Marla Marla komentáře u knih

Tichý pláč Tichý pláč Lisa Regan

Velmi napínavý, mrazivý a dojemný díl. Bylo mi z něj trochu smutno.

15.11.2023 5 z 5

Pohřbené kosti Pohřbené kosti Lisa Regan

Další úžasně napínavý díl zhltnutý, jinak se to říct nedá. Jen doufám, že budou k mání postupně i další díly a že vydávání nepřestane v tom nejnapínavějším....

12.11.2023 5 z 5

Bílé mraky, černá mračna Bílé mraky, černá mračna Taras Ševčenko

Autorovo jméno znám už dlouho, teď poprvé jsem si přečetla knihu od něj. Zajímavá kniha, básně dost depresivní.

11.11.2023 4 z 5

Nečekané přiznání Nečekané přiznání Lisa Regan

Uf, to bylo tak úžasně napínavé, že mi stačily dva večery na přečtení. Doslova jsem příběh zhltla! A kdybych si náhodou /fuj/kousala nehty, tak bych mohla napsat, že jsem dočítala za praskotu okusovaných nehtů , tak napínavé to bylo!

09.11.2023 5 z 5

Jak se po anglicku vytratit v Anglii Jak se po anglicku vytratit v Anglii Hana Parkánová-Whitton

Klidná, milá a laskavá knížka, ideální na nedělní povalování na gauči.

05.11.2023 5 z 5

Dívka beze jména Dívka beze jména Lisa Regan

Skvělá kniha, dobrodružná, mrazivá a trochu smutná. Moc se těším na další díl.

05.11.2023 5 z 5

Vzduch zdarma a jiné prózy Vzduch zdarma a jiné prózy Sinclair Lewis

Knihu jsem našla v knihobudce na jednom nádraží, při čekání na vlak jsem ji prolistovala , než jsem dojela do cílové stanice část přečetla a doma dočetla zbytek. Kniha už u nás doma zůstala, je v dobré společnosti vedle Babbita a Bethel Merridayové.

01.11.2023 5 z 5

Babička Babička Božena Němcová

Milá a půvabná knížka, víc není třeba psát.

29.10.2023 5 z 5

Údolí krásných žab Údolí krásných žab Stanislav Rudolf

Ach, krásná a mohu říct i klasická literatura mého mládí....a občas si knihy tohoto autora s úsměvem přečtu i dnes.

29.10.2023 5 z 5

Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Kdo chce zabít Jane Eyrovou? Hana Parkánová-Whitton

Spousta více či méně excentrických postav, meluzína, déšť, tma a jedna dokonalá hlavní hrdinka, která za neustálého popíjení kávy buď příšerné anglické, nebo skvělého espressa vyřeší další záhadu. Zazvonil zvonec a pohádky je konec:))

28.10.2023 4 z 5

Prokletí hradu Leerhill Prokletí hradu Leerhill Hana Parkánová-Whitton

Příjemně pohádková jako detektivka s opět okouzlující a dokonalou hlavní hrdinkou, která má snad jen jednu vadu, totiž že vůbec nejí, zato stále pije kávu, sem tam džus a občas minerálku:))

19.10.2023 4 z 5

Konec záletné lady Konec záletné lady Hana Parkánová-Whitton

Pohádkově idylická jako detektivka z krásného anglického venkova, s krásnou a okouzlující hlavní hrdinkou. No proč ne, i dospělý si může přečíst pohádku.....

16.10.2023 5 z 5

Ze světa lesních samot Ze světa lesních samot Karel Klostermann

Úžasně poeticky psaná historie dávné Šumavy. Neumím a ani si nechci představovat těžký život lidi žijících v hlubinách šumavských pralesů, kdy cesta do tehdejší civilizace trvala několik hodin a na doktora a kněze se čekalo ne hodiny ale dny. Nyní vedou všude silnice a cesty, mobilní signál dosáhne skoro všude a jen málo míst nemá elektřinu. A přece to není tak dávno, jen nějakých 150 let a jak se život změnil.

29.09.2023 5 z 5

Praha neznámá Praha neznámá Petr Ryska

Velice pěkná publikace, člověk ani netuší, co vše se v Praze dá vidět .

26.09.2023 5 z 5

Kadanland Kadanland Stanislav Dvořák

Strašlivě depresivní mišmaš historie, politických názorů, potíží v občanském soužití a kam se poděla ta detektivka, to nevím. Asi zabloudila v kouři a smogu....

26.09.2023 2 z 5

O jídle a pití jindy a jinde O jídle a pití jindy a jinde Jiří Stanislav Guth-Jarkovský

Zajímavý spisek, obzvláště mě zaujala pasáž o vidličce:)

02.09.2023 4 z 5

U nás IV U nás IV Alois Jirásek

Za mladých let jsem při zmínce o Jiráskových knihách vrtěla hlavou. Jen to ne, dlouhé, ukecané, nudné....Ale uplynulo pár let a ejhle, žádná nuda, naopak! Pravdivá historie která se čte jako dobrodružný román, poetické popisy přírody, měst, lidí i počasí, zabydlenost opravdovými osobnostmi našich dějin, vše čtivé a do sebe zapadající. Prostě je potřeba ke čtení mistra Jiráska patřičně dozrát....

30.08.2023 5 z 5

Dům na předměstí Dům na předměstí Karel Poláček

Nádhernou češtinou napsaný a nesmírně jedovatý a vtipný obrázek pražské periferie a jejich obyvatel.

29.08.2023 5 z 5

U nás III. - Osetek U nás III. - Osetek Alois Jirásek

Dílo mimořádné svým poetickým kouzlem, s jakým dokázal Jirásek vyprávět obyčejné příběhy mnoha obyčejných lidí, čtení je skoro dobrodružné, ale zasazené do skutečně krajiny a osídlené lidmi, kteří skutečně existovali. Skvostné čtení!

29.08.2023 5 z 5

U nás II. U nás II. Alois Jirásek

Mimořádné dílo české literatury - poetické, dramatické, zábavné, čtivé. Přitom je to o obyčejném životě obyčejných lidí žijících v jednom krásném a drsném koutě naší země.

27.08.2023 5 z 5