matej0399 matej0399 komentáře u knih

Nejrychlejší rakve světa Nejrychlejší rakve světa Miloš Kovářík

Parádní kniha o Formuli 1 s trochu jiným úhlem pohledu. Zajimavé je například to, že vznikla ještě před smrtí Ayrtona Senny. Je až dechberoucí číst o jejich vzájemné rivalitě

26.04.2024 5 z 5

Utajená obrana železné opony Utajená obrana železné opony Martin Dubánek

Skvělá kniha o československém poválečném opevnění s množstvím fotografií i výkresů

16.04.2024 5 z 5

Poslední aristokratka Poslední aristokratka Evžen Boček

Krásná knížka, u které jsem se parádně bavil. Rozhodně pro všechny, které bavil film, doporučuji přečíst si i knihu

04.04.2024 5 z 5

Bára, Mates & zelený škraloup Bára, Mates & zelený škraloup Metoděj M. Alexa

Krásná kniha, která pro mě osobně nabírá autentický rozměr, jelikož mám sestru Báru. Nejsme sice dvojčata, ale i tak jsem si při čtení živě představoval na místě hlavních hrdinů nás dva. Rozhodně doporučuji dětem koupit a číst před spaním.

11.03.2024 5 z 5

Tajemství staré bambitky Tajemství staré bambitky Evžen Gogela

Moc pěkná knížka s oblíbenou pohádkou, kde se dozvíte i některé věci, co ve filmové podobě nebyly. Texty písniček s notami a akordy jsou příjemným přídavkem k příběhu.

12.02.2024 5 z 5

České podsvětí Josefa Klímy České podsvětí Josefa Klímy Josef Klíma

Velmi čtivá kniha, u které až zamrazí, když se dočtete, co se u nás dělo

08.02.2024 5 z 5

Caesar a zrada na Kapitolu Caesar a zrada na Kapitolu Franziska Jaekel

Velmi pěkná knížečka, ke které jsem se i v dospělosti rád vrátil. Pro děti školního věku ideální pro základní seznámení s Římskou republikou a osobou Julia Caesara. K vědomostem přijdou nenuceně a v rámci příběhu.

26.01.2024 5 z 5

Krysař Krysař Viktor Dyk

Kniha nesedne každému. Rozhodně nechci tvrdit, že by byla špatná, jen prostě né každému sedne. Mně osobně se například dobře nečetla a měl jsem problém vyznat se v příběhu.

07.01.2024 3 z 5

Odhalení Odhalení Oliver Bowden (p)

Krásné zakončení Eziova příběhu, pro hráče také nostalgické vzpomínání na samotnou hru Assassin's Creed: Revelations.

05.01.2024 5 z 5

Kafe a chlup Kafe a chlup Michaela Šalé

Nádherná knížka, která skvěle vykresluje život v kočičí kavárně.

19.12.2023 5 z 5

Přepadení Přepadení Martin Ráboň

Skvěle zpracovaná kniha! Autoři výborně zpracovali příběh belgické pevností Eben-Emael. Kromě průběhu samotné bitvy zde najdete i informace o výzbroji obránců i útočníků, archivní dokumenty nebo historické i současné fotografie.

17.11.2023 5 z 5

Zmizelé Hřebečsko Zmizelé Hřebečsko Jiří Šmeral

Zajímavá kniha s historickými fotografiemi a krátkou historií obcí regionu Hřebečsko

02.11.2023 4 z 5

Zmizelá Moravská Třebová Zmizelá Moravská Třebová Jiří Šmeral

Krásná publikace s historií a fotografiemi nádherné Moravské Třebové

06.09.2023 5 z 5

Hrdinové českých zemí Hrdinové českých zemí Jan Kotouč

Jako celek je kniha příjemným rozšířením světa alternativní historie Česko-Slovenského království. Né všechny povídky jsou tak kvalitní a zábavné, ale své čtenáře si určitě najdou.

06.09.2023 4 z 5

Vyvolení stát se popelem Vyvolení stát se popelem Pavel Hewlit

Kniha, při které mi běhal mráz po zádech. Párkrát jsem se málem rozbrečel nad tim, jak jinak vypravěč válku vnímá.

06.09.2023 5 z 5

Královi rytíři Královi rytíři Richard Dostál

Moc příjemné překvapení! Předtím jsem nic od autora nečetl, ale toto dílo mě dostalo. Skvělé vyprávění, díky kterému se kniha velmi dobře četla.

31.08.2023 5 z 5

Okruhy F1 z ptačí perspektivy Okruhy F1 z ptačí perspektivy Bruce Jones

Kniha plná krásných záběru okruhů z ptačí perspektivy a fotografií ze závodů F1. Popis zatáček a historie okruhu je příjemný. Bohužel mne vytáčely překlepy v některých letopočtech závodů a také mi přišli nedostatečně popsány nejzajímavější závody. Rovněž mi přišlo nedůstojné v části o Imole několikrát zmínit tragickou smrt Ayrtona Senny na třech stranách.

20.08.2023 3 z 5

Akce Kámen Akce Kámen Michal Kocián

Kniha se velmi dobře čte, je skvěle ilustrovaná a příběh vypráví svižně a výborně

11.08.2023 5 z 5

Cesty za oponu času Cesty za oponu času Stanislav Motl

Opravdu zajímavá kniha pro milovníky záhad a tajemství. Poměrně dobře se čte

20.07.2023 5 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Další příběh Harryho Pottera, který mi velmi rozšířil znalosti o této postavě. Skvěle se vykresluje vše, co je pro příběh důležité.

04.07.2023 5 z 5