mausevir mausevir komentáře u knih

Stále půlnoc Stále půlnoc Denise Mina

Tato kniha mně bohužel vůbec nezaujala, nutil jsem se to číst až do nějaké 40. stránky a pak jsme to vzdal, nevtáhlo měn to děje. Ale je to jen můj subjektivní pocit, někomu to možná jde lépe.

14.09.2014 1 z 5

Grafický design - formát Grafický design - formát Gavin Ambrose

Doporučuji...

14.09.2014 5 z 5

Pražská zima Pražská zima Madeleine Albright

Tuto knihu jsem bohužel nedočetl, protože jsem nebyl stvořen pro čtení tohoto druhu literatury, raději bych se podíval na mluvený dokument, nicméně dočetl jsem se až do zhruba poloviny, paní Albright popisuje velmi dobře a poutavě, své dětství a minulou historii, která se děla kolem ní i v Československu. Doporučuji přečíst všem, je to velmi zajímavé čtení.

Klíč Klíč Marianne Curley

Trilogie Strážci času hodnotím jako jednu s nejlépe propracovaných a poutavých dětských knih. Nečekal jsem, že kromě série Harryho Pottera mě ještě nějaká kniha bude bavit se stejným nadšením.
Knihám nechybí humor, přátelství, láska aj. hodnoty, výborně se čte, obsahuje velmi charakteristické postavy a velmi dobrý děj. Knihy na sebe přímo navazují. Zprvu mi u druhé knihy vadilo, že se kniha pohybuje kolem jiných hlavních hrdinů, než v té první, ale po pár stránkách jsem si zvykl a časem se objevily i postavy z první knihy.
Je to už delší dobu, co jsem knihy četl, dodnes je mám ale v paměti a všem mladším čtenářům, ale i těm starším, co rádi čtou fantasy knihy doporučuji, protože všechny 3 knihy stojí za to, aby byly ve vaší knihovničce :)

Temnota Temnota Marianne Curley

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Hlubinná bouře Hlubinná bouře Lincoln Child

Tuto knihu jsem si koupil v roce vydání jako novinku v knihkupectví. Tehdy jsem si říkal: "Neznám, nevím, zkusíme a uvidíme".
První stránky pro mně byly těžké, protože jsem nebyl zvyklý na tento styl literatury, ale asi po 3. kapitole jsem se začetl a už jsem nemohl přestat, nutno dodat, že to bylo sladkou zvědavostí, co se v hlubinnách oceánu skrývá za tajemství a jak celý příběh skončí. Dle mého názoru napínavé skoro od začátku až do úplného konce, místy jsem se trochu pobavil a konec, jak jsem se přesvědčil později u dalších knih autora jako obvykle zcela nečekaný. Knihy L.Childa navádějí čtenáře k tomu, aby si konec domyslel sám, což je skvělé. Knihu doporučuji. Jinak oddychové příjemné čtení, jako všechny autorovy knihy.

Bible: Překlad 21. století Bible: Překlad 21. století neznámý - neuveden

Bible v podání moderního českého překladu mě zaujala, proto jsem se rozhodl si Bibli přeci jen pořídit, abych mohl vykonat morální povinnost si přečíst Bibli. Kniha mně nebaví, není to ani příběh ani drama ani pohádka, je to komplikované čtení s velmi malými písmenky, ale s tím se počítá, je to Bible a ne Harry Potter. Knihu čtu několik měsíců po velmi malých douškách, není to zrovna oddechové čtení, nicméně pokud stejně jako já někdo chcete číst Bibli, ne kvůli náboženství, ale čistě jen proto, aby jste si přečetli a věděli, co v ní stojí, tak ji určitě doporučuji, protože na rozdíl od klasických biblí se tato dá aspoň číst díky srozumitelné češtině.

18.11.2013 3 z 5

Třetí brána Třetí brána Lincoln Child

Tuto knihu jsem ještě nedočetl, ale čtu velmi rychle a hltavě, ač ještě nevím, jaký je závěr této knihy, předpokládám, že stejně jako u jiných knih Lincolna Childa bude zcela nečekaný, podobně jako u Hlubinné bouře :) Kniha mě zaujala mezi ostatními od tohoto autora díky ději, který se odehrává v okolí Egypta a má více či méně duchovní tématiku. Zpočátku jsem četl a už jsem byl nervozní, jestli se kniha vůbec odehrává v tom Egyptě nebo jestli je to jen přelud na obálce knihy, ale dočkal jsem se, od chvíle, kdy se děj posunul směrem k faraonům mě kniha úplně pohltila ač nemám dočteno, hodnotím jako skvělé, protože jsem dostal, co jsem chtěl, napínavé čtení, nečekané zvraty a tak trochu doufám, že i nečekaný závěr. Pokud čtete L.Childa a zvykli jste si na něj, tento titul určitě doporučuji, protože je to skvělý příběh :)

Dodatek od 2 dny později: Knihu jsem dočetl, poslední kapitoly byly tak nečekané, že jsem šílel, co se stane na úplném konci, kniha nezklamala, další skvělá kniha od L.Childa, kterou mohu doporučit.

18.11.2013 5 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Drama Lakomec jsem musel přečíst téměř z donucení kvůli povinné četbě k maturitní zkoušce. Zpočátku jsem čekal starou klasiku, která mě vůbec nebaví, u této knihy jsem se však dočkal většího překvapení. U čtení jsem se více než několikrát upřímně zasmál, příběh je vtipný, postavy jsou zajímavé a vlastně je škoda, že je to až tak krátké, klidně bych to zkousl delší. Pro ty z vás, co neradi čtete knihy tohoto typu bych to přeci jen zkusil, možná zjistíte, že se to přečíst dá (už jen kvůli tomu, že je to opravdu tenoučká kniha) a ještě se u toho zasmějete :) Knihu určitě doporučuji.

18.11.2013 5 z 5

Jak přicházejí sny Jak přicházejí sny Richard Matheson

Tato kniha byla mou první s tímto tématem. Kniha je psaná velmi dobrou / jednoduchou formou, takže jsem se do čtení ponořil jako ještě nikdy, kniha je zvláštním způsobem, aspoň pro mě napínavá a zajímavá, proto jsem nemohl odejít od čtení a přečetl jsem ji za 1 den, což se mi stalo pouze u Harryho Pottera a to už je literární kalibr! Na knihu velmi rád vzpomínám, hodnotím ji jako vynikající, stejně jako její zfilmovanou podobu a pro ty z vás, které zajímá nebo se jim líbí tématika zabývající se životem po smrti je tato kniha skvělou volbou. Vřele doporučuji :)

13.11.2013 5 z 5