy a houževnatosti.