Makoves Makoves komentáře u knih

451 stupňů Fahrenheita 451 stupňů Fahrenheita Ray Bradbury (p)

Výborný příběh. Nadčasový. Ne, snad že by lidstvo pálilo kniho, ale dokonalou elektronikou a tupostí už se obklopuje. A nepotrvá dlouho a budeme si do bytů instalovat telestěny.

07.02.2015 5 z 5

Měsíční svit ti sluší Měsíční svit ti sluší Mary Higgins Clark

Četl jsem zkrácenou verzi a musím uznat, že paní Clarková píše skvěle. Příběh mě zaujal a určitě vyhledám ještě něco dalšího.

30.01.2015 5 z 5

Galaktické sny Galaktické sny Harry Harrison

Dobré povídky. Harrison to takhle umí.

20.01.2015 4 z 5

Mladý Indiana Jones a duchovia v sedle Mladý Indiana Jones a duchovia v sedle Bill McCay

Příběhy o Indianu Jonesovi mě bavili vždy. nebylo to jinak, ani v této knize.

12.01.2015 5 z 5

Vraní dívka Vraní dívka Erik Axl Sund

Zajímavá kniha. Možná trošku předvídatelná, ale dobrá. vybrané téma je děsivé. Když si to člověk představí, běhá mu mráz po zádech.

10.01.2015 4 z 5

Toxin Toxin Robin Cook

Četl jsem zkrácenou verzi a zdálo se mi to dost dobré. Možná proto, že pomalejší pasáže byly jednoduše vyškrtnuty a nebo proto, že Cook je prostě dobrý autor.

27.12.2014

Tulák po hvězdách Tulák po hvězdách Jack London

Četlo se to velmi dobře.
Je zajímavé číst o tom jak si London představuje život po smrti. Jeho filosofie se částečně slučuje s mojí, ne že bych věřil na posmrtný život, ale tvrdím, že lidská mysl dokáže více, než si dokážeme představit.

19.12.2014 5 z 5

Prokletí Salemu Prokletí Salemu Stephen King

Prvních sto stránek mě trošku nudilo, až jsme si říkal, že tohle není King, ale pak to Stephen opět slušně rozjel, nicméně jedna hvězdička jde dolů.

12.12.2014 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha skvělá. Už se těším na film.

19.11.2014 5 z 5

Galaktický hrdina Bill Galaktický hrdina Bill Harry Harrison

Opět jsem se skvěle bavil.

07.11.2014 5 z 5

Vodní královna Vodní královna Kai Meyer

Celkem čtivý příběh. Asi tak od polovičky i napínavý.

23.10.2014 4 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Výborné povídky, ale kdo má rád Kinga, tak ho to ani nepřekvapí.

17.10.2014 5 z 5

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Přiznám se, že většinu povídek jsem nepobral, ale ta zásadní "Proměna" vše srovnala. Když už nic, tak tohle stojí za přečtení.

11.10.2014 4 z 5

Na planetě upířích zombií Na planetě upířích zombií Harry Harrison

Zábavné, čtivé, skvělé. Autoři se nechali inspirovat slavným sci-fi filmem. Tuším, že vetřelec to byl a vznikla tak perfektní parodie.

02.10.2014 5 z 5

Den Trifidů Den Trifidů John Wyndham (p)

Skvělé počtení. Jak málo stačí k lidskému zániku.

28.09.2014 5 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

Výborné povídky. Je pravda, že některé byli lepší, ale i ty "horší" jsou skvělé.

23.09.2014 5 z 5

Pepíček Nový a jiné povídky Pepíček Nový a jiné povídky Jaroslav Hašek

Je to Hašek, co k tomu dodat. Kvalita, humor, čtivé povídky.

10.09.2014 5 z 5

K pramenům lásky K pramenům lásky Monika Steinertová

Část od Moniky Steinertové se mi líbila, bohužel dojem z knihy pokazil pan Vinarčík. A navíc to haiku na závěr.... to tam být nemělo.

15.08.2014 3 z 5

Mrtví milovat nemohou Mrtví milovat nemohou Josef Klíma

Nepatřím zrovna k milovníkům krimi žánru, ale musím přiznat, že mě pan Klíma mile překvapil. Skvělý styl psaní, perfektně volená slova, k tomu nevšední příběh s nevšední zápletkou.

07.08.2014

Pozdrav Pámbu, pane Randák Pozdrav Pámbu, pane Randák František Rachlík

Vynikající knížečka, skvěle jsem se bavil.

19.07.2014 5 z 5