Galaktický hrdina Bill

Galaktický hrdina Bill

Kdo z českých – a nejen z českých – čtenářů dobrodružné SF by neměl rád neprůstřelné superhrdiny Harryho Harrisona, ať už nenapravitelné zločince kosmického formátu Slippery Jima Di Grize, profesionálního hráče Jasona dinAlta nebo Galaktického hrdinu Billa? První román o Billovi napsal Harrison již v roce 1965 – a napsal ho sám; jeho protagonistu pak nechal putovat celou sérií knih, na nichž spolupracovali autoři zvučných jmen jako David Bischoff, Jack Haldeman a Robert Sheckley, ale romány již nedosáhly kvalit původního románu. V základním příběhu o Galaktickém hrdinovi Billovi se poprvé seznámíme s mírumilovným farmářským synkem Billem, který je vtažen do armádní mašinérie, projde peklem tvrdého vojenského výcviku a ocitá se ve víru galaktických bitev a nejúžasnějších dobrodružství. Získává první ostruhy a první vyznamenání a stává se obávaným hrdinou nekonečných mezihvězdných prostorů....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/28_/28307/bill-galakticky-hrdina-galakticky-hrdina-bill-28307.jpg 3.831

Bill, galaktický hrdina (1.)

Bill, the Galactic Hero (1965)

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, AF 167

Hunters
01.10.2016

Tak je jasné, kde se asi inspiroval Lucas, že ano. První Billovo dobrodružství dává vzniknout zajímavému kultu na poli space opery. A vlastně je potřeba podotknout, že inspiroval mnoho dalších tvůrců. Bill je vlastně základ a kdo říká, že ne, je hovno fanoušek.

zimela
15.02.2015

Velice milá knížečka plná nápadů a v zásadě laskavého, ovšem rozhodně ne Zdeňko-Svěrákovského, humoru. Celkově z ní máte fajn pocit. Bill je svalnatý a hloupý syn farmáře. Z nudy se nechá se naverbovat, dostane se do války a úplně nechtěně zachraní beznadějnou situaci. Tak se stane se hrdinou, aby se zas stal psancem a vůbec zažije spousty rozličných dobrodružtví. Za všechno, co mi utkvělo v paměti, bych jmenoval postavu instruktora Smrtvola a hlavní město rozrostlé přes celou planetu..Knihu mohu jen vřele doporučit. solidních, v průběhu děje nekolísajích 5*****
PS: bonus za supr obálku

Makoves
07.11.2014

Opět jsem se skvěle bavil.