Marselle Marselle komentáře u knih

Alternativní léčebné metody od A do Z Alternativní léčebné metody od A do Z Claire Gillman

Tato kniha je opravdu dobrým rádcem a pomocníkem pro každého z nás. Každého trápí, nebo nějak ovlivňuje něco jiného a tak si tu každý najde to co právě jemu vyhovuje. Vše je nenásilnou formou a příjemné. Komu by se třeba nelíbila terapie odpočinku. Lehnete si na lůžko a dýcháte vzduch provoněný nějakou bylinkou, nebo vám příjemnou vonnou esencí.
Líbí se mi že je v knize velká spousta barevných fotografií, takže se nepročítáte pouze textem. Je zde pokaždé uveden i nějaký známý terapeut a jeho metody.
Mě tato kniha dala hodně a budu postupně zkoušet metody zde uvedené, protože spousta mě jich opravdu zaujala.

20.06.2016 5 z 5

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky Hana Hindráková

Tuto knihu jsem měla velice rychle přečtenou, a bylo zajímavé zjistit jak to přibližně funguje u speciálních jednotek. Krytí a vzájemná důvěra jsou zde velice důležité. Vzhledem k tomu, že autorka spolupracovala s policistou předpokládám, že jde o tvrdou realitu a ne jen o fikci. Krátké kapitoly mi plně vyhovovaly.

29.05.2016 4 z 5

Podsvětí - Artefakt Podsvětí - Artefakt Kristina Hlaváčková

Na to že sci-fi a fantasy čtu jen příležitostně, tak se mi kniha velice líbila. Akční děj odehrávající se v Praze, a hlavně pod Prahou mě zaujal, a působilo to na mě velice příjemně.
Použití magie a soubojů jsem přímo hltala.
Milovníkům tohoto žánru bych knihu doporučila. Pokud by kniha měla v budoucnu pokračování, tak bych si ho ráda přečetla.

19.05.2016 4 z 5

Utajený drahokam Utajený drahokam Virginia Cleo Andrews

V tomto díle je skok o spoustu let, a děj je věnovaný převážně dospívající Pearl. Ta je na svůj věk velice moudrá a i přes velkou bolest, kterou prožívá dokáže zachovat chladnou hlavu, a pomoci tak celé rodině. Tento díl není veselý, ale i tak přinese maličkou jiskřičku štěstí. Knihu jsem přímo hltala a ž se těším na poslední díl :-)

15.05.2016 5 z 5

Rozhodnutí Rozhodnutí Kathryn Taylor

Kniha se čte velice dobře. Je to pěkná oddechová četba na pár večerů. První díl mi přišel maličko živější než tento, ale i tak jsem byla spokojená. Opět musím pochválit nádhernou obálku knihy. Jsem velice zvědavá na pokračování :-)

05.05.2016 4 z 5

Bezpáteřní Bezpáteřní Janiel Kaffe

Tato kniha je velice drsná od samého začátku, až do konce. Kdo má rád násilí a brutalitu v knihách, tak si přijde na své. Díky této knize můžeme také maličko nahlédnout pod pokličku městských gangů, a celkově do praktik podsvětí.

07.04.2016 4 z 5

Spojovačky Dot to dot Spojovačky Dot to dot Gareth Moore

Spojovačky jsem milovala už jako malá holka. Jsem moc ráda, že opět můžu spojovat, krásné obrázky, navíc si je poté vybarvit a třeba se s nimi pochlubit na různých fb skupinkách.

19.03.2016 5 z 5

Zvěřinec - omalovánky proti stresu Zvěřinec - omalovánky proti stresu Claire Scully

Měla jsem již možnost vybarvovat hodně různých omalovánek pro dospělé, ale Zvěřinec jednoznačně patří k těm opravdu povedeným.Všechny obrázky jsou na kvalitním silném papíře, takže se nemusíte bát případného propití na druhou stranu. Každý obrázek je na samostatné straně, a ty jsou perforované, takže si obrázek můžete vytrhnout a dát do rámečku. Tyto omalovánky rozhodně doporučuji, jsou vážně skvělé.

15.03.2016 5 z 5

Můj psí život Můj psí život Martin Čáp

Kniha se mi četla dobře, a Bertík je opravdu rošťák. Moc jsem se bavila u jeho příhod, a živě si představovala jak vše vypadalo. Je to příjemná, humorná knížka určená k oddechu, a navíc je doplněna milými obrázky, které knihu krásně doplňují.

15.03.2016 5 z 5

U nás na Slovácku - Od opice k člověku a zase zpátky U nás na Slovácku - Od opice k člověku a zase zpátky Jiří Jilík

Při čtení knihy jsem se moc bavila. Vím, že kniha byla i zfilmována, a od roku 1985 ji můžeme vídat pod názvem Pětka s hvězdičkou. Miluji tu spoustu nezapomenutelných, vtipných hlášek, které samozřejmě v knize nechybí, a při jejich čtení se musíte usmívat. Kniha mi pozvedla náladu, a bylo velice příjemné si připomenout všechny lumpárny, které tato pětice výtečníků způsobila.

14.03.2016 4 z 5

Hledám přítelkyni pro konec světa Hledám přítelkyni pro konec světa Tiffanie DeBartolo

Tato kniha není jen obyčejný román. Přestože je plná sladkých slov, lásky a milování.
Je také plná nádherných životních pravd a ponaučení. Na konci mi trochu tekly slzy a přála jsem si abych někdy potkala někoho takového jako potkala Trixie Jacoba.

29.02.2016 4 z 5

Žena v černém - Anděl smrti Žena v černém - Anděl smrti Martyn Waites

Když jsem přečetla první díl, byla jsem trochu na rozpacích, ale toto volné pokračování se mi moc líbilo. Kniha mě neustále udržovala v napětí, a chvílemi jsem se i bála :-D

25.02.2016 4 z 5

Černý tulipán - zkrácené vydání Černý tulipán - zkrácené vydání Alexandre Dumas, st.

Knihu jsem si ráda přečetla, a zavzpomínala na dětství kdy jsem viděla i film :-)

24.02.2016 4 z 5

Ztracený oceán Ztracený oceán Johanna Basford

Moc pěkné omalovánky, vybere si v nich každý :-)

10.01.2016 5 z 5

Kárová dáma Kárová dáma Šárka Zmátlíková

Pěkná oddechová kniha.

31.12.2015 3 z 5

Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho Kouzelné tenisky mého kamaráda Percyho Ulf Stark

Pěkná kniha nejen pro kluky :-)

11.12.2015 4 z 5

Levandulové noci: Román z Provence Levandulové noci: Román z Provence Sophie Bérard (p)

Pěkná oddechová a romantická kniha, i když se velice brzy dalo předpokládat jak děj dopadne, nebránilo mi to knihu dočíst až do konce a užít si ji.

02.11.2015 4 z 5

Dědictví Dědictví Kathryn Taylor

Kniha se mi velice pěkně četla :-)

27.10.2015 4 z 5

Sonety Sonety Jiří Žáček

Některé sonety se mi líbily více, některé méně, ale oceňuji pěknou obálku knihy :-)

06.10.2015 3 z 5

Malá ručka Malá ručka Susan Hill

Tak tato kniha mě vůbec nezaujala :-(

24.09.2015 1 z 5