Maybee Maybee komentáře u knih

Pod kupolí Pod kupolí Stephen King

Tahle Kingovka mi doma rozečtená ležela delší dobu a nemohla jsem překonat úvodní seznamovací část se všemi postavami, ale prostě mi nedalo nedočíst. Ke konci už jsem jela na jeden zátah a nešlo se od kupole na delší dobu vzdálit a nečíst. Kingovi se nedá upřít že prostě umí a já jeho hry s různými charaktery postav zbožňuju. A že tady jich bylo požehnaně. :)
A děsně ráda čtu jeho poznámky na konci, takže jsem byla spokojená o to víc. :D

27.07.2013 5 z 5

Střípky duší Střípky duší Mary Lindsey

V určitých okamžicích mi připomínala Pád, který mě osobně moc nezaujal. Celkově mi kniha přišla celkem rozporuplná (a skoro měsíční pauza mezi čtením mi asi taky neprospěla) - některé pasáže se mi četly obtížně, některé dialogy mě bavily a i rozesmály. Taková oddechová kniha. Komu se Pád líbil, ani tahle ho nejspíš nezklame :)

04.07.2013 3 z 5

Ten, kdo stojí v koutě Ten, kdo stojí v koutě Stephen Chbosky

Nečekala jsem, že mě tak chytne. Ale nedala se odložit, dokud jsem se nedostala až na poslední stránku. První z knih, o které nevím, co bych řekla víc, než že se mi fakt, ale vážně líbila. O ní se nedá moc mluvit - musí se prostě přečíst.
Vřele doporučuji! :)

22.06.2013 5 z 5

Faktor PSI - paranormální jevy Faktor PSI - paranormální jevy Dan Aykroyd

Paranormální jevy mě zajímají, takže jsem četla s chutí. A nad něčím mi vážně zůstával rozum stát. :D

21.05.2013 4 z 5

Setkání s duchem Setkání s duchem Stacey Kade

Začátek mě, popravdě řečeno, moc nebavil. Trvalo mi delší dobu než jsem Aloně přišla na chuť, ale četla jsem dál a nelituju, protože po prvních několika desítkách stránek příběh opravdu stojí zato, postupně se odkrývá to, jaká Alona ve skutečnosti je, a v konečné fázi spíš ona pomůže Willovi, než aby to bylo naopak. A přesně to se mi líbilo - že v příběhu je něco víc, než se na první pohled zdá. Takže si další díl (když nějaký bude), určitě nenechám ujít. :)

27.04.2013 4 z 5

Nadpozemská Nadpozemská Cynthia Hand

První knížka o andělech, která se mi vážně líbila. Byla příjemně napsaná, pěkně se četla a hlavní hrdinka nebyla vůbec špatná (Tucker taky ne;).
U téhle série, narozdíl od Pádu Lauren Kate, si druhý díl určitě přečtu. :)

24.02.2013 5 z 5

Zapomnění Zapomnění Cat Patrick

Čtivá a oddechová kniha. A nenašla jsem žádná nezáživná místa, u kterých bych měla nutkání pár stránek přeskočit, takže jsem nadšená o to víc. London i Luke byli fajn, autorčin styl mi sedl a navíc - upíři, víly, vlkodlaci a andělé se tam nikde nevyskytovali, což byla příjemná změna.
Pokud se Cat Patrickové povedou i další knihy jako tahle, nebudu dlouho váhat a určitě si je přečtu. :)

21.02.2013 5 z 5

Prokletý maturiťák Prokletý maturiťák Stephenie Meyer

Ze začátku jsem byla dost rozpačitá. Po prvních dvou povídkách jsem myslela, že ani nedočtu. Meg mám sice moc ráda, ale rozpracovanější a delší příběhy jí prostě sedí víc, a z Kytičky na ruku jsem byla ještě rozpačitější - místo očekávané děsuplné atmosféry, příběh působil strašně vyumělkovaně a až směšně.Poslední tři povídky mě ale překvapily. Na to, jak byl začátek knížky dost slabý.V Přísně tajné bylo téma maturiťáku sice přesunuto nejmíň na třetí kolej, ale příběh mě bavil a ukecanost hlavní hrdinky v určitých situacích prostě neměla chybu. :D Madison a Smrťák na tom byla už o něco hůř (hlavně to zpracování), ale námět byl zajímavý. No a nakonec - ze závěrečné povídky jsem si odnesla ujištění, že Stephenie opravdu psát umí. Její část byla čtivá, asi nejvíc odpovídala názvu celé sbírky a člověk se konečně dočkal i říznutého punče, tancování a nějaké té rvačky.Takže za Peklo na zemi a Přísně tajné přidávám hvězdičku, kdyby nebylo nich, považovala bych tuhle knihu celkem za ztrátu času.

20.02.2013 3 z 5