McBerny McBerny komentáře u knih

Jantarová stezka Jantarová stezka Václav Cílek

Příjemná procházka tisíciletími střední Evropy, kdy si člověk uvědomí, že pamětihodnosti velkého významu denně míjí, aniž by si to blíže uvědomoval.

20.06.2023 4 z 5

Velké ruské dějiny. I, Od Rusi k moskevskému carství Velké ruské dějiny. I, Od Rusi k moskevskému carství Dana Picková

Velmi erudované a čtivé dějiny Ruska. Navíc se autorka zcela oprostila od současných politických požadavků na démonizaci všeho ruského, nestaví se na žádnou stranu a nechává na čtenáři, aby si na podkladě podrobných informací z různých zdrojů (včetně adekvátního výběru citací) udělal názor sám.

17.06.2023 4 z 5

Kurz přežití Kurz přežití Amar Ibrahim

Pokud potřebujete rady typu: když máte hlad, najezte sekdyž vedle vás hoří, utečte, je tato kniha ideální. Nemluvě už o politické agitce na závěr

09.06.2023 1 z 5

SAS - ilustrovaná historie SAS - ilustrovaná historie Barry Davies

Nic víc než náborové příručka.

29.04.2023

Slované ve středověku. Mezi ideou a skutečností Slované ve středověku. Mezi ideou a skutečností Eduard Mühle

Po odborné stránce až na téměř obsesivní popírání slovanského sebeuvědomění u všech slovanských národů a neznalost faktu, že Staré Město a Uherské Hradiště je souměstí bez větších připomínek, ovšem jako příslovečná červená nit se knihou táhne germánský pocit nadřazenosti, kterému se autor neumí a snad ani nechce ubránit.

27.04.2023 2 z 5

Radost z vědy Radost z vědy Jim Al-Khalili

Soudruh autor nám vysvětluje, jak a co si máme myslet a pokud to neuděláme, jsme natvrdlí nebezpeční konspirační teoretikové.

27.04.2023 1 z 5

Odemčený vesmír Odemčený vesmír Stephen William Hawking

Varování pro rodiče-kniha je plná aktivistických žvástů, pomocí kterých se vašim dětem pokusí začít vymývat mozek za cenu několika obecně dostupných odborných informací.

03.03.2023 odpad!

Dynastie Windsorů Dynastie Windsorů Jean des Cars

Kniha stranící vládnoucí linii královskému rodu, spíš než o historii jde o její glorifikaci

29.12.2022 3 z 5

Na Západě zuří válka: Jak přežít v bláznovské době Na Západě zuří válka: Jak přežít v bláznovské době Douglas Murray

Čtěme a přemýšlejme. Než bude pozdě….

29.12.2022 5 z 5

Rothschildové: Za evropským a českým příběhem dynastie bankéřů Rothschildové: Za evropským a českým příběhem dynastie bankéřů Roman Sandgruber

Kniha sama o sobě celkem dobrá, ovšem překlad a korektury děs a hrůza….

04.12.2022 3 z 5

Husitství na Moravě ; Náboženská snášenlivost ; Jan Amos Komenský Husitství na Moravě ; Náboženská snášenlivost ; Jan Amos Komenský Demeter Malaťák

„Povinná” četba pro každého Moravana se zvláštním zájmem o husitství. Velmi čtivě a srozumitelně podány rozdíly i paralely mezi husitskou dobou v Čechách a na Moravě, Josef Válka jako vždy lehkým perem poutavě, ale zároveň velmi odborně vypráví o jednotlivcích, městech, městečkách i vesnicích, analyzuje vznik moravského Tábora v Nedakonicích a mnoho dalších dobře i méně známých událostí.Lze jen a jen doporučit.

31.10.2022 5 z 5

Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Zrození Evropanů: Skutečný příběh našich předků vyprávěný geny Johannes Krause

Smutný příklad toho, jak může bezpochyby skvělou knihu degradovat autorův amatérský výlet do jiných jemu nepříslušejících vědeckých oblastí, v tomto případě výlet biochemika do politologie/politiky a klinické medicíny. Pokud by si autor tento poněkud arogantní přístup odpustil, nějaká ta hvězda by určitě přibyla.

28.09.2022 3 z 5

Dějiny Srbska Dějiny Srbska Jan Rychlík

Skvělá kniha, která se hned na začátku jednoznačně distancuje od současné tzv. politické (pseudo)korektnosti a podává dějiny Srbska zcela nezaujatě.

20.09.2022 5 z 5

Nesmrteľnosť Nesmrteľnosť Stephen Cave

Již dlouho jsem nedal nějaké knize pět hvězd, tady jsem však neváhal. Nejen, že je tato knížka velmi čtivá, vtipná a plná informací, navíc mě donutila zamyslet se znovu nad věcmi, ve kterých jsem si myslel, že mám zcela jasno….

20.09.2022 5 z 5

Bojové techniky starověkého světa 3000 př. n. l. – 500 n. l. Bojové techniky starověkého světa 3000 př. n. l. – 500 n. l. Simon Anglim

Názorná ukázka jak může kvalitní knihu zničit naprosto tragický překlad……a to ani nepíšu o překlepech, špatné interpunkci, chybějících slovech, apod.

02.09.2022 1 z 5

Sapiens a neandertálec: Rozpravy o živote Sapiens a neandertálec: Rozpravy o živote Juan José Millás

Dobře se to čte, informační hodnota je ovšem zanedbatelná….

02.09.2022 3 z 5

Stručná história Zeme Stručná história Zeme Andrew H. Knoll

Velmi dobrý úvod do problematiky, lze jen doporučit.

23.08.2022 4 z 5

Šílenství davů Šílenství davů Douglas Murray

Chcete aspoň trochu pochopit šílenství dnešní doby a její nebezpečí pro budoucnost lidstva? Jestli ano, přečtěte si tuto knihu.

06.08.2022 5 z 5

Kristovy relikvie: Příběh němých svědků Ježíšova utrpení a zmrtvýchvstání Kristovy relikvie: Příběh němých svědků Ježíšova utrpení a zmrtvýchvstání Marek Šmíd

Omylem zakoupeno, ještě větším omylem přečteno, kompilát bez ladu a skladu...

14.06.2022 1 z 5

Skuteční Peaky Blinders Skuteční Peaky Blinders Carl Chinn