Kam odešly laně

Kam odešly laně https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/444507/bmid_kam-odesly-lane-8bW-444507.jpg 5 40 5

Jedna z nejkrásnějších knih naší literatury nejenom pro děti. Tak trochu nezvyklé setkání dvou významných umělců: malíře Josefa Čapka a básníka Jana Skácela. V době, kdy byla tato knížka poprvé vydána, nebyl Josef Čapek již dávno naživu, zemřel v koncentračním táboře někdy ke konci války roku 1945. Když pak počátkem osmdesátých let uviděl Jan Skácel Čapkovy obrázky, zrodilo se přátelství, které nezná hranice času ani prostoru. K hravým pastelům vytvořil verše jímavě půvabné, a vznikla tak kniha, jež okouzluje malé i velké již po tři desetiletí.... celý text

los
13.06.2022 5 z 5

Jan Skácel a Josef Čapek, to se chválí samo

tuhle knížku doporučuju přečíst i v dospělosti, ve Skácelových verších pro děti se najednou otevře úplně nový rozměr, jen je trochu smutný a bolavý

Medulka.013
27.01.2022 5 z 5

Knihu jsem si koupila v Brně - kam už jsem se léta chystala, tak má pro mě velkou hodnotu.
Básničky jsou krátké a milé. Jsou doprovázeny obrázky od Josefa Čapka a podle nich psal Jan Skácel ty veršovánky.

666Jitka
21.04.2021 5 z 5

Moc pěkná knížka pro děti s jednoduchými obrázky Josefa Čapka, ke kterým napsal roztomilé říkanky a dětské básničky Jan Skácel. Nevím, zda-li by dnes knihu rodiče s malými dětmi pročítali, ale prarodiče by mohli, aby v dobách tabletů a "chytrých" telefonů lidská mláďata poznala také něco jiného a při tom milého.

ThrisaManx
31.12.2020 3 z 5

Ilustrace Josefa Čapka vás učarují, to je jasné. Mají v sobě takové speciální kouzlo, a i když se asi ne každému mohou líbit, určitě vás minimálně zaujmou. Ale k tomu ty básně? To je teprve nádhera! Taková ta snová lyričnost, pravidelný rým, který zní uším tak líbezně. Ono je to vlastně pro čtení pro děti, ale nejsem si jistá, nakolik to ony dokážou ocenit. Ale bylo by skvělé, kdyby se kniha dostala do rukou každému dítěti.

Terisek99

1983  87%Uspávanky
2012  88%Hodina mezi psem a vlkem
2008  96%Básně I
2008  97%Básně pro děti

Kniha Kam odešly laně je v