MASA064 MASA064 komentáře u knih

Mlýn na mumie Mlýn na mumie Petr Stančík

Výborná kniha. Určitě není pro všechny. Asi by se dalo napsat, že je plný sprosťáren, nevkusu a zvrhlosti, ale to jí činí, zajímavou nevšední, příběh je napínavý, hravý .. celá tahle dekadence není samoúčelná, ale ... skvělá. Ok, jen pro otrlé :-)

19.02.2024 5 z 5

Mluvící balík Mluvící balík Gerald Durrell

Jedna z nejlepších knih pro děti. Krásný dej, jazyk, útok na fantazii, vtip, emoce atd.

Elizabeth Finchová Elizabeth Finchová Julian Barnes

Výborná kniha se spoustou momentů k zamyšlení.

13.07.2023 4 z 5

Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Bella a Sebastián: Útulek na Velkém Baou Cécile Aubry (p)

Patří mezi top knihy nejen pro děti. Není to pro ty nejmenší. Kniha se dobře čte. Silný příběh je napsán poutavě. Některé pasáže jsem četla se slzami v očích.

Poklad Zlaté lebky Poklad Zlaté lebky Chris Priestley

Skvělá kniha, se spoustou vtipu a napětí. Výborně se čte. Pro děti, asi hlavně kluky od 8 let ... příběh v tomto díle dostane rozuzlení a najednou zjistíte, že jak dějově byla důležitá už první kapitola prvního dílu. V tomto druhém díle jsme se jen hltali se synem za hlavy se slov " ahááá, proto předtím ....." prostě vynikající! A trochu nedoceněné.

11.02.2024 5 z 5

Neskutečný svět Neskutečný svět Jenny McLachlan

Krásná knížka, napínavý příběh se spoustou vtipu, nenásilné, milé, vtahující .. pro děti od 7 let. Skvělé.

11.02.2024 5 z 5

Kletba vlkodlačího chlapce Kletba vlkodlačího chlapce Chris Priestley

Skvělá, zábavná a napínavá kniha pro děti okolo 10ti let. Hodnoceni 65% nerozumím. Osobně 90%. Pro dokonalé pochopení je nutné přečíst druhý díl!! Vše dostane mnohem větší smysl a čtenář si uvědomí, jak každý kousek knihy má smysl a ze strany autora to bylo geniálně vymyšleno!!

22.07.2023 5 z 5

Hilda a loď duchů Hilda a loď duchů Luke Pearson

První kapitoly se nádherně čtou, mají děj, napětí a spád. Pak se najednou kniha změní a je těžkopádná. Jak kdyby ji dopsal někdo jiný.

15.02.2023 3 z 5

Hilda a pidilidi Hilda a pidilidi Stephen Davies

Příjemné čtení.

15.02.2023 4 z 5

Už je tady pan Flat! Už je tady pan Flat! Jaume Copons

Skvělá celá série, těším se na další díly. Krásně se čte, nádherné ilustrováno.

Vynálezce Alva 3 Vynálezce Alva 3 Jiří W. Procházka

Čtu dítěti. Kostrbatě napsáno se spoustou zbytečných souvětí.

15.02.2023 2 z 5