OnlineMarBra

Co je odtud vidětCo je odtud vidětMariana Leky

Podmanil si mě už prolog. Krásná kniha. A já se usmívala a brečela. Někdy dokonce současně. Za mě poklad!

Srdce EvropySrdce EvropyPavla Horáková

Jisté pochyby, které ve mně vzbudila Teorie podivnosti, Srdce Evropy rozptýlilo. Až bych nevěřila, že mě tolik informací dokáže neudolat, že to ten text unese. Dlouho jsem se nemohla rozhodnout, zda je mi bližší Anežčina, nebo Kateřinina linka... Nakonec asi Kateřinina. Jen vizuál obálky není to, k čemu mé srdce tíhne :-)

02.11.2021

15 roků lásky15 roků láskyPatrik Hartl

Asi takhle: je to typické Hartlovo psaní, takže kdo má Hartla rád, bude potěšen, kdo k němu úplně netíhne, 15 roků lásky ho pravděpodobně nepřesvědčí o opaku. Není to vysoká literatura, nutno ovšem dodat, že si to na vysokou literaturu vůbec nehraje. A čtivé to je (což je samozřejmě velmi subjektivní hodnocení).

02.11.2021

Noc nic nezadržíNoc nic nezadržíDelphine de Vigan

Uchvátila mě. Intimitou a otevřeností. Přesností obratů.

02.10.2021

Rozsudek smrtiRozsudek smrtiDavid Urban

Plnokrevná detektivka z českého prostředí. Mám moc ráda slovenského Dominika Dána a toto ve mně zanechalo podobný dojem. Jako žánrová chuťovka velmi dobré.

28.09.2021

Tygřík VaskaTygřík VaskaOlga Vasiljevna Perovskaja

Milovala jsem ji jako dítě a miluju ji dodnes. Plakala jsem u ní jako dítě a dojímá mě dodnes. A zároveň k ní utíkám v těžkých chvílích, protože má v sobě něco konejšivého.

17.09.2021