Medidik Medidik komentáře u knih

Azimut: Kniha první Azimut: Kniha první Wilf

Já nejsem moc na komiksy, radši čtu klasické knížky, ale tady je taková přehršel fantazie a pitoreskních nápadů, že se k tomu moc rád vracím.

15.06.2023 5 z 5

Saturnin a stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně Saturnin a stínadla - aneb Setkání Lídy Baarové a Adiny Mandlové v Havlově vaně Alžběta Prknářová

Jsou tam občas výborné vtípky a mnoho pomrkávání na dnešní svět, ale bohužel převažují ty násilně vymačkané z prstu a proplétají se mnohdy s vyloženými trapnostmi.
Barrandov je podán tak, že by u toho i ti nejzavilejší komouši v padesátých letech ukvikávali radostí.
Nejvíc mi vadí, že autor(ka) píše ve stylu "hnusí se mi celý svět", všechny postavy jsou karikovány výhradně v negativním stylu. Z celého textu tak čiší naprosté pohrdání všemi, že mě to neláká číst dál.

12.06.2023 2 z 5

Skrýš Skrýš Dean Koontz

Kniha naprosto zmršená "překladem". Když někdo neumí pořádně ani anglicky ani česky, neměl by se do takových věcí plést.

01.05.2023 1 z 5

Nikdykde (komiks) Nikdykde (komiks) Mike Carey

Komiks jsem si koupil proto, že původní knihu mám moc rád a chtěl jsem vidět, jak si ji obrazuje představuje někdo jiný. Mnohé z toho mi sedělo, ale hlavní hrdinka vůbec. Při četbě jsem si ji představoval jako drobnou dívku, ale tady je to taková typická komiksová mohutná svalovkyně.

18.04.2023 3 z 5

Malér Eyrová Malér Eyrová Jasper Fforde

Poměrně zajímavý alternativní svět. Možnost vstupovat do knih a nutnost hlídat jejich původní obsah je skvělý neotřelý nápad.

18.04.2023 4 z 5

Pastýř Pastýř Frederick Forsyth

Příjemná oddechovka na jeden večer. Čte se jedním dechem.

18.04.2023 4 z 5

Nikdykde Nikdykde Neil Gaiman

Mám rád skvěle vymyšlené světy, které mě dokáží pohltit. Tohle je jeden z nich.

Nádraží Perdido Nádraží Perdido China Miéville

Neuvěřitelně pestrý sci-fi svět plný zvláštních bytostí a kultur. Jedna z obsahově nejbohatějších sci-fi vůbec.

18.04.2023 5 z 5

Sto básní: Svět staré japonské poezie Sto básní: Svět staré japonské poezie * antologie

Skvělý přehled staré japonské kultury. Obrazově i verbálně pochoutka.

Chrám plný květů Chrám plný květů * antologie

Úžasné.

To To Stephen King

Patrně nejlepší horor. Chytrý, dokonale vykreslený.

18.04.2023

Červená tráva Červená tráva Boris Vian

Surrealismus říznutý psychologií. Těžké čtení, ale stojí za to.

Baron a ryby Baron a ryby Peter Marginter

Neprávem opomíjená kniha. Alternativní svět, v němž lze vzducholodí letět hledat zpívající ryby. Bohatý děj, barvité vyprávění.

Mučitelův stín Mučitelův stín Gene Wolfe

Kniha z tajemného světa psaná bohatým a zvláštním jazykem, úžasná atmosféra a skvělý rozjezd série. Doporučuji číst vydání s novým překladem, ne to původní z Baronetu.