Majka1979 Majka1979 komentáře u knih

Aristokrat Aristokrat Penelope Ward

Veľmi dlho som knihám od autorky odolávala, pretože boli časy, kedy mi jej knihy vyslovene nesedeli. Ale počula som, že jej terajšie knihy sú naozaj veľmi dobré, tak som sa nechala presvedčiť a siahla som po jej novinke a musím povedať, že vôbec neľutujem.

Naozaj táto kniha mala všetko to, čo od knihy očakávam. Mala pútavý príbeh, v ktorom sa stretávame s Felicity a Leom. Dvoma ľuďmi z dvoch odlišných svetov.
Jedno leto, jedna láska, ktorá má byť len flirtom, pretože akákoľvek spoločná budúcnosť je nemožná. Jeho spoločenské postavenie mu to nepovolí. A tak lúčenie sa s veľkou láskou je ťažké.

Ako dopadne ich láska? Naozaj sa dá zabudnúť a žiť podľa predstáv iných? Alebo časom človek zistí, o čo prišiel a pokúsi sa to napraviť? A čo ak je už u jedného pre návrat neskoro?

Určite neľutujem, že som si príbeh prečítala prečítam si aj ďalšie od autorky.

08.01.2024 5 z 5

Princ Princ Devney Perry

Keď človek číta sériu, ktorá mu prirastie k srdcu, ktorej hrdinovia mu prirastú k srdcu a ktorej príbehom žije, tak mu je ľúto, že zatvorí sklamane knihu, že už ju dočítal.

Presne takéto pocity mám aj ja. Úžasná séria a neskutočne ma mrzí, že už som ju dočítala. Ale určite sa k nej ešte raz vrátim, lebo takéto niečo som veľmi dlho nečítala.

Scarlett je sestrou Presley. Nikto o nej nevedel a keď sa objaví, urobí v malebnom mestečku rozruch. Zrazu hrozí vojna medzi motorkárskymi gangami, vonku sa pohybujú agenti FBI a je tu Luke.

Luke, policajt, ten, čo nahradil toho Marcusa, ktorý vraždil a nezaslúžil si nosiť odznak. Luke je iný, žije pre svoju prácu, že je pre spravodlivosť. A aj preto musí čo najskôr Scarlett schovať pred gangom a aj pred FBI. Ale nie je to v rozpore s tým, čomu verí? A čo ak je za tým aj niečo viac? Čo jej hrozí a čo hrozí ostatným z tohto mestečka?

Veľa vecí sa tu opäť uzavrie, veľa tu toho naši hrdinovia zažijú a ak by som mala povedať svoj názor, tak táto časť mi pripadala asi najnapínavejšia.

Ale všetky štyri časti boli úžasné.

Určite každému odporúčam. Túto sériu neviete pustiť z ruky, musíte ju čítať, je návyková a je proste TOP

08.01.2024 5 z 5

Princezna Princezna Devney Perry

Ako čítam túto sériu, tak pri každej časti si hovorím, že táto je lepšia ako tá predošlá. A inak to nie je ani pri tejto tretej časti.

Opäť sa tu veľa vecí zamotá, veľa vecí odhalí a veľa vecí prekvapí.
Presley, nevesta, ktorú nechá jej snúbenec pred oltárom a príde jej len správa s jediným – To je dnes? Ako mohol zabudnúť na deň, kedy mali svadbu? Ako to vysvetlí tým, ktorých pozvala? Čo si o nej pomyslia? To všetko ju trápi.

A ako keby toho nebolo dosť, tak v tom období prichádza filmový štáb natáčať film o vražde, ktorá sa tu stala a o ktorej všetci veľmi dobre vedia. Aj to je pre Presley rana.

Shaw – hlavná hviezda, sexy herec s charizmou. Ale Presley nezaujíma. Ona chce svoj pokoj, chce sa od neho držať čo najďalej. Ale ako sa jej to podarí, keď sa nasťahuje do susedného domu?

A prečo vlastne nechal Presley jej snúbenec pred oltárom? Skoro som odpadla... To akože fakt? Tak pri tejto sérii som prestala tipovať, kto komu čo spravil a prečo sa to stalo a pod. Pretože moje odhady sa úplne líšia od toho ako to v skutočnosti je.

Už teraz sa neviem dočkať, kedy otvorím štvrtú časť

07.01.2024 5 z 5

Rytíř Rytíř Devney Perry

Druhá časť série je za mnou a musím povedať, že som knihu nevedela pustiť z ruky. Jednoducho som ju musela dočítať.

V tejto časti sú hlavnými postavami Genevieve a Isaiah. Ale samozrejme sa tu stretávame aj s ostatnými členmi gangu, rodiny a teda aj ich okolia. Ako by sme inak prišli na to, kto bol vrah? Kto sa pokúšal zbaviť Genevieve? A čo to všetko malo spoločné s vraždou jej matky?

Ak som si myslela, že viem, kto to urobil, tak pri zistení toho mena, som zostala v nemom úžase. Toto by som nepovedala, naozaj nie. Mala som rôzne teórie, tak ako to mali aj naši priatelia a teda aj oni, keď prišli na to, kto to bol, tak neverili tomu, až kým sa dotyčný nepriznal. A ani to priznanie nebolo tak jednoduché získať.

Samozrejme epilóg bol zas začiatkom niečoho iného a tak som rada, že mám tretiu časť

05.01.2024 5 z 5

Král Král Devney Perry

Túto sériu som mala na poličke už dlhšie a vždy som si hovorila, že veď jej čas príde. A dnes hovorím, že konečne jej čas prišiel a keby som bola čo i len tušila, aká skvelá je, tak ju čítam už dávno.

Prvá časť série je hlavne o Bryce a Dashovi.
Dvaja mladí ľudia, ktorí sú úplne odlišní. Ale jedno majú spoločné. Obaja chcú odhaliť pravdu. A to ich spojí... Alebo ich to ešte viac postaví jedného proti druhému? Ako sa môže tvrdohlavá a svojská Bryce podriadiť statnému a svojskému Dashovi?
Dashov otec a vrah? Jeho bývalá kamarátka obeť? Čo v tom nesedí? Kde je chyba? Na čo všetko sa musí prísť, aby bol zbavený obvinenia?
A ako tomu pomôže Bryce, ktorá je mimochodom reportérkou v miestnych novinách? Pomôže alebo naopak to ešte viac zamotá?

Čo sa stane, keď vyplávajú na povrch veci z minulosti? Ako sa k tomu postaví Dash, ktorého sa to hlavne týka? A ako sa vysporiadajú s tou najprekvapivejšou informáciou, o ktorej ani jeden z nich nemal tušenie?

Úžasný príbeh a už teraz sa neviem dočkať, kedy sa začítam do ďalšej časti

02.01.2024 5 z 5

Žít s tebou Žít s tebou Antonie Nováková

Moja posledná kniha tohto roka.
Veľmi pekný príbeh, hoci niekedy som bola trošku zmätená, hlavne, keď sa prechádzalo z prítomnosti do minulosti. A kým som sa dozvedela, čo sa presne stalo.
Mia, dievča, ktoré študuje na vysokej škole. Stratila vo svojom živote dvoch chlapcov a to vždy potom ako jej vyznali lásku. Jeden z nich zmizol, druhý zomrel. Žeby práve ona mohla za všetko toto nešťastie?
A tak sa samozrejme bojí ďalšieho vzťahu.
Aiden, hokejista, náhradník za mŕtveho kapitána. A práve tento Aiden sa zahľadí do Mie. A čo ona? Dovolí svojmu srdcu, aby sa doňho dostal tretí muž a bude čeliť ďalšiemu sklamaniu?
Ak si myslíte, že viete ako to dopadne, tak ste na omyle. A to som bola aj ja, pretože som si hovorila, že to je jednoznačné. No v tejto knihe to nie je jasné do konca a pre mňa bol aj záver prekvapením.
A na konci knihy ma prekvapila ešte jedna vec, že tam bolo prológ, v ktorom som sa dozvedela, že príbeh pôjde ďalej.
Našťastie kniha nemá otvorený koniec, čo ma samozrejme potešilo.
Tak ak ste nečítali, môžem len a len odporúčať

31.12.2023 5 z 5

Konfigurácia nás dvoch Konfigurácia nás dvoch J. Levinski

(SPOILER) Na túto knihu sa mi recenzia píše veľmi ťažko.
Nie, nie, nie je to tak, žeby sa mi kniha nepáčila, to vôbec nie. Práveže naopak, táto kniha mala všetko to, čo má správna kniha mať.
Mala postavy, ktoré si zamilujete od začiatku do konca, samozrejme sú tam aj také, ktoré by ste najradšej opľuli alebo kopli neviem kam. Áno, ale aj preto považujem túto knihu za niečo výnimočné.
A potom je tu samotný dej – príbeh v ktorom Ester a Šimon prežijú podobnú minulosť len preto, aby sa možno mohli dívať do pozitívnej budúcnosti. Ale aj táto budúcnosť nebude vystlaná ružami. A ak je chlap mladší ako žena, vždy je to problém. A ak ten chlap predtým mal vzťah s jeho sestrou, o čom ona netuší, môže byť tiež problém... A ak ona trpí nevyliečiteľnou chorobou, s ktorou bude bojovať do konca svojho života, aj to môže byť problém....
Problémov veľa, lásky veľa, priateľstva veľa...
Viac neprezradím, pretože potom by ste sa už nemali na čo tešiť.
Odporúčam všetkými desiatimi

31.12.2023 5 z 5

Vůně léta Vůně léta Petra Martišková

Knihu, ktorú som prečítala, považujem za jednu z najlepších od autorky. Priznám sa, že som od nej čítala všetky a aj preto som si vybrala túto. Jej štýl písania mi sedí a príbeh nenútene plynie.

A čítať príbeh spojený s priateľstvom, láskou, športom a v neposlednom rade kopou zážitkov, bolo pre mňa pekným osviežením.

Takže za mňa výborné a verím, že sa vám bude páčiť, ak sa pre ňu tiež rozhodnete. ;).

30.12.2023 5 z 5

Kouzelné vánoční uši Kouzelné vánoční uši Petra Nachtmanová

Prečítala som túto milú knihu o chlapcovi, ktorý vďaka veľkým ušiam bol stále sám. Hlavne v zime, keď mrzlo, snežilo, jeho uši boli červené ako červená na semafore.
Deti sa mu posmievali.
Ale na Mikuláša mal plán.
Bude si želať kúzelné uši.
A to sa mu aj splní.

Ale aké želanie sa mu splní, to sa dozviete, keď si knihu prečítate.
Kniha plná krás zimy a aj dobroty srdca malého chlapca.

Manžela som milovala 2 Manžela som milovala 2 Wanda Vágnerová

V druhej časti to zo začiatku až tak veselé nie je, Mel prišla o bábätko ešte na konci prvej časti a Nick neviní z toho nikoho iného ako ju. Hoci ju vyhodil, skončila tehotná na dieťatko sama, aj tak sa v ňom prebúdza ten somár, akým bol po celý čas.
Avšak stretáva sa s niekým iným, ak sa to tak dá nazvať – spáva s niekým iným. A keď mu oznámi, že je tehotná, tak ju vyhodí z práce a aj zo svojho života.
Dieťa? Naozaj bude ona mať dieťa s ním? A on ju opustí?
A čo Mel? Ako sa vyvíja jej život? Našťastie má sestru, u ktorej strávi približne rok a po návrate domov sa opäť stretáva s Kristiánom, ,s tým Kristiánom, ktorý jej pomohol, naozaj veľmi pomohol.
A tak sa začína možno nová etapa jej života, ich života.
A čo tehotná žena? A čo to dieťa, ktoré za nič nemôže?
Všetko sa tak zapletie, že na konci človek zostáva rozčarovaný pozerať ako to celé vypáli.
Ale určite neľutujem, že som si knihy mohla prečítať. Naozaj odporúčam, čítanie stálo za to

Manžela som milovala Manžela som milovala Wanda Vágnerová

Priznám sa, že som si tento príbeh musela prečítať celý a tak som išla spať až nad ránom a vôbec neľutujem.
Jednoducho niekedy tie knihy stoja za to.
V prvej časti sa stretávame s Mel, dievčaťom, ženou, ktorá je naozaj úprimne zaľúbená do Nicka. A Nick? Bohatý hajzlík, ktorý zneužíva jej dobrotu. Opäť odporný chlap, ktorému je jedno, že ubližuje takému krehkému stvoreniu.
Ale príde zlom a on sa rozhodne usadiť a prežiť svoj život s ňou. A naozaj to tak chce? Alebo je to len závan niečoho v jeho hlave?
Bude toto to, čo chce aj Mel? Alebo Nick sa zachová tak ako ho všetci poznajú?
Silný príbeh a musím povedať rovno – som vďačná, že mám aj druhú časť. Pretože koniec prvej časti, uff, treba pokračovanie.

Zlatá stredná cesta Zlatá stredná cesta Silvia Bystričanová

Knihu som prečítala. Veľmi zaujímavý príbeh o huslistovi, ktorému sa po nehode od základov zmenil život. Ako môže huslista hrať, keď pri nehode príde o tri prsty na ruke? Je jeho život naozaj už na konci a má sa utápať v žiali a kopať okolo seba?
Keby nestretol Juranu, možno by to tak bolo. Táto dievčina mu otvorila oči a aj mu ukázala svet mimo hudby.
Naozaj žil taký zaslepený? A čo ak otvorí oči natoľko, že nájde aj lásku a aj priateľa na celý život?
Určite a oplatilo knihu prečítať. Som rada, že som po nej siahla.

28.12.2023 4 z 5

Rozhodně ne on Rozhodně ne on Whitney G. (p)

Tayler a Cloe, tak to bola dvojica. Celú knihu som si užívala tie vtipné komentáre a teda veľakrát som sa aj nahlas zasmiala. Príbeh ma hneď chytil za srdce a nemohla som ísť spať, kým som ho nedočítala, takže som opäť ponocovala. Ale neľutujem.
Jednoducho táto autorka vie, ako písať knihy. Ešte som od nej zlú knihu nečítala a to som čítala všetko, čo doteraz napísala. A určite si od nej prečítam aj ďalšie knihy, ktoré vydá.
Ak ste nečítali, tak si určite prečítajte, nebudete ľutovať

27.12.2023 5 z 5

Psí Známky Psí Známky G.W. Vaterlaus

Príjemné spestrenie vianočného večera v spoločnosti tejto knihy.

Mám veľmi rada jednoduché príbehy v ktorých je priateľstvo, teplo rodinného krbu, kde si ľudia vzájomne pomáhajú. A kde nielen na Vianoce, ale aj počas roka panuje láska :)

Určite niečo krásne. Ak ste nečítali, určite odporúčam :)

27.12.2023 5 z 5

Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Chce sa mi s tebou m(a)ilovať Teagan Hunter

Aj tento druhý príbeh bol rovnako skvelý ako ten predošlý. Jednoducho mi štýl autorky neskutočne sedí.

Caleb, bývalý priateľ Delie sa stáva novým spolubývajúci Zoe. A kto je Zoe? Je to najlepšia priateľka Delie.

Ako je možné, že práve z nich dvoch sa stanú spolubývajúci? Je to len náhoda. Zoe uverejní inzerát, kde dá len email a ozve sa jej viac záujemcov, no z tohto má asi ten naj pocit. Keď zistí, že ním je práve Caleb, chce z toho vycúvať.
Avšak rozhodne sa to skúsiť, veď za skúšku nič nedá a aspoň nebude žiť sama. A Caleb má rozkošného kocúra Chňapka. Toho si obľúbi Zoe okamžite.

Pravidlá spolubývania sú jasné – žiadne psy, vždy upratané, rešpektovanie hudby pri raňajkách, varenie dovolené.
Ale vzťah medzi nimi a ani sex nie sú povolené.
Pravidlá by boli. A čo ich dodržiavanie? Bude to také ľahké ako ich stanovenie?
Čo skrýva Caleb pred Zoe? A čo skrýva ona pred ním?
Aké bude odhalenie pravdy?

Už teraz sa neviem dočkať ako začnem čítať ďalšiu knihu zo série

26.12.2023 5 z 5

Láska cez správy Láska cez správy Teagan Hunter

Nemala som vysoké očakávania, ale príbeh ma hneď od začiatku veľmi zaujal.
Zach a Delia, dvaja mladí ľudia, ktorí sa zoznámia len vďaka omylu. Obaja poriadne strelení, obaja si radi píšu a tak sa ich príbeh začína.
Nevinne.... cez správy
Neskôr risknú aj osobné stretnutie a obaja sú prekvapení.
Každý z nich má spolubývajúceho, šialeného rovnako ako sú asi aj oni dvaja.
O zábavu je v celej knihe postarané....
Určite som rada, že som si túto sériu kúpila. Možno je to niečo iné ako bežne čítam, no kúpu vôbec neľutujem a už teraz sa teším na ďalšiu časť :)

25.12.2023 5 z 5

Kaviareň slečny Lulu Kaviareň slečny Lulu T.I. Lowe

Krásny silný príbeh ženy, ktorej život nebol vôbec jednoduchý. Až po čase ako stretla Lulu a začala žiť nový život niekde úplne inde, zisťuje, že aj ona má právo byť šťastná.
Minulosť ju však dobieha a strach z toho, že ju nájdu, je obrovská.
Ako ju minulosť ovplyvní a kto bude ten jej princ na bielom koni?
Dokáže byť opäť naozaj šťastná a jej život v Kaviarni slečny Lulu naozaj vylieči všetky jej rany?

Nádherný príbeh, za jeden večer prečítaný. Verím, že autorka opäť čoskoro napíše ďalšiu knihu, ktorú si určite veľmi rada prečítam.

25.12.2023 5 z 5

Jediná šance Jediná šance Kendall Ryan

Tak toto bola jazda. Od začiatku knihy až po koniec.
Hokejový tím plný sexuchtivých chlapov, kopec fanyniek, ktoré by boli najradšej, keby práve do nich títo hokejisti skórovali.
Boli teda pasáže, kde sa mi rozum pozastavoval. Ale inak super.
Dvaja priatelia sa rozhodnú, že im stačí len kamarátstvo s výhodami. No len nie vždy sa to podarí. Hlavne vtedy nie, ak sa do toho zapletie láska. A ak by potenciálny vzťah mohol pokaziť nielen ich priateľstvo, ale i priateľstvo dvoch najlepších kamarátov...
Stojí to za to obetovať láske priateľstvo alebo radšej obetovať lásku priateľstvu?

Určite to stálo za prečítanie ;)

A vôbec sa netreba báť čítať. Hoci je to 1.časť série, príbeh je ukončený.

24.12.2023 5 z 5

Darček Darček Diana Špacírová

Musím povedať, že táto kniha bola pre mňa príjemným prekvapením a teda teším sa, že som po nej siahla. Nájdete tu všetko to, čo človek od naozaj dobrej knihy očakáva - príbeh, ktorý sa oplatí čítať, vášeň, ktorú s nimi takmer zažívate. A aj zápletku, bez ktorej by to nebolo ono.

24.12.2023 5 z 5

Mlčia maky Mlčia maky Lea Victory

Veľmi dobre a pútavo napísaný príbeh. V malej knihe veľký príbeh lásky, sklamania, túžby, životnej skúsenosti.
Niekedy sa človeku sny splnia, niekedy nie.
A čo naša hlavná hrdinka Maya?
Jeden muž - po 6 rokoch rozchod, druhého načapá v posteli s iným chlapom... Aká je to spravodlivosť. Chce tak veľa, keď túži po láske?
Ešteže má svoju prácu, tú zbožňuje.
Ale dokáže žiť len pre ňu?
Alebo na ňu láska ešte len čaká?

Určite odporúčam prečítať, nebudete ľutovať :)

23.12.2023 5 z 5