Štěně Solo

Štěně Solo https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/7937/mid_stene-solo-fD7-7937.jpg 4 31 6

Autor na základě podrobného studia psů hyenovitých napsal zajímavou, čtivou a poučnou knihu, ve které vylíčil pravdivý příběh mláděte těchto divokých zvířat.

Literatura světová Příroda, zvířata
Vydáno: , Panorama

The Story of an African Wild Dog , 1973

denib
12.04.2024 5 z 5

Psi hyenovití nejsou zrovna ve středu zájmu lidí o zvířata. Ale tahle výborná knížečka ukazuje, jak jsou zajímaví. Popisuje část života jedné smečky ve všech oblastech - lov, rozmnožování, fungování smečky, vyrůstání mláďat... Všechno pozorováno přímo autorem. Dozvěděla jsem se spoustu věcí, o kterých jsem neměla tušení. Místy je to drsné a vyloženě napínavé čtení. Lepší než kdejaká beletrie.

rutto45
20.06.2019 4 z 5

Skvelá jednohubka na jedno popoludnie.

havranice
05.05.2017 5 z 5

Tuto knihu jsem četla cca v 11 letech a byla jsem z ní úplně unešená. Je tam skvěle popsáno chování psů hyenovitých ve smečce- pravidla, hierarchie, vše zasazeno do příběhu- protože autor tu smečku dlouho a dlouho pozoroval. Skvělá kniha.

Raven_Black
15.03.2015 4 z 5

Zajímavá a docela smutná a pěkná kniha o africkém štěňátku.

manka71
14.02.2015 5 z 5

Mám ráda africkou divočinu a tohle byla první knížka, kterou jsem jako dítě přečetla.

Milantopinka
21.12.2012 5 z 5

Kdo má rád zvířata,tak si určitě přijde na své.Tuto knížku jsem naposledy četl ještě za studií na SZeŠ v Lanškrouně někdy v roce 1990 pod lavicí a zaujala mě dodnes.Je to knížka o životě psů hyenových,o jejich hyerarchii a chování mezi sebou.Kdo má rád zvířata a přírodu,doporučuji B-)

Afrika zvířata, fauna Serengeti psi hyenoví

Hugo van Lawick
nizozemská, 1937 - 2002