180 000 kilometrů dobrodružství

180 000 kilometrů dobrodružství https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123608/bmid_180-000-kilometru-dobrodruzstvi-JRY-123608.jpg 4 5 4

Autor, který prožil řadu let mezi jihoamerickými indiánskými kmeny, barvitě líčí jejich způsob života, náboženské obřady, léčení nemocných, pověsti, lov, války s nepřátelskými kmeny i boje s bílými kolonisty. Vypráví o dobrodružstvích při svém putování málo obydlenými oblastmi Argentiny, Bolívie, mezi lovci lebek apod.

Literatura naučná Cestopisy a místopisy
Vydáno: , Panorama

180 000 kilometrów przygody , 1975

Eicherik
02.10.2022 4 z 5

Nejzajímavějším z tohoto cestopisu byl pro mě popis života místních Indiánů. Navíc se ještě velká část odehrává v tajemné oblasti Mato Grosso. Z některých mikro příběhů na mě dýchla atmosféra tvorby Otakara Batličky. A na závěr jedna malá spekulace. Nemohou být Chívarové potomci Atlanťanů?
Citace: Chívarové se problémy svého původu příliš nezatěžují. Jedna z jejich legend vypráví, že sem přišli podzemní chodbou pod horami provázeni jaguárem. Jejich názory na vlastní původ, stejně tak jako jejich náboženství, se točí kolem sopky Sangay. V ní ctí své nejmocnější božstvo.

vas
11.06.2021 5 z 5

Nejlepší cestopis z Jižní Ameriky, jaký jsem kdy četl. Nejvíce mě fascinovala bitva dvou indiánských kmenů, která dostala Tonyho do opravdové časové smyčky. Není co dodat, snad jen si tu útlou knihu znovu přečíst!

rutto45
27.12.2018 4 z 5

V niektorých situáciach, v ktorých sa ocitol Tony by som sa na mieste pos***.

manka71
10.02.2016 5 z 5