MarBra Online MarBra komentáře u knih

Tichá pošta Tichá pošta Tereza Herzogová

Vyzrálejší než Schovávaná. Čtivá, příjemná kniha.

08.03.2024 4 z 5

Krutý měsíc Krutý měsíc Jana Jašová

Výborné!

20.11.2023 5 z 5

Kniha, kterou posypal hvězdný prach Kniha, kterou posypal hvězdný prach Nora Eckhardtová

Nápaditá, milá, rozverná. Pohrávání si s jazykem, možnostmi vyprávění i žánrovými přechody. V současné české literární produkci kniha velmi neotřelá. Jsem za ni moc ráda!
A postava Jonatana: nejvrstevnatější a pro mě osobně nejzajímavější. Jonatan se obzvlášť vydařil :-)
Doporučuju!

27.10.2023 5 z 5

Kde jsi, když nejsi Kde jsi, když nejsi Radka Třeštíková

Bylo to syrové, surové a nepříjemné. Působivé. A to nejlepší, co z mého pohledu Radka Třeštíková napsala.

10.06.2023 5 z 5

Čtyři ženy a jeden pohřeb Čtyři ženy a jeden pohřeb Narine Abgarian (p)

Narine Abgarjanová si mě získala už svou předchozí knihou Tři jablka spadlá z nebe. Její texty (zprostředkované ve výborném překladu K. Šimové) mě uchvacují svou poetičností. Nejinak je tomu u Čtyř žen... Krásná kniha.
Dávám knize maximální počet hvězdiček, bylo to literární potěšení. Nemůžu ale bohužel nezmínit, že v textu samotném zůstalo poměrně velké množství chyb (v interpunkci, ji/jí, chybějící písmena, dokonce i záměna jmen). Je to škoda, protože Prostor svým knihám věnuje velkou péči a jeho knihy tímto obvykle netrpí.

08.05.2023 5 z 5

Znič to jméno Znič to jméno Jana Jašová

Výborná kniha.

11.04.2023 5 z 5

Tma pod srdcem Tma pod srdcem Lucie Ortega (Navrátilová)

A stejně Diviše miluju :-)

24.02.2023 5 z 5

Osudné svědectví Osudné svědectví Robert Bryndza

Já mám sérii s Erikou ráda, opravdu ráda, Erika jako postava má ohromný potenciál. Ale jako by bylo Osudné svědectví šité horkou jehlou. Bohužel.

29.12.2022 2 z 5

S duší lvice S duší lvice Petra Langová

Jedna z nejúžasnějších oddechových knížek, kterou jsem přečetla. A ono „oddechových“ by rozhodně nemělo mít jakkoli pejorativní nádech.
Chytlavá obálka pod sebou skrývá to podstatné: čtivý text a krásný příběh. Uvěřitelné a milé postavy. A ano, i jednoho z nejpodmanivějších mužských hrdinů.
Doporučuji!

20.10.2022 5 z 5

Paví hody Paví hody Jan Štifter

Nádherný, ryze literární text. Moc za něj děkuji!

17.08.2022 5 z 5

Co je odtud vidět Co je odtud vidět Mariana Leky

Podmanil si mě už prolog. Krásná kniha. A já se usmívala a brečela. Někdy dokonce současně. Za mě poklad!

28.03.2022 5 z 5

Srdce Evropy Srdce Evropy Pavla Horáková

Jisté pochyby, které ve mně vzbudila Teorie podivnosti, Srdce Evropy rozptýlilo. Až bych nevěřila, že mě tolik informací dokáže neudolat, že to ten text unese. Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, zda je mi bližší Anežčina, nebo Kateřinina linka... Nakonec asi Kateřinina. Jen vizuál obálky není to, k čemu mé srdce tíhne :-)

02.11.2021 5 z 5

15 roků lásky 15 roků lásky Patrik Hartl

Asi takhle: je to typické Hartlovo psaní, takže kdo má Hartla rád, bude potěšen, kdo k němu úplně netíhne, 15 roků lásky ho pravděpodobně nepřesvědčí o opaku. Není to vysoká literatura, nutno ovšem dodat, že si to na vysokou literaturu vůbec nehraje. A čtivé to je (což je samozřejmě velmi subjektivní hodnocení).

02.11.2021 4 z 5

Noc nic nezadrží Noc nic nezadrží Delphine de Vigan

Uchvátila mě. Intimitou a otevřeností. Přesností obratů.

02.10.2021 5 z 5

Rozsudek smrti Rozsudek smrti David Urban

Plnokrevná detektivka z českého prostředí. Mám moc ráda slovenského Dominika Dána a toto ve mně zanechalo podobný dojem. Jako žánrová chuťovka velmi dobré.

28.09.2021 5 z 5

Tygřík Vaska Tygřík Vaska Olga Vasiljevna Perovskaja

Milovala jsem ji jako dítě a miluju ji dodnes. Plakala jsem u ní jako dítě a dojímá mě dodnes. A zároveň k ní utíkám v těžkých chvílích, protože má v sobě něco konejšivého.

17.09.2021 5 z 5