Zlatá stredná cesta

Zlatá stredná cesta https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523342/bmid_zlata-stredna-cesta-6513f6506fc11.jpg 4 3 1

Sú dni, ktoré sú iné ako ostatné. Markus Kovalčík sa ocitne na vrchole úspechu, ale sláva je zároveň skúškou jeho charakteru. Stredobodom jeho životnej cesty je kariéra, ktorej všetko podriadil a ktorej vďačí aj za neutíchajúci záujem žien. Na vrchole hudobnej kariéry sa jeho život na chvíľu zastaví, aby zistil, že potrebuje zaplniť prázdno, ktoré si nevšímal, a predovšetkým musí spoznať sám seba za sprievodu tých, ktorí vedia sprevádzať náročnými dňami. Kedy človek môže povedať, že už o sebe všetko vie? Len v dni, keď má pocit, že sa zblázni. Markus má nejednu slabosť, ale nikdy sa nespreneverí krédu, ktoré mu vštepil otec. „Nevzdávaj to. Ešte raz!"... celý text

Majka1979
28.12.2023 4 z 5

Knihu som prečítala. Veľmi zaujímavý príbeh o huslistovi, ktorému sa po nehode od základov zmenil život. Ako môže huslista hrať, keď pri nehode príde o tri prsty na ruke? Je jeho život naozaj už na konci a má sa utápať v žiali a kopať okolo seba?
Keby nestretol Juranu, možno by to tak bolo. Táto dievčina mu otvorila oči a aj mu ukázala svet mimo hudby.
Naozaj žil taký zaslepený? A čo ak otvorí oči natoľko, že nájde aj lásku a aj priateľa na celý život?
Určite a oplatilo knihu prečítať. Som rada, že som po nej siahla.