marti.cerna marti.cerna komentáře u knih

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Okamžiky štěstí jsou vlastně taková kniha 2v1 - dva příběhy v jednom přebalu. Je jedno, jestli se začne číst od růžové nebo od modré obálky. Ať tak nebo tak, bude to dávat smysl a při čtení druhého příběhu i poslední dílky zapadnou na své místo a vytvoří ucelený příběh.

Co se děje týká, hned na začátku se stane tolik tragédií, že se nelze ubránit dojmu, jestli to autor trochu nepřehnal. Následují i relativně velké časové skoky, které vedou k dalším a dalším průserům, okamžiky štěstí jsem v nich ovšem hledala jen stěží. V obou příbězích dělají Jáchym i Veronika takové boty, že to snad ani není možné. Konec Jáchymova příběhu, a pro mě i konec celé knihy, to uzavření kruhu, bylo tak moc nereálné, klišoidní a pro mě i docela předvídatelné, že mi zkazilo dojem z úplně celé knihy. Po posledním odstavci knihy mi nezbylo nic jiného, než jen znechuceně mlasknout…

30.01.2022 3 z 5

My děti ze stanice ZOO My děti ze stanice ZOO Christiane Vera Felscherinow

Během svých náctiletých let jsem tuhle knihu četla snad pětkrát, dnes jsem si ji po xletech přečetla znovu a dostala mě ještě víc, než tehdy. Dřív mě neskutečně bavily ty "šokující" popisy získávání dávky, tripu a prostituce, teď, ve skoro třiceti letech, jsem zděšená, jak si takhle mladá holčička zkazila celý život a co všechno musela dělat, aby svou touhu ukojila. Nejsem si úplně jistá, že je tohle kniha, kterou, když ji dáte přečíst dětem, je zachrání před zkoušením různých drog a fetováním, ale snad jim poskytne náhled, co všechno se s jejich životem může stát, pokud s fetováním začnou.

15.03.2021 4 z 5

Sedm barev krve Sedm barev krve Uwe Wilhelm

Kniha měla pro mě očekávanou zápletku, ale nic to nemění na tom, že je velmi čtivě napsaná a příjemně odpočinková. Jediné, co mě mrzelo, byla chybná nebo úplně chybějící interpunkce, špatné dělení slov na konci řádku a sem tam pravopisná chyba. Ale nic to nemění na tom, že jsem knihu přečetla jedním dechem a špatně se mi od ní odcházelo.

13.07.2021 4 z 5

Bez jablka Bez jablka Miloš Říha

Průměrné čtení na záchod. Kdybych ji nedostala od kamarádky k vánocům a neptala se mě na ni, pravděpodobně bych ji ani nečetla a rovnou poslala dál. Teď ji stejně pošlu dál, akorát přečtenou.

Musím uznat, že pár kapitol se mi opravdu líbilo, v některých jsem se viděla, ale určitě mě nechytla natolik, abych, i kdyby jen občas, koukla na blog autorů, co dalšího napsali...

06.03.2021 1 z 5

Dívka zvaná Lyra Dívka zvaná Lyra Cecelia Ahern

Velmi příjemná, čtivá a zároveň i odpočinková kniha. Autorka pěkně vykreslila psychologii postav. Jsem si jistá, že si knihu za pár let přečtu znova.

07.05.2021 4 z 5

Z kostí a inkoustu Z kostí a inkoustu Rachel Caine (p)

Skvělá, napínavá fantasy. Lepší jsem dlouho nečetla. Hvězdička dolů za to, že s druhým dílem končí české překlady.

16.11.2023 4 z 5