makovapanenka makovapanenka komentáře u knih

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Ten konec! Wow! Chvíli trvá než se do toho dostanete, ale stojí za to!

19.10.2015 4 z 5

Nekonečnost Nekonečnost Rachel Ward

Fajn knížka, jen bych si ji asi víc užila jako starší. Určitě po ní ještě sáhnu.

29.07.2015 4 z 5

Dům drobných radostí Dům drobných radostí Colette Vivier

Prázdninový rituál. Dojedu k babičce a k dědovi a sáhnu po této knížce. Už odmala.

28.07.2015

Na křídlech Na křídlech Annie Dalton

Před celkem krátkou obou moje nej série.

04.07.2015

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Tuhle knihu jsem si chtěla přečíst už dlouho a měla jsem hodně vysoká očekávání. No, kniha byla tak dobrá, že je předčila. Je v ní spousta akce a celou dobu je tam spousta tajemství. Mám pocit jako by mi ta kniha byla psaná na míru! :-)

30.05.2015 5 z 5

(Ne)obyčejný kluk (Ne)obyčejný kluk Raquel J. Palacio (p)

Bylo to zase něco úplně jinýho...
...ale já mám ráda jiný věci! Hlavně knížky.

Nejvíc se mi líbila jednoduchá dějová linka, s mnoha menšími zápletkami. Možná si řeknete: "Ale žádná velká" , ale za1. by to bylo překombinované, a hlavně za 2. podle mě je August ta zápletka-tohle si nevykládejte špatně, prostě si myslím, že nějaká větší zápletka by úplně zastínila Augusta jako takového, jeho pocity, pohled okolí na něj... A o tohle především v knize šlo, tak proč to zabít nějakým zbytečným uzlem náhod? Knihy jsou přeplněné zápletkami, které snad ani nejdou pochopit a tato kniha je příjemnou změnou. Tím nechci říct, že to není náročná četba. Je, ale trochu jinak než ostatní náročnější knihy, které jsem četla... Fakt mě vzala za srdce. Myslím, že podobných knih by mělo být víc.

23.05.2015 5 z 5

Štít Štít Richard Brown

Super, podle mě lepší než hobit...

Jen mě dost štve, že z série vydali jen první dva díly.

13.05.2015 5 z 5

Divergence Divergence Veronica Roth

Čtu podruhé, vypovídá za vše... :)

Jednou e-kniha, teď hmatatelná.

13.05.2015 5 z 5

Řekni vlkům, že jsem doma Řekni vlkům, že jsem doma Carol Rifka Brunt

Zajímavá knížka, zaujala mě i v "době nadpřirozena" - máme spousty knih o budoucnosti, knih o upírech... I o minulosti. V této knize nejde o senzaci, nejde o to "young adult". Myslím, že šlo o to, dívat se na svět takový, jaký je tady a teď. Neřekla bych, že je to psychologická kniha apod., ale stejně jako Hvězdy nám nepřály(John Green) mne donutila k zamyšlení. A to dokáže mmálokterá knížka.

Jenom, zhruba po půlce mi čtení (nepřestalo bavit, ale )šlo to tak nějak pomaleji(karamel). I přesto kniha byla skvělá. SIlný příběh a skvělý styl psaní.

10.05.2015 5 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Kniha jako taková nebyla špatná, ale (alespoň pro mě) detailně popsaná úmrtí jsou trochu moc... ...detailní. Až nechutná. Chápu, asi to do knihy patří, ale knihu si podruhé nejspíš nepřečtu.

03.05.2015 2 z 5

Malý bílý koníček Malý bílý koníček Elizabeth Goudge

Jedna z mých nejoblíbenějších knih.

03.05.2015 5 z 5