Cejlon – ráj bez andělů

Čeští cestovatelé Zikmund a Hanzelka, kteří projeli celý svět, nazvali cestopis o Cejlonu „Ráj bez andělů“. Tento ostrov poblíž rovníku jim natolik učaroval, že na něj cestovali hned dvakrát. Srí Lanka se pro ně stala nejatraktivnější zemí na naší planetě.

224 s. fotogr.

https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/28493/big_cejlon-raj-bez-andelu-e2n-28493.jpg 4.515

Kniha Cejlon – ráj bez andělů

R47

Je to jediná kniha, kterou jsem od H&Z četl. A byl jsem očarován, jak neskutečně tyhle dva uměli psát. Tohle je opravdu i literatura, tohle nejsou ty dnešní cestopisy. V něčem mi to připomíná cestopisy Karla Čapka. Akorát je to mnohem exotičtější.

Péťa1950
12.06.2019

Dneska už v podstatě historická kniha seznamující čtenáře se situací na Cejlonu před šedesáti lety.Jak napsala Manka71, první část příliš politická, druhá zajímavá. Pro nás naprosto odlišný svět a máme možnost ho poznávat na vlastní oči. I když politická situace a vztahy mezi obyvateli jsou stále složité.
Kniha " Sloni žijí do sta let" přináší obraz stejných míst o několik desítek let později.

Metroušek
06.03.2019

Čekal jsem rozhodně víc, kniha je velice upovídaná, a dnes se už téměř nedá číst souvisle, je lepší si vybírat různé postřehy a setkání se svéráznými lidičkami. A úplně nejlepší je si prožít ten úžasný ostrov na vlastní kůži.

manka71
21.01.2016

V první polovině knihy mě zklamalo množství politiky, škoda, že když už kniha nemohla být vydaná dříve, nebyly z ní odstraněny tyhle zbytečnosti. Druhá půlka už byla čtivá a zajímavá.

Lucienka
23.12.2014

Pro mě více než cestopis, spíš sonda a pokus o pochopení jiné kultury. Dokonale naladí před výpravou na Srí Lanku neb Cejlon.