maximka maximka komentáře u knih

Vaříme pro kojence a batolata Vaříme pro kojence a batolata Annabel Karmel

knížka plná obrázků, ale přijde mi, že recepty nejsou rozděleny podle vhodnosti, např. co dát 8měs. dítěti. Navíc některé potraviny se u nás do roka nedávají vůbec. Je vidět, že je kniha z anglosaského prostředí.

06.04.2014 3 z 5

Konec prokrastinace Konec prokrastinace Petr Ludwig

výborná kniha s návodem, jak dát váš život do pořádku a hlavně uvědomit si, kam směřujete. budu se k ní často vracet.

09.03.2014 5 z 5

Feng-šuej: Dům a zahrada Feng-šuej: Dům a zahrada neznámý - neuveden

O Feng Shui už vím hodně, ale něco málo nového jsem se dozvěděla z kapitoly o zahradě. jinak je kniha psána čtivě, jako beletrie. Spousta obrázků a na konci rejstřík. Pro začátečníky moc dobrá.

09.01.2014 3 z 5

Life management Life management Dita Zandl

perfektní, hodně použitelná kniha nejen v práci. hodně z ní uplatním i doma s dětma.

01.01.2014 4 z 5

Jak žít a nezbláznit se Jak žít a nezbláznit se Lidmila Pekařová

Jedna z nejlepších knih o výchově, zvlášť pokud máte syna. jak z něj nevychovat hulváta a povaleče. spousta praktických rad. této knihy se budu držet ještě dlouho, doporučuji!

28.11.2013 5 z 5

Deník nastávající maminky Deník nastávající maminky Katja Kessler

Pěkná a netradiční. příjemná změna oproti jiným knihám o mateřství. Množství fotek.

16.10.2013 4 z 5

Naučte se zahradničit Naučte se zahradničit Guy Barter

super kniha. jako začínající zahradník oceňuji přehlednost a spoustu fotek. určitě se k ní budu často vracet.

27.07.2013 5 z 5

Přejte si jednoduše, ale úspěšně! Přejte si jednoduše, ale úspěšně! Pierre Franckh

kniha mi otevřela obzory, nyní se opravdu snažím myslet na svá přání a kupodivu se většinou plní :-)) něco na tom bude.

27.07.2013 4 z 5

Babyweb do ruky Babyweb do ruky kolektiv autorů

krásná a poučná kniha s mnoha kresbami a fotkami. doporučuji budoucím maminkám.

27.07.2013 4 z 5

Biomanželka Biomanželka Michal Viewegh

TAk samotný obsah mě hodně překvapil a nedivím se, že Modrovous měl s takovou manželkou problém, to bych možná měla i já :-) z mého pohledu se jedná spíš o alternativní matku. Na druhou stranu jsem moc nevěřila kapitolám, kde promlouvá dula, která u nich bydlí, přišlo mi to stejné, jako když mluvil Mojmír. Zajímavé, ale četla jsem i lepší knihy.

02.07.2013 3 z 5

Jak přežít mateřskou Jak přežít mateřskou Petr Šmolka

Vtipným způsobem komentovány jednotlivé životní etapy před a po dítětem. část knihy je vlastně deníček a druhá část odborný výklad.

11.06.2013 3 z 5

Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Poklady klasické české kuchyně aneb Jak to ta babička tenkrát vařila Roman Vaněk

Knihu jsem koupila na doporučení a jsem nadšená. moc ráda podle ní vařím a všem chutná jako od maminky/babičky :-)

28.02.2013 5 z 5

Jakub Oberva Jakub Oberva Vojtěch Martínek

kniha o drsném sedlákovi, která neváhá obětovat půl života gruntu. a téměř na sklonku života se snad poprvé zamiluje. dostalo mě slezské nářečí, kterým mluví hrdinové, vypravěč si ponechává spisovnou češtinu. Občas jsem si říkala, čeho všeho jsou lidé schopni udělat pro majetek..

30.11.2012 3 z 5

Román pro ženy Román pro ženy Michal Viewegh

kniha mi přišla daleko horší než film, který jsem už viděla víckrát, ale ke knize se už asi nevrátím... četla jsem od Viewega i lepší věci.

Pokušení A-ZZ Pokušení A-ZZ Vladimír Páral

Námět mě velice zaujal, zamýšlela jsem se nad tím, čeho všeho je člověk schopen k dosažení svých zájmů. forma se mi už tolik nelíbila.

Udělal jsem to já! Udělal jsem to já! Ed McBain

Příběh z dávnější doby, detektivové píší na psacích strojích, s kopíráky, spousta věcí se vykonává fyzicky. Líbilo se mi to, přišlo mi to osobité, jakoby byli víc v kontaktu se svou skutečnou prací, vše jim muselo projít pod rukama. Jsem zvědavá na další román.

10.11.2012 4 z 5

Hrad mám, hledám prince Hrad mám, hledám prince Susanna Kubelka

lehká, svěží četba. představovala jsem si život na zámku, sladké "nicnedělání", chvíle pohody. opravdu zajímavé prostředí.

Brusinky Brusinky Barbara Nesvadbová

Velmi často jsem se při čtení usmívala "pod fousy", takže mi kniha hodně zlepšila pochmurnou podzimní náladu. pro pobavení názvy fejetonů - Kolik milenců snesou naše děti, Taky tě miluju - o přednastavené sms v mobilu!!!, Štastné mámy mají šťastné děti.

Hotel Hotel Arthur Hailey

Román se mi velmi líbil, je poutavý. život v hotelu mi přijde velmi atraktivní a fascinující. Navíc jsem se dozvěděla i o jednotlivých provozech - restaurace, kuchyně, spalovna. Vše je i dnes aktuální. Jediné, co se dnes výrazně změnilo, je rasová diskriminac a také jistě i rezervační systém v hotelech.

10.11.2012 5 z 5

Operace mé dcery Operace mé dcery Stanislav Rudolf

zajímavý námět, přijít až po autonehodě dcery na to, že to není vlastní dcera, je prostě strašné. zpracování už kapku horší, ne moc čtivé. škoda že jsem nikdy neviděla stejnojmenný film.

10.11.2012 2 z 5