david847 david847 komentáře u knih

Bojovali jsme za lidskost: Vzpomínky na Jordánsko, Sýrii a turecké vězení Bojovali jsme za lidskost: Vzpomínky na Jordánsko, Sýrii a turecké vězení Markéta Všelichová

Silné. Rozhodně stojí za přečtení.

24.02.2023 5 z 5

Poprava Poprava Yrsa Sigurðardóttir

Tato islandská spisovatelka je můj nejnovější objev a tedy musím říct, že jsem si ji hned po první knize zařadil do svých top. Potrpím si na neotřelé konce, a u Yrsy si vážně přijdu na své. Klobouk dolů, kam se hrabou všichni ti mnohem profláknutější seveřané...

17.01.2023 5 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Osobně hodnotím jako nejpovedenější z Keplerovek, ještě spolu s Lovcem králíků, nejspíš i proto, že se v obou případech děj odklonil od poněkud přepálené linky s Jurkem. To dle mého názoru této sérii pokaždé neskutečně prospělo. Pravda, konec byl na mě kapku přitažený za vlasy, ale to je prostě Kepler - a zážitek z knihy byl peckový, takže vše odpuštěno. 5,5 hvězdičky z 5 :-)

27.10.2022 5 z 5

Temné kouty Temné kouty Gillian Flynn

Konec jsem čekal trochu jiný... Ale jo, celkově to bylo moc fajn.

23.09.2022 4 z 5

Podoba Podoba Tana French

Pecka. Za mě jednoznačně nejlepší kniha této autorky (četl jsem všechny). Malókdo má takhle správně vyladěné hořké konce jako French, a konkrétně tenhle byl spolu s tím z V lesích přesně podle mého gusta :-) Prostě královna irské detektivky.

20.09.2022

Devátý hrob Devátý hrob Stefan Ahnhem

Byly i lepší knihy od autora, přesto nemohu říct, že bych od četby odcházel nespokojen. Takže asi netřeba se zbytečně rýpat v drobných mouchách. 4 hvězdy z 5ti.

18.09.2022 4 z 5

Chlorid sodný Chlorid sodný Jussi Adler-Olsen

Opět skvělé čtení. Pozor, na případech dvojice z Oddělení Q může vzniknout závislost :-)

18.09.2022 4 z 5

Chemie smrti Chemie smrti Simon Beckett

Milé překvapení, autora jsem donedávna vůbec neznal. Rozhodne přečtu i další knihy.

Slídil Slídil Tana French

Pomalejší tempo, ale ničemu nevadilo. Skvěle rozpracovaný psychologický thriller.

Pět Pět Ursula Poznanski

Tleskám. Další výborný počin této autorky.