McBerny McBerny komentáře u knih

Kat a jeho žena: Život a smrt Reinharda Heydricha Kat a jeho žena: Život a smrt Reinharda Heydricha Nancy Dougherty

Velmi dobrá kniha plná nových informací. A to jsem si myslel, že o tomto „člověku vím skoro všechno…

24.04.2024 4 z 5

Kázali mír a mysleli válku: Prezidenti USA Lincoln, Wilson a Roosevelt Kázali mír a mysleli válku: Prezidenti USA Lincoln, Wilson a Roosevelt John V. Denson

Nic nového pod sluncem-lži, podvody a obětování jiných jako způsob bytí (nejen) amerických prezidentů. Dělo se to dřív, děje se to dnes a bude se to dít i v budoucnu, protože masy nemyslících a lehce ovlivnitelných občanů je budou oslavovat a hlavně volit

06.04.2024 4 z 5

Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Kriminalista Jiří Markovič – Legenda pražské mordparty deviantům na stopě Jiří Markovič

Příšerně napsaná kniha, která svou formou Markoviče skoro dehonestuje. Pokud by se jeho životopisu ujal aspoň průměrný autor, mohlo to dopadnout daleko lépe.

27.02.2024 odpad!

Válka a konflikt ve středověku Válka a konflikt ve středověku Stephen Morillo

Jestli je autor skutečně vysokoškolským profesorem, tak tahle neuvěřitelně prázdná a amatérstvím čpící slátanina vypovídá vše o úrovni vzdělanosti v americké „supervelmoci. Formou i obsahem toto dílko odpovídá odfláknutému slohovému cvičení žáka základní školy, text je neustále narušován vloženými větami v závorce a obsahuje takové geniální postřehy jako: „konflikt dvou lidí za válku nepovažujeme.

28.01.2024 2 z 5

Atlas neviditeľného: Mapy a grafy, ktoré navždy zmenia váš pohľad na svet Atlas neviditeľného: Mapy a grafy, ktoré navždy zmenia váš pohľad na svet Oliver Uberti

Chaotická levičácká slátanina.

19.01.2024 odpad!

Paměti a úvahy Paměti a úvahy Lubomír Štrougal

Je velký rozdíl číst tuhle knížku v roce jejího vydání a v dnešní době. Člověk si pak uvědomí svojí naivitu a občas se i hluboce zastydí

29.12.2023 4 z 5

Spory o Jana Žižku 1424-2024 Spory o Jana Žižku 1424-2024 Petr Čornej

Skvěle napsaný přehled vývoje názorů na husitského vojevůdce v průběhu času. Navíc v poslední kapitole autor nebojácně popisuje ubohost současného mainstreamu, který se až hystericky snaží Jana Žižku a celé husitské dění démonizovat, aniž by měl alespoň základní historické povědomí o dané době. Bravo!

01.12.2023 5 z 5

Láska v časech nenávisti: Kronika citů 1929–1939 Láska v časech nenávisti: Kronika citů 1929–1939 Florian Illies

Po první skvělé knize a druhé ucházející přichází propad okořeněný době poplatnou heroizací homosexuality.

20.11.2023 2 z 5

Úžasná velkoměsta: Příběhy nejzajímavějších měst světa Úžasná velkoměsta: Příběhy nejzajímavějších měst světa kolektiv autorů

Další výrazně levicově orientovaná encyklopedie

19.11.2023 3 z 5

Dávné světy: Výpravy do zaniklých ekosystémů Země Dávné světy: Výpravy do zaniklých ekosystémů Země Thomas Halliday

Příjemné čtení až na velmi časté necitlivé zasahování do textu ze strany odborného lektora, který se neustále až směšně snaží demonstrovat své hluboké znalosti a polemizovat s autorem i na místech, kde to vůbec není třeba. Tato vlastnost o tomto člověku vypovídá mnohem víc než jeho curriculum vitae.

13.11.2023 4 z 5

Václav Nedomanský - Můj nejslavnější únik Václav Nedomanský - Můj nejslavnější únik Karel Knap

Tak nevím, zda je to jen úbytkem kognitivních funkcí daným věkem, ale ta fanatická nenávist pana Nedomanského ke všemu ruskému, a co hůř, ke všemu českému a slovenskému zřetelně převažuje nad jeho nesporným hokejovým umem.Možná je potřeba položit si otázku, proč pan Nedomanský nikdy moc neoplýval kamarády ve své komunitě, což sám i přiznává. Smutný konec hokejové legendy....

08.11.2023 2 z 5

Portáši - Historie a tradice Portáši - Historie a tradice Daniel Drápala

Velmi milá knížka a to zvláště pro všechny Valachy, kteří dobře znají svůj kraj i své velmi specifické spoluobčany. Autor lehkým perem dostane čtenáře okamžitě do děje a až do konce jej ani na chvíli nenudí, což není u knih tohoto typu vůbec snadné.

25.10.2023 4 z 5

Knihy, které ovlivnily dějiny: Od Umění války po Deník Anne Frankové Knihy, které ovlivnily dějiny: Od Umění války po Deník Anne Frankové kolektiv autorů

Výpravná, hezky zpracovaná encyklopadie, ale čtenáři rychle dojde, že výběr knih je značně pochybný, jednoznačně orientovaný levicovým směrem, včetně feminismu a přehnaného důrazu na ekologii. V dalším vydání můžeme jistě očekávat „světová díla od členů LGBT+ komunity. Tato encyklopedie je tedy jen dalším smutným důkazem zvrácenosti naší doby.

21.10.2023 2 z 5

Děti Jasanu a Jívy: Dějiny Vikingů Děti Jasanu a Jívy: Dějiny Vikingů Neil Price

Nebýt křečovitě násilné snahy autora vyhovět současné politické korektnosti naroubováním LGBT ideologie na vikingskou kulturu, dal bych hvězd pět a knihu považoval za absolutní špičku svého žánru.Škoda

08.10.2023 4 z 5

Konspirační teorie: Historie bludných teorií a jak jim nenaletět Konspirační teorie: Historie bludných teorií a jak jim nenaletět Tom Phillips

Málokdy vídaná arogance autorů: tak si, děti, hezky sedněte a my vám řekneme, co je pravda. A kdo s námi nesouhlasí, je nevzdělaný hlupák.

06.10.2023 1 z 5

Lichtenfeld: Jedno meno, dva osudy Lichtenfeld: Jedno meno, dva osudy Peter Chorvát

Nenechte se zmást. Pokud čekáte třeba jen minimální informace stran bojového umění krav maga, nedočkáte se.

27.08.2023 2 z 5

Zvířata v Hitlerově říši Zvířata v Hitlerově říši Jan Mohnhaupt

Nenadchne ani neublíží

29.07.2023 3 z 5

Nové hedvábné stezky: Přítomnost a budoucnost světa Nové hedvábné stezky: Přítomnost a budoucnost světa Peter Frankopan

O třídu horší než předchozí kniha, ale pořád zajímavé geopolitické čtení.

23.07.2023 3 z 5

Kleptokracie: Jak špinavé peníze ovládají svět Kleptokracie: Jak špinavé peníze ovládají svět Tom Burgis

Další zbytečná kniha, kde vševědoucí autor svému přihlouplému a nevzdělanému čtenáři říká, co je pravda a co je lež, kdo je zlý (Trump, Putin, Číňani), kdo je dobrý (liberální demokraté a spol) a kdo všechno ví, všude byl, všechno zná a má patent na pravdu (on sám).

18.07.2023 1 z 5

Jantarová stezka Jantarová stezka Václav Cílek

Příjemná procházka tisíciletími střední Evropy, kdy si člověk uvědomí, že pamětihodnosti velkého významu denně míjí, aniž by si to blíže uvědomoval.

20.06.2023 4 z 5