Medulka.013 Medulka.013 komentáře u knih

Misery Misery Stephen King

Misery je moje nejoblíbenější kniha od Stephena Kinga. Když jsem ji četla poprvé před asi deseti lety, tak jsem po jejím přečtení na ni myslela ještě hodně dlouho - a nebyly to příjemné myšlenky. Takzvaný Král hororů nám totiž ukazuje, že ten skutečný horor se může odehrát v našich životech. A myslím si, že spousta z nás by se raději střetla s vlkodlakem, než s Annie Wilkes.
Jinak tu jednu krátkou část knihy jsem doslova luštila, protože je jakoby psaná znavenou rukou, a to je právě to, co ji dodává pocit skutečnosti.

08.04.2023 5 z 5

Pirát Pirát Jevgenij Marysajev

Pirát je moje nejoblíbenější kniha z dětství. Zaujala mě především tím, že nekončí žádným happyendem, ale má spíše otevřený konec. A co všechno ten věrný pes zažil je až neuvěřitelné. Autor skvěle popsal život v tajze i její jak zvířecí, tak lidské obyvatele. Dost se při čtení nejenom ponaučíme, ale také poučíme.

02.04.2023 5 z 5

Dášeňka čili Život štěněte Dášeňka čili Život štěněte Karel Čapek

Jako dítěti mi tuto knížku v jiném vydání koupila babička z otcovy strany a říkala, že na jedné fotografii se Dášenka smutně kouká.
Mně se jako milovnici všech živých tvorů tato kniha velmi líbí a jsem ráda, že jsem si ji mohla zase přečíst. Úžasný je text a stejně tak jsou skvělé obrázky a fotografie.

17.12.2022 5 z 5

Jízda naslepo Jízda naslepo Ray Bradbury (p)

Občas jsem nepochopila, co chtěl autor některými povídkami říct, ale stejný problém mívám i u básníků. Prostě mi asi jenom momentálně chyběla fantasie.

17.12.2022 4 z 5

O vlkovi, který vypadl z knížky O vlkovi, který vypadl z knížky Thierry Robberecht

Ta knížka je tak strašně milá, že mi udělala velkou radost. To bude jistě tím, že miluji vlky.

11.12.2022 5 z 5

Pohádka o staré tramvaji Pohádka o staré tramvaji Ota Hofman

Tereza, jedině Tereza... V tomto případě se jedná o starou, vyřazenou tramvaj, která však díky dětem ožije. Ale to je tajemství..

09.12.2022 5 z 5

Jak čerti na světě vyhynuli Jak čerti na světě vyhynuli Ludmila Jančiková

Samí čerti, čerti a zase čerti. Hodní, zlí a oškliví. V knize jsou navíc hezké obrázky.

05.10.2022 4 z 5

O lesním carovi O lesním carovi Hana Pražáková

Hezká kniha s ukrajinskými pohádkami, které jsou velmi podobné těm, které známe. Navíc jsou v ní až strašidelné ilustrace.

05.10.2022 4 z 5

Kam odešly laně Kam odešly laně Jan Skácel

Knihu jsem si koupila v Brně - kam už jsem se léta chystala, tak má pro mě velkou hodnotu.
Básničky jsou krátké a milé. Jsou doprovázeny obrázky od Josefa Čapka a podle nich psal Jan Skácel ty veršovánky.

27.01.2022 5 z 5

Vysvobození Vysvobození James Dickey

Kolik má vidlák zubů?
Kniha Vysvobození se mi moc líbila. Není v ní příliš postav a tak se člověk dokáže s každou více sžít.
Ze začátku to vypadá jako taková oddychová četba, ale od určitého okamžiku až do konce se člověku nejednou tají dech. Mě osobně ta kniha dostala, protože jsem něco takového nečekala.
Zfilmováno verzi jsem neviděla, ale mám v plánu se na ni podívat.

08.03.2021 5 z 5

Naše pohádky Naše pohádky Vilém Závada

Protože je Vilém Závada básník, tak je i kniha Naše pohádky plná veršů.
Jinak je to typická Božena Němcová, která se s nikým a s ničím nepárá. A i když skoro všechny pohádky dopadnou dobře, tak samotný příběh často pohádkový není. Ale takový už je život.

25.01.2021 5 z 5

Princ a chuďas Princ a chuďas Mark Twain (p)

Tento příběh nám říká, že šaty opravdu dělají člověka. Že stačí málo a z chuďase se stane král a z krále se stane chuďas. I když se Tom ujal své nové role s velkým nasazením a Edward VI. pochopil, že i chudí jsou jenom lidé, kteří by si přáli být alespoň šťastní, když už penězi neoplývají.
A někdy se podívám na tu černobílou československou filmovou verzi s Romanem Skamene v hlavní dvojroli.

20.01.2021

Jako zvěř Jako zvěř Kerstin Signe Danielsson

Po přečtení této knihy mám více otázek, než v průběhu jejího čtení..

01.07.2020 4 z 5

Hostitel Hostitel Robin Cook

Zase jedna z Cookových knih, která se parádně četla a to i přes ty lékařské termíny, kterým jsem nerozumněla.

03.06.2020 4 z 5

Oznamuje se vražda Oznamuje se vražda Agatha Christie

A další případ je vyřešený. A bylo to pro mě překvapení, které bych nečekala, ale tak to má být.

30.05.2020 5 z 5

Král šedých medvědů Král šedých medvědů James Oliver Curwood

Tyr a Muskwa - dva medvědi, kteří se potkali, ale ne u Kolína.
Muskwa je sice ještě mládě, ale houževnatostí a statečností se vyrovná dospělým medvědům a za nic na světě neopustí svého Tyra.
Tyr je mohutný medvěd, který se ujal osiřelého medvíděte. Vlastně to na začátku bylo spíše naopak, ale Muskwa si Tyra nakonec získal svou odhodlaností být a jít s ním - i přes únavu a překážky. Ovšem prvním náznakem jejich následného přátelství byla scéna, kdy Muskwa olizuje Tyrovy ránu po kulce.
A lidé? Lidé jsou lidé. Zde se mi třeba líbí, že Jim Langdon se pomalu a jistě mění z lovce na ochránce medvědů a nejenom nich. Ještě mu musí jeden okamžik úplně otevřít oči, aby pochopil, že..

10.03.2020 5 z 5

Veselé noty Veselé noty Jiří Havel

Dva talíře od malíře

Víte, kde jsme včera byli?
U jednoho malíře.
Nakreslil nám v malé chvíli
dva plechové talíře.

Když jsme si je odnášeli,
celou cestu řinčely.
Co jiného dělat měly -
vždyť to byly činely ...

07.03.2020 5 z 5

Ptačí klepy Ptačí klepy Jan Brzechwa

Velmi povedené a vtipné básničky pro děti ve kterých se může poznat i kterýkoliv dospělý..

02.03.2020 5 z 5

Řekněte Žofince... Řekněte Žofince... Magda Szabó

Byl to takový zamotaný příběh. Postavy si v duchu myslely spoustu věcí, ale v případě dospělých šlo stále pouze o doměnky a omyly. V případě dětí se vždy jednalo o pravdu, ale tu nemohly říct nikomu z dospělích a tak ji netajily pouze mezi sebou.
A jak to bylo s tou záhadnou větou, která je mottem celého tohoto příběhu? No, to vám neprozradím, protože jsem svým chováním velmi podobná Žofince..

02.03.2020 4 z 5

Příběhy z Medové stráně Příběhy z Medové stráně Václav Deyl

Nemám ráda, když zvířata nosí oblečení a mluví o sobě jako o lidech, ale to je to jediné, co této knize mohu vytknout.

06.02.2020 5 z 5