Medulka.013 Medulka.013 komentáře u knih

Gulliverovy cesty Gulliverovy cesty Jonathan Swift

Gulliverova dobrodružství mezi liliputy, obry a moudrými koňmi mě zaujala. Méně mě už zaujala třetí část, ale i tak jsem ji přečetla.
V knize se hodně kritizuje vláda a špatné vlastnosti lidí, ale je to velmi přehnané - i když na tu dobu to bylo zřejmě pravdivé..

31.01.2020 4 z 5

Markétka a Bojar Markétka a Bojar Joëlle Barnabé-Dauvister

Velmi milá kniha o Markétce a jejím psím kamarádovi Bojarovi. U Bojara to někdy vypadá, že zlobí, ale má spíše pouze hodně energie. Na Markétku by nikdy nedal dopustit a v šesti příbězích spolu a dalšími lidmi a zvířaty prožívají různá dobrodružství.

23.01.2020 5 z 5

Pán much Pán much William Golding

Pán much je naprosto skvělý příběh. Ukazuje totiž, že člověk je fakt jenom zvíře. A tak to má být. A tak to je..

19.12.2019 5 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Mrtvá v knihovně byla první kniha od Agathy Christie, kterou jsem přečetla a mohu napsat, že nezklamala - jak kniha, tak i spisovatelka. Příběh se četl skoro sám a až do skoro úplného konce jsem netušila jeho konec, který byl překvapující..

16.11.2019 5 z 5

Nedělňátka Nedělňátka Karel Patočka

Pěkná kniha pohádek a protože se nazývá Nedělňátka, tak jsem ji četla pouze v neděli. Bylo to takové očekávající zakončení týdne.

06.10.2019 5 z 5

Maličkým Maličkým Božena Němcová

Líbí se mi takové pohádky ve kterém je život podaný tak, jak je a smrt je jeho součástí..

Aprílová škola Aprílová škola Jiří Žáček

Aprílová škola byla jedna z prvních (neli první) z knih, které jsem si jako dítě sama přečetla a byl to skvělý vstup do světa bez hranic.
Básničky jsou v té knize fajn..

Kotě

Vlezlo kotě
dírou v plotě -
vlezlo kotě do sadu,
koulelo si
kapku rosy,
mělo dobrou náladu.

Mutace Mutace Robin Cook

Tak moc jsem byla zvědavá, co bude dál, že jsem knihu četla i v noci ve tmě a s baterkou v ruce. Napínavé to bylo až do konce a to se nám všechno postupně odhaluje už během čtení, kdy už tušíte, kdo za tím vším vlastně stojí.. Jenom ještě zbývá zjistit proč a jak se s tím poperou ti hrdinové příběhu..
Mimochodem a co Filip?

08.09.2019 5 z 5

Jiskra života Jiskra života Erich Maria Remarque (p)

My jsme vlastně šťastní lidé, že můžeme žít v této době, která sice není dokonalá, ale alespoň se nepereme o kůrku chleba a o tu jiskru života..

01.09.2019 5 z 5

Strachopedie Strachopedie Julie Winterbottom

Co vám nahání největší strach?
40 tisíc zabijáckých včel v patách.

Kniha mě velmi potěšila a překvapila tím, že ač je o strachu, tak se nesnaží strach vyvolat na první místo. Upozorní na možná nebezpečí a jak se jim bránit či jim rovnou předcházet, ale především u strašlivých stvořeních (skutečných zvířat) píšou i to, proč si je oblíbit a za to mají u mě obrovské plus.

04.08.2019 5 z 5

Smolný Petr Smolný Petr Pawoł Nedo

Jsou v té knize vlci a kachny, což mi stačí.

22.07.2019 5 z 5

Psychologie sériových vrahů Psychologie sériových vrahů Andrej Drbohlav

Vždy jsem milovala sériové vrahy a po přečtení této knihy je miluji ještě více. Jsou totiž nádhernými osobnostmi a jejich příběhy se mi četly s nadšením a dost jsem se jimi inspirovala.
Knihu proto hodnotím pěti hvězdičkami a to i přesto, že pan Drboslav není těmito lidmi tak nadšený, ačkoliv o nich s možným nadšením píše.

04.07.2019 5 z 5

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni Václav Čtvrtek (p)

Každý švec není prťavec.. V tomto případě byli těmi prťavci především správce Kolomajzna a vodník Kebule a to nejen svou zatuchlou výškou, ale hlavně svými podlými činy.
Jinak je pohádka velmi hezká a jsem ráda, že jsem si ji přečetla v knižní podobě.

15.06.2019 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

A já jsem věřila, že v tom lese opravdu budou skuteční vlci..
Ale jinak jsem se do toho příběhu zamilovala. Asi tak, jako June a Toby do Finna. A když jsem zjistila, že kniha skrývá mnohá tajemství, tak jsem se od čtení nemohla skoro odpoutat.

02.06.2019 5 z 5

Bílý Bim Bílý Bim Gavriil Nikolajevič Trojepolskij

Kdyby v příběhu nezabili lidi ty vlky, tak by se mi líbil více. Bylo mi z toho smutno a později mi bylo i líto té vlčice.
Jsem ale ráda, že se Chlupatice zachránila, protože té jsem to velmi přála.

20.05.2019 4 z 5

Hovory s kočkou Hovory s kočkou Kate Solisti-Mattelon

Ta kniha je tak pravdivá, že té ženské závidím (kladně) to, že může hovořit se zvířaty, stromy, kameny... Je to obrovský dar od přírody.
Až na výjimky se vším v té knize souhlasím.

18.05.2019 5 z 5

Místo činu - základní průvodce kriminalistickými metodami Místo činu - základní průvodce kriminalistickými metodami Richard Platt

V této knize se dozvíte to, jak je to vlastně ve skutečnosti s Kriminálkou Las Vegas, co se kriminalistických metod týče.

08.05.2019 5 z 5

Smrtelný strach Smrtelný strach Robin Cook

Smrtelný strach jsem začala číst, protože mě zaujala anotace na přebalu knihy a už vím, že to byla skvělá volba. Napínavý příběh, který se parádně četl. A ačkoliv to napětí vydrželo až do konce, tak jsem nakonec byla lepší detektiv, než náš hrdina. Ale více nemohu napsat.

04.05.2019 5 z 5

Opice z našej police Opice z našej police Krista Bendová

Franta a Jupka. Mikinka a Jumbo. Kikinki, Pepenke a Fufunku. Eskymo, Bajkal a Nanuk. Monoskop, Ultrazvuk a Ventilátor. Salamandr. A nakonec Děda praděda.
Mně se ten příběh velmi líbil a bylo zábavné poctivě číst a překládat, co který z těch polidštěných opic-neopic zrovna říká..

13.04.2019 5 z 5

Na západní frontě klid Na západní frontě klid Erich Maria Remarque (p)

Bylo mi z té knihy hodně smutno a přesto ji velmi miluji.

09.04.2019 5 z 5