Marcello_zbb Marcello_zbb komentáře u knih

Marťan Marťan Andy Weir

Najprv som si prečítal ARTEMIS, lebo mal horšie hodnotenie, ako MARŤAN. Teraz som dočítal MARŤANA a musím konštatovať, že naozaj je lepší. MARŤAN je úplne iná liga! Doporučujem!

31.01.2022 5 z 5

Tajná služba Tajná služba Daniel Silva

Opäť napínavé čítanie z prostredia Izraelskej tajnej služby Mossad. Doporučujem!

24.01.2022 5 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Po prečítaní tejto knihy, sa vnímavý človek bude určite pozerať na stromy a les inak. Knihu by si mal prečítať každý, aby si uvedomil, že keď nebude stromov, tak nebude ani ludí....

11.01.2022 5 z 5

Sinuhet Sinuhet Vojtech Zamarovský

Je zaujimavé si prečítať niečo, čo bolo napísané 2000 rokov pred naším letopočtom... Pre toho, kto mal možnosť držať v rukach originál textu napísaného na papyruse v hieroglyfickom písme, pracovať s ním a prekladať ho, bola určite zaujímavá práca. Pán Zamarovský knihu v úvode a závere okomentoval, takže okrem iného sa čitateľ dozvie aj to, do ktorého časového úseku v dejinach starého Egypta tento príbeh o Sinuhetovi patrí.

11.01.2022 5 z 5

Sám na lodi kolem světa Sám na lodi kolem světa Joshua Slocum

Príjemné čítanie a uvedomenie si toho, ako ľudia žili a čo dokázali.

27.12.2021 5 z 5

Za tajemstvím říše Chetitů Za tajemstvím říše Chetitů Vojtech Zamarovský

Čitavo napísaná kniha faktu. Kniha nie je iba o Chetitoch ale aj o Bedřichovi Hroznom a jeho živote, ktorý rozlúštil chetitské písmo a tým zmenil pohľad na dejiny v oblasti dnešného Turecka, Sýrie, Iraku a Grécka.

18.12.2021 5 z 5

Artemis Artemis Andy Weir

Moja prvá kniha od tohoto autora, som jeho rovesník. Kniha ma neoslovila. Taký jednoduchší (typicky americký?) príbeh s predvídateľným záverom. A opäť LGBT propaganda...

18.12.2021 1 z 5

Hotel Hotel Arthur Hailey

V jednoduchosti je krása! Super kniha! Za mňa plný počet bodov!

20.11.2021 5 z 5

Baťa - hospodársky zázrak Baťa - hospodársky zázrak Marek Kudzbel

Neuveriteľné, čo dokázali Baťa a spol. pred 100 rokmi... Bez diaľnic, bez počítačov, bez internetu, bez mobilov atď... Keď má podnikateľ v súčasnosti pocit, že má veľa neriešiteľných problémov, tak by si mal určite prečítať túto knihu a inšpirovať sa Baťovcami. Super kniha!

18.10.2021 5 z 5

Wim Hof – Ledový muž Wim Hof – Ledový muž Wim Hof

Som typ, ktorý keď naozaj nemusí, tak k lekárovi nejde. Skôr sa zameriavam na prevenciu a samouzdravný mechanizmus môjho tela. Otužovanie je známa vec - ale nevenoval som sa mu. Po prečítaní knihy som správne nabudený a už sa sprchujem v podstatne studenšej vode. Zároveň som začal s dychovými cvičeniami podľa WHM. Čítanie knihy som kombinoval pozeraním videí na YouTube, za mňa spokojnosť.

15.10.2021 5 z 5

Třicet let na zlatém severu Třicet let na zlatém severu Jan Welzl

Zaujímavá kniha, stránky sa prevracali samé. Akoby som ani nečítal, skôr počúval príbehy človeka, ktorý sedí vedľa mňa a rozpráva mi čo všetko zažil a kde bol... Čítal som vydanie z roku 1965, krásne zažltnuté stránky dodávali čítaniu starých príbehov punc navyše. Za mňa SUPER!

09.09.2021 5 z 5