Majkrofon Majkrofon komentáře u knih

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Nadčasové dielo, to tu zaznelo už viac krát. Orwell pekne vystihol správanie a motivácie jednotlivých postavičiek a i ked mi niekedy prišla knižka až moc jednoduchá, tak má v sebe neskutočné posolstvo. Toto by malo byť povinné čítanie.

28.07.2014 5 z 5

Smrtiaca biela Smrtiaca biela Robert Galbraith (p)

Opäť veľmi dobrá kniha. Rowlingová pokračuje v tempe, ktoré nastolila pri Harrym Potterovi a zvyšuje počet strán svojich kníh, i keď vôbec to nevadí. Kniha je putavá, dej zamotaný a celkovo ma čítanie bavilo.

15.12.2023 5 z 5

Prečo skáčem Prečo skáčem Naoki Higašida

Môj 5 ročný syn je autista a v tejto knižke som našiel veľa odpovedi na otázky ohľadne jeho diagnózy. Aj keď už o tom samozrejne vieme veľa z iných zdrojov, je zaujímavé si o tom prečítať z pohľadu samotného autistu, o to viac keď je knižka napisana v takom milom duchu. Myslím, že by si ju malo prečítať čo najviac ľudí, aby potom deti a ľudí s touto diagnózou neodsudzovali ako nevychovaných a neposlušných ako sa to stalo aj nám už veľakrát, pretože väčšinou ide o milých a sucitnych ľudí žijúcich vo vlastnom svete.

31.07.2023 5 z 5

Na Západe nič nové Na Západe nič nové Erich Maria Remarque (p)

Ďalšia klasika, ktorá sa ku mne dostala až po určitom čase. ale vôbec neľutujem. Kniha je plná akcie, vtipu v danej situácii a hlbokých myšlienok, ktoré nestrácajú na svojej originalite ani dnes. Vrelo odporúčam každému, kto ešte nečítal.

05.05.2018 5 z 5

Motýľ Motýľ Henri Charrière

Príbeh je pre mna o to pútavejší, že sa stal. nevravím, že presne tak ako je to v knihe, pretože len málo ľudí na tejto planete by si niečo po toľkých rokoch pamätali tak detailne, ale stačí len uveriť a zažijete skvelé dobrodružstvo na ceste za slobodou. :)

15.04.2017 5 z 5

Hra o tróny Hra o tróny George R. R. Martin

Dal som tomu opäť šancu, tentoraz v slovenčine a neľutujem! Konečne som prišiel Martinovy na chuť a plne som sa ponoril do jeho sveta. Bavilo ma to viac ako seriál, aj keď treba povedať, že prvá séria je knihe veľmi podobná. Teším sa na ďalšie časti.

08.12.2015 5 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

1984 by mala byť povinná literatúra na stredných školách, pretože niečo tak vizionárske a pri tom mrazivo reálne sa len tak nevidí, skvelý záver knihy a i keď mi Orwellov štýl písania nesedí na 100%, nemôžem inak ako plný počet.

23.10.2015 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Kniha o smrti.

25.06.2015 5 z 5

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Kniha, ktorá aj mňa naučila čítať. Mal som 10 rokov keď som objavil čaro kníh a čaro sveta, ktorý vymyslela J.K.Rowlingová. V malom Harrym Potterovi som sa našiel, tiež som bol chudý, okuliarnatý chlapec a tajne som dúfal, že aj mne príde list z Rokfortu. Nestalo, ale na Rokfort som aj tak chodiť začal, pretože som ho navštívil aspoň prostredníctvom fantázie a dodnes mám nostalgiu, keď si spomeniem na časy, keď som to čítal prvý krá a teším sa až raz budem túto sériu čítať svojim deťom. Sága môjho detstva.

02.07.2014

Oceľové žezlo Oceľové žezlo Juraj Červenák

Čistokrvné historické fantasy, ktoré by kľudne mohlo konkurovať aj svetovým spisovateľom. Juraj Červenák rozohral ďalšiu skvelú sériu plnú krvi, bojov, kúziel a drakov.

07.12.2023 5 z 5

Železný polmesiac Železný polmesiac Juraj Červenák

Kniha ma svižne tempo a Červenák do nás pumpuje akciu za akciou, vďaka čomu sa hlavne postavy dostávajú neustále do problémov a čitateľ sa ani chvíľu nenudí. Veľmi sa teším na zakončenie tejto skvelej historickej ságy.

25.03.2023 5 z 5

Vlky z Cally Vlky z Cally Stephen King

Po Osudovej trojke druhá najlepšia knižka série. Aj keď sa jedna o pomerne hrubú knihu, dej ma slušne tempo a mini príbeh otca Callahana je taktiež pútavý.

24.12.2022 5 z 5

Stratení nájdení Stratení nájdení Stephen King

Veľmi príjemné prekvapenie. Patrím medzi skalných Kingových fanúšikov, ale úprimne? Nečakal som, že by ma táto kniha dokázala až tak zaujať. Zaujímavý príbeh, ktorý sa mne nesmierne páčil, skvelí starí známi i nové postavy a opäť charizmatický zaporák, Plus Brady na posledných stránkach je fakt desivý a mrazivý. Dosť sa teším na záverečný diel!

25.10.2018 5 z 5

Dievča v ľade Dievča v ľade Robert Bryndza

Na detektívky som už asi dosť náročný. Bryndza ma bohužiaľ nejak zvlášť nezaujal.

16.09.2018 3 z 5

Spiace krásavice Spiace krásavice Stephen King

Úprimne? Absolútne som nevedel, čo od tejto knihy očakávať. Ale ukázalo sa, že som proste kingmaniak a aj keď som knihu čítal pomerne dlho, tak určite nesklamala, práve naopak. A poslednú pasáž som zhltol na posedenie, predchvíľou.

26.07.2018 5 z 5

Oceán na konci ulice Oceán na konci ulice Neil Gaiman

Veľmi krátka kniha, ktorá vás však ani na sekundu nenechá chladným a vtiahne vás do neuveriteľného a nádherného príbehu. Opäť skvelá kniha plná fantázie. Neil Gaiman je naozaj jeden z najlepších vo svojom žánri.

13.02.2018 5 z 5

Zrada Zrada Jo Nesbø

Ešte lepšie a prepracovanejšie ako predchádzajúce diely. Harry je jeden z mojích najobľúbenejších detektívnych hrdinov a musím povedať že ho mam rád a teším sa na ďalšie knihy.

07.02.2018 5 z 5

Sedem minút po polnoci Sedem minút po polnoci Patrick Ness

Rozhodne to nie je kniha len pre deti. Tak smutný a osamelý príbeh som veru ešte nečítal, chytilo ma to za srdce a táto kniha vo mne zanechala rôzne pocity, dlho som nad ňou ešte rozmýšlal aj po prečítaní. Výborné, fakt som nečakal, že ma to tak zasiahne.

14.01.2018 5 z 5

Skurvený príbeh Skurvený príbeh Bernard Minier

Kniha ma pohltila hneď od začiatku, výborná atmosféra, a v neposlednom rade je to pútavé čítanie so zaujímavými a nečakanými zvratmi. Nenudil som sa ani chvíľu, keby mam viacej času a menej povinností, tak by som ju zhltol oveľa skôr.

15.12.2017 5 z 5

Posol Posol Markus Zusak

Silná kniha, plná lasky a dobra, ktorá ma neskutočne zasiahla. A nie len pre to, že v Edovy vidím tak trochu seba. treba žiť svoj život na plno a nepremárniť ani sekundu!

04.11.2017 5 z 5