manka71 manka71 komentáře u knih

Rapa Nui Rapa Nui Pavel Pavel

Obdivovala jsem Ing Pavla, že se mu podařilo přesvědčit pana Thora Heyerdahla o svém nápadu a spolu s ním navštívit Velikonoční ostrov. Škoda, že ve spoustě dokumentů není o jeho pokusech ani slovo, ve většině se mluví o tom, že do dneška se neví jak sochy chodily. Mám pocit, že o tom, že sochy rozchodili ví jen Češi a pan Heyerdahl.

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Kniha, ze které jde mráz po zádech, dala bych ji jako povinnou četbu všem naivním holkám a film ke zhlédnutí do středních škol.

S Matyldou po Indu S Matyldou po Indu Jaromír Štětina

Skvělý čtení, jako holka jsem si plánovala, že to jednou zkusím taky. Hmm, nevyšlo to. :)

Světlo v pralese Světlo v pralese Willy Alexandrovič Petrickij

Skvělá kniha, o takových velikánech jako byl pan doktor Albert Schweitzer se v učebnicích moc nepíše, ale zapomínat na ně by se nemělo.

10.02.2016 5 z 5

180 000 kilometrů dobrodružství 180 000 kilometrů dobrodružství Antonio Halik (p)

Svět, který už nepotkám.

Lovci orchidejí Lovci orchidejí František Flos

Ve škole ji spolužák předčítal pod lavicí, do své knihovny jsem ji sehnala až v dospělosti, četla se ale stejně dobře jako poslouchala v dětství, kdy jsme jim to dobrodružství všichni záviděli.

10.02.2016 5 z 5

Přestaň se bát Přestaň se bát Don Miguel Ruiz (p)

Kniha se mi četla dost špatně. Nenapsal ji Don Miguel Ruiz, ale Marry Carroll Nelson.

10.02.2016 4 z 5

Neznámá země Neznámá země Petr Horký

Úžasný kaleidoskop zajímavých lidí a rozhovory s nimi. Osobní setkání s většinou z nich a možnost si s nimi popovídat je k závidění. Škoda, že někteří z těchto velikánů už nežijí.

10.02.2016 5 z 5

Odvedu vás do Sierry Madre Odvedu vás do Sierry Madre Forrest Carter (p)

Souhlasím se všemi, kteří píší, že od knihy se nejde odtrhnout. Kniha je napsaná velmi poutavě a ze skutečností, které jsou v ní popsány jde mráz po zádech. Je to smutný a krutý příběh z historie a měli by jsme se z něj poučit, vyhladili jsme nebo zdevastovali jiné národy dřív než jsme je poznali a jednou tenhle osud může potkat i nás. Knihu rozhodně doporučuji, v učebnicích dějepisů se o téhle historii příliš nepíše.

Cejlon – ráj bez andělů Cejlon – ráj bez andělů Jiří Hanzelka

V první polovině knihy mě zklamalo množství politiky, škoda, že když už kniha nemohla být vydaná dříve, nebyly z ní odstraněny tyhle zbytečnosti. Druhá půlka už byla čtivá a zajímavá.

21.01.2016 4 z 5

Bílá Masajka Bílá Masajka Corinne Hofmann

Knížka se mi líbila, o to větší bylo zklamání z filmu.

26.02.2015 4 z 5

Pirát na Dunaji Pirát na Dunaji István Bedö

Mám ráda cestopisy, ale tahle knížka pro mne byla nečtitelná, dvakrát jsem ji zkoušela číst a dvakrát jsem ji odložila. Nejhůře psaný cestopis, který se mi dostal do ruky.

22.02.2015 odpad!

Tvarytmy Tvarytmy Pavlína Brzáková

Líbila se mi, ale Země byla lepší.

20.02.2015 5 z 5

Štěně Solo Štěně Solo Hugo van Lawick

Mám ráda africkou divočinu a tohle byla první knížka, kterou jsem jako dítě přečetla.

14.02.2015 5 z 5

Kurupira: Zlověstné tajemství Kurupira: Zlověstné tajemství Jaroslav Mareš

Ta knížka patří k mým oblíbeným, po přečtení putovala z jedné ruky do druhé a všem se líbila. Škoda, že tenhle svět naše civilizace ničí.

14.02.2015 5 z 5

Sama mezi Indiány Sama mezi Indiány Ettore Biocca

Knihu jsem četla asi před 20 rok a loni jsem ji dostala v novém vydání k vánocům, četla jsem ji znovu. Svět, který jsme zničili.

11.02.2015 5 z 5

Volání divočiny Volání divočiny Joy Adamson