Šťastie prišlo v sobotu

Šťastie prišlo v sobotu https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/202381/bmid_stastie-prislo-v-sobotu-202381.jpg 4 12 4

Voľné pokračovanie úspešného debutu Silvie Bystričanovej Každý deň má niekto narodeniny. Osudom skúšanú majiteľku čajovne Ninu naučí pobyt na Srí Lanke žiť „tu a teraz“. V ďalekej cudzine stretne hudobný idol svojich študentských čias. Ten na ostrove hľadá len dobrodružstvo, no nájde oveľa viac. Nina sa plná nových síl vracia domov a na popud starého tútora vytvorí zo svojej čajovne miesto, kde sa diskutuje o knihách, ľudia rozprávajú o svojich boliestkach a nachádzajú odpovede. Starý mizantrop Dr. Guttman prežíva nečakanú stratu, aby pochopil, že najlepší scenár vždy napíše život sám. Nina a jej partner sú preňho najväčším darom – získava totiž stratené... rodinu.... celý text

MoonR
24.01.2024 5 z 5

Toto mi nádherne "sadlo", a práve v správnom čase. Ako keď práve niekoho spoznáte, ale po 30-tich minútach rozhovoru máte pocit, že ho poznáte už roky. Takže, ďakujem, zase raz som zažila "Vianoce" :) PS: Trochu mi to tým výletom a transformáciou pripomenulo Liz v Indii (Eat, pray, love) - ale možno je to len mnou, lebo ten film (aj knihu mám nesmierne rada).

syskas
26.02.2019 4 z 5

Pohodové, oddychové čítanie. Občas vtipné, občas trošku smutné, ale aj tak milé.

kadgam
23.07.2015

Slabší príbeh ako prvá kniha "Každý deň..." Jedna bez druhej nedáva zmysle

eva7328
23.04.2015 5 z 5

Ak hľadáte príbeh, ktorý ma hĺbku a netrváte na prekvapivom ukončení príbehu, tak siahnite po tejto knihe. Text pôsobí na čitateľa prívetivo a donúti vás čítať s ceruzou v ruke. Mňa si táto kniha našla v čase, keď som to potrebovala najviac. Liečila moju dušu.
Skôr, ako začnete čítať, uvarte si čaj a rozbaľte čokoládu. R.I.P. moja diéta.

pro ženy čajovny

2013  80%Každý deň má niekto narodeniny
2015  88%Jar, leto, jeseň, Agáta
2016  83%A vráť sa po slabších
2014  82%Šťastie prišlo v sobotu
2017  92%Tri dni do raja

Kniha Šťastie prišlo v sobotu je v