marukm marukm komentáře u knih

Písečná žena Písečná žena Kóbó Abe

Za mě nemastné, neslané. Neurazilo, ale ani nenadchlo.

09.05.2016 3 z 5

Příliš hlučná samota Příliš hlučná samota Bohumil Hrabal

Smutný, avšak hluboký příběh obyčejného člověka, který vykonává obyčejnou práci neobyčejně.

06.05.2016 3 z 5

Kdo se bojí Virginie Woolfové? Kdo se bojí Virginie Woolfové? Edward Albee

Albeemu asi nikdy nepřijdu na chuť.

04.05.2016 2 z 5

12 bran na cestě k osobnímu růstu 12 bran na cestě k osobnímu růstu Dan Millman

Inspirativní kniha plná námětů k zamyšlení. Nejsem si jistá, jestli je vhodná pro úplného "začátečníka", ale i toho může minimálně slušně nakopnout.:-)

Rudá biologie Rudá biologie Valery Soyfer

Nikdy mě nepřestane šokovat, že něco takového bylo možné. Lysenko a Lepešinská jsou ostudou ruské vědy.

Utažení šroubu Utažení šroubu Henry James

Mně se příběh docela líbil. Nečekala jsem příliš, dostala jsem tak akorát.:-)

Ethan Frome Ethan Frome Edith Wharton

Zajímavý, melancholicky laděný příběh, jehož konec je smutný, avšak uvěřitelný.

04.05.2016 4 z 5

Komu se to dostane do rukou Komu se to dostane do rukou * antologie

Od přečtení této knihy mám se žlutou barvou podivuhodně zkreslené asociace.:-D Deníková forma je zajímavá, nezachycuje komplexní příběh, pouze to, co se postava rozhodla zaznamenat. Znepokojující zobrazení, jak "(ne)léčit" ženskou psychiku.

Rozprávky strýčka Rémuse Rozprávky strýčka Rémuse Joel Chandler Harris

Kniha, která osloví děti i dospělé. Takové novodobé Ezopovy bajky, až na ten jazyk.:-)

Hluk a vřava Hluk a vřava William Faulkner

Stream of consciousness jako vyprávěcí technika není můj šálek kávy. Knihu jsem přečetla, ale moc jsem si to neužívala. Každopádně příběh zajímavý.

04.05.2016 3 z 5

Pan Sova Pan Sova Arnold Lobel

Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc Kvak a Žbluňk od jara do Vánoc Arnold Lobel

Kvak a Žbluňk se bojí rádi Kvak a Žbluňk se bojí rádi Arnold Lobel

Miss, sny vs. realita Miss, sny vs. realita Eva Čerešňáková

Příběh je silný a Eva je mou bezednou inspirací. Člověk, který s pokorou přijímá život, jaký je. Který se nevzdává. Který věří. Zklamáním je akorát práce korektora, který jako by knihu ani neviděl.

01.05.2016 3 z 5

Tisíce planoucích sluncí Tisíce planoucích sluncí Khaled Hosseini

Při čtení mě bolelo srdce. Přestože příběh nelze aplikovat na všechny afghánské (či obecně muslimské) rodiny, je to něco, co stále existuje. Něco, co degraduje život jedince na tu nejnižší formu přežívání. Proč to v dnešní době nevidíme? Proč nám to přijde jako něco, co se nás netýká? Kniha mě zasáhla. A změnila můj pohled na mnohé.

01.05.2016 5 z 5

Černobílý svět Černobílý svět Kathryn Stockett

Přečteno (téměř) jedním dechem. Člověk by nevěřil, jaká situace byla ještě 100!! let po zrušení otroctví. Příběh je zajímavý, napínavý a troufnu si říct, že dost uvěřitelný. Konec mě nepřekvapil, přestože jsem tajně doufala v jiný.:-)

30.04.2016 5 z 5