Marcel7 Marcel7 komentáře u knih

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Originální svět s nádechem novoty. Pro neznalé Griša verse (jako jsem byla já) to byla neskutečná jízda a i když výsledek byl víceméně jasný, Bardugo dokázala čtenáře připoutat do křesla a nepustit do posledního výdechu a stránky. A ani poté ne, jelikož kniha končí takovým clifhangerem, že jsem musela neplánovaně běžet do knihkupectví pro druhý díl, abych si mohla dát další dávku téměř stejně návykovou jako parem. Vynikající young adult fantasy, kterou řadím do svých top sérií.

19.11.2018 4 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Nejemotivnější konec, jaký se mi zatím dostal do rukou... Přesto, že víte jak všechno skončí a každý obrácení stránky doprovází strach, nedokážete se udržet a donutíte se dočíst. I když vám Rudy stoupá na srdce, i když před vámi klečí Liesel podupaná slzami. Nehledě na to, že nálety přišly v den (ne rok naštěstí) mých narozenin. Krásně napsaná knížka, nečetla jsem barvitější a nádhernější popisy nebe. Ty přirovnání, prostě nádhera.

23.01.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Spousta byla z tohoto dílu zklamaná, já ne. Možná jsem psychouš, ale právě po té psychologické stránce se mi tato knížka líbila asi nejvíc :) SPOILER! Collins dostala snad ještě větší kuráž a rozhodla se pozabíjet půlku osazenstva včetně oblíbenců a hlavních postav... Jo, ten konec byl sice divnej, ale zase nebyl aspoň tak očekávanej. Chvílema, hlavně od bitvy o Kapitol, jsem nedýchala a když sem si četla v šalině a řvala nebo šeptala "Ne, cože? Proč?" lidi se na mě divně dívali, ale vůbec mi to nevadilo :D Nejdrsnější a nejlepší byla asi ta část kdy už se dostanou k sídlu prezidenta, to byla vážně síla, úplně wow, opravdu jsem to nečekala, já tohle hodnotím hodně pozitivně, knížka se mi četla sama :)

04.01.2014 5 z 5

Tvůj stín Tvůj stín Jeffery Deaver

Deavera miluju, je to pro mě skoro Bůh, ale tato se mi zdála asi jeho nejslabší knížkou. Možná to je i tím, že v hudebním průmyslu tak trochu působím a některý obraty mi přišly hloupý nebo to bylo jen špatným překladem, ale někdy jsem musela vyloženě protočit panenky jak hloupě byly ty věty formulovaný. Vraha sem taky tušila tak nějak od začátku, a ne jak u jeho dalších knih (třeba především Kamenná opice). Nevím, docela mě tato knížka zklamala, doufám, že jeho Pokoj smrti bude lepší :)

04.01.2014 3 z 5

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Atmosféra parádní, cestování metrem supr, postavy, který Artiom potkal i jejich příběhy a konce paráda. Konec úžasnej a k zamyšlení. Knížka se mi dost líbila, ale místama mě strašně unavovalo jak moc snadno se dostával z různých situací a jak všemu "utekl". Nevím no, pak už mě moc nebavilo sledovat jak ho zas někdo strašnou náhodou zachrání atd., jediný toto mě tak trochu iritovalo. Musela sem se chvílema nutit k tomu vracet, kvůli těmto "náhodám", i když chápu, že to tak muselo být.

04.01.2014 4 z 5