Mauj Mauj komentáře u knih

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Miluju Britt-Marii! Ani vteřinu jsem se s ní nenudila a to se mi zatím u žádné,byť sebelepší,knihy nestalo!

31.12.2017 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Super kniha pokud hledáte odreagování a chcete se hlavně zasmát. Jen nedoporučuji číst v MHD - lidé se dost divně koukaji, když se co chvíli neudržíte a vyprsknete smíchy :-D

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Tahle knížka je naprosto bravurní dílo Jojo Moyes - sedí mi její fantastický styl, hlavně vyprávění z pohledu i ostatních postav, nejen hlavní hrdinky. Do té doby mě ještě žádný autor nezvládl udržet v takovém napětí až do konce (posléze se to ještě povedlo sérii Drahokamy od Kerstin Gier - také doporučuji!). Oceňuji i, že Moyes odolala happy endu, i když ani ten by mi určitě nevadil - hlavním hrdinům jsem moc fandila! Knížka vás donutí hodně k zamyšlení, jak byste se chovali na místě hlavní hrdinky a jak na místě Willa, který se sice zamiloval, ale ví, že po zbytek života by Lou nemohl ani sevřít v náručí... Knížka do vás cosi obtiskne a dlouho na ní musíte myslet. Je pak problém začít číst něco jiného - následující kniha u mě propadla, ale když se na to kouknu z dnešního pohledu, tak to spíše bylo, k její smůle, tím, že přišla na řadu právě po Moyesové a Než jsem Tě poznala. Už se těším na právě natáčené filmové zpracování :-)

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Pro mě nejslabší kniha Jojo Moyesová - i když možná jsem od ní jen více čekala. Ale spíše ke smůle vlastní i autorky jsem začala knihou Než jsem Tě poznala, která je její bezkonkurenčně nejlepší! Přesto musím dát 4*. Knížka je napínavá, čte se jedním dechem. Styl Jojo Moyes mi prostě sedí :-)

24.07.2015 4 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Super knížka, oddychovka, ale napínavá, nechybí spousta humoru a romantika. Prostě se čte jedním dechem :-)

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

Pozor, tato série vážně ohružuje zdraví :-D
Nikdy v životě jsem takovou rychlostí nestihla přečíst 3 knihy za sebou. Nemám vůbec slov. Celé sérii nechybí nic, co bych jí mohla vytknout. Je tam spousta dobrodružství, napětí, romantiky, zvratů. Většinou mám ráda spíše neobvyklé konce, ale tady mi happy end vůbec nevadil. Naopak bych byla zklamaná, kdyby tomu bylo jinak :-)