Maica Maica komentáře u knih

Strašné časy Strašné časy Philip Ardagh

Ano, ani u posledního příběhu Edy se čtenář nenudí. Myslím, že tenhle příběh by se docela hodil jako čtení na dovolenou. :)

04.02.2013 3 z 5

Děsivé skutky - Bláznivé příhody Edy Nerudy Děsivé skutky - Bláznivé příhody Edy Nerudy Philip Ardagh

Druhý díl střelené trilogie. V ničem si nezadá s dílem předchozím. Výborná literatura pro děti se smyslem pro humor.

04.02.2013 3 z 5

Jak nevodit policii za nos Jak nevodit policii za nos Donald E. Westlake

Další skvělá Westlakeova knížka. Pan Thorpe mě nepřestával překvapovat na jednu stranu svou gemialitou a na stranu druhou svou brutalitou a živočišností. Zajímavá sonda do života jakési smetánky v závěru 20. století v USA. A samozřejmě - neobvyklý POV padoucha, kterému čtenář chtě nechtě drží pěsti.

21.01.2013 4 z 5

Cesta na Hrozný konec Cesta na Hrozný konec Philip Ardagh

Tak, bylo to legrační. Autor má poněkud střelený styl humoru, ale proti tomu nic nemám. U některých situací jsem se opravdu bavila. (např. když Eda spal ve stáji a kůň v pokoji - a bylo to naprosto záměrně!, nebo když děti z Domova sv. Hrůziána prchaly v alegorické krávě)

06.09.2012 3 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Výborné čtivo. Příběh jsem hltala, i přestože jsem děj znala alespoň trochu - ze seriálu. Jsem ale ráda, že jsem si přečetla i knihu, je mnohem lepší než seriál. Pro mě je to opravdu skvost, doufám, že si najdu čas a jednou to znovu přečtu. Původně jsem dala jen 4 hvězdičky, protože na mě byla knížka moc drastická, ale nakonec jsme si to rozmyslela, protože to je prostě skvost! ;-)

02.09.2012 5 z 5

Domovina Domovina Robert Anthony Salvatore

Byla jsem zvědavá. A nakonec se mi to docela i líbilo. Zvrhlá společnost Menzoberranzanu mě samozřejmě odpuzovala a samozřejmě jsem fandila udatnému a dobrému Drizztovi. A tak to má být. Jen mě tak ale při čtení napadlo, jak by vypadal příběh z Menzoberranzanu, bez kladného hrdiny. Myslím, že by to mohlo být velice zajímavé. :-)

02.09.2012 3 z 5

Křídla snů Křídla snů George R. R. Martin

Na tuhle knížku jsem se těšila po přečtení Hry o trůny a Střetu králů (GRRM). Ale abych pravdu řekla, dočítala jsem to skoro až s nechutí. Maris mi byla často nesympatická a nebyla jediná. Někdy bylo vypravění takové zdlouhavé, rozplizlé. Nápad se mi líbil, ale znova už to rozhodně číst nebudu.

02.09.2012 2 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Nevím proč, ale je to moje druhá nejoblíbenější kniha ze série i přestože zde nebyly děti Pevesieovy.

25.08.2012 4 z 5

Lev, čarodějnice a skříň Lev, čarodějnice a skříň C. S. Lewis (p)

Kniha Lev, čarodějnice a skříň se mi moc líbila, přetože jsem ji vůbec číst nechtěla. Ale je taková pohádková, milá a i přesto má v sobě sílu a duchovní rozměr.

25.08.2012 4 z 5

Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Popoupo aneb Podivuhodná pouť pouští Zuzana Holasová

Ráda se k téhle knížce vracím. Přestože je určena spíš mladším čtenářům, nese v sobě krásné poselství.

Proč se muži děsí manželství Proč se muži děsí manželství Rodney Marcus Johnson

Tak toto ne! Pár myšlenek se mi celkem zamlouvalo, ale většinou mi zůstaval rozum stát, nebo se rovnou stavěl na hlavu. Možná je chyba v tom, že nejsem muž, nicméně doufám, že většina mužu takto neuvažuje. Protože hrozí nebezpečí, že po přečtení téhle knížky se manželství začnou děsit ženy.

12.03.2015 1 z 5

Báječný svět shopaholiků Báječný svět shopaholiků Madeleine Wickham

Kdo by to byl čekal, že tohle bude sci-fi? Ale to předbíhám. :-) Knížečka se mi líbila pro svou lehkost a nadhled, (sem tam a spíš nenápadně) sebekritický humor, leč bohužel hlavní hrdinka mi byla (asi záměrně) trošku nesympatická. Ale zdárně jsem se prokousla ke konci, a ejhle, zde přichází ono science fiction, nebo spíš pohádka, protože po mizerném životě přichází zvrat a z chudé děvečky se stává úžasná princezna. Čekala jsem trošku jinačí konec, ale tak... nevadí, konec dobrý, všechno dobré.

20.06.2014 3 z 5

Pandemonium Pandemonium Lauren Oliver

Slabší díl než předchozí. Zajímavá práce s časem, leč mírně chaotická a dle mého celkem zbytečná. Lena mi byla o něco sympatičtější než v jedničce, jenže ani to nevytáhne moje hodnocení výš. Konec se mi zdál trošku křečovitý, snaha o napětí do poslední chvilky. Nicméně jsem nebyla vyloženě zhnusená :-), prostě knížka na dlouhé deštivé odpoledne nebo nudnou cestu vlakem.

10.06.2014 3 z 5

Obléknu si půlnoc Obléknu si půlnoc Terry Pratchett

Trochu nezvyklá knížka na "Terryho poměry". Ne až tak vtipná, jaky by trochu víc přišla do styku s reálným světem. Příběh se mi líbil, i ten happyend, na který se nedá spolehnout, ale vyřešení zápletky se mi zdálo trošku chabé, odbyté jedním odstavcem. Čtenář celou knihu čeká jen na tohle? Příliš mnoho nitek se spletlo v jedno lano, které ale bohužel nedrží pohromadě tak, jak by mělo.

16.03.2014 3 z 5

Delirium Delirium Lauren Oliver

Na Delirium jsem byla zvědavá, čekala jsem slaďák první třídy. Při čtení mě překvapilo, jak moc depresivně na mě knížka působila. Jak si autorka vyhrála se svým světem. Jak moc ovlivňuje náš život láska. Ale bohužel Lena mi byla občas trochu nesympatická, což bych ale byla ochotná skousnout - ocitnout se v její kůži, těžko říct, jak bych se sama chovala. Jenže -POZOR SPOILER- co ten konec? Tenhleten Alex, ten byl ale úžasný, byl tam kde měl být, všechno znal, vždycky věděl, co říct a co udělat. Achich ouvej, mně už tím potom lezl na nervy (dobře, střídavě s tím, že jsem ho obdivovala a Leně trošku záviděla). Na konci mi však v hlavě blikalo obrovské COŽE? - jednak jsem nějak nemohla rozdýchat Alexovu smrt, ale hlavně poslední odstavec: "Můžete postavit zdi až do nebe, ale já najdu způsob jak je překonat. Můžete mě zkusit držet tisíci pažemi, ale já najdu způsob, jak se vám vyprostit." Vždyť všechnu práci za ni udělal Alex! -KONEC SPOILERU- Četlo se mi hezky (to ano, čtivost dílu upřít nemůžu - hltala jsem to, jak buchtu právě vytaženou z trouby), líbil se mi jazyk ("zaskřehotám, jako by mi v krku umírala žába"), ale spokojená jsem úplně nebyla.

18.01.2014 3 z 5

Šišatý švec a myšut Šišatý švec a myšut Pavel Šrut

Moje první knížka básniček, co jsem četla. Je to už docela dávno, ale první "báseň" (to zní moc honosně) si pamatuju skoro celou až do dneška. :-)

03.01.2014 4 z 5

Velký Gatsby / Poslední magnát Velký Gatsby / Poslední magnát Francis Scott Fitzgerald

Tolik jsem se těšila a taolik se mi to líbilo! Pravda, rozjezd byl o něco pomalejší, z toho jsem byla trochu rozmrzelá, ale ta "exploze", co následovala stála za to! Navíc jsem si tam našla i malé jazykové libůstky. Pane F.S.Fitzgeralde, díky. :-)

26.11.2013 5 z 5

Máj a jiné básně a prózy Máj a jiné básně a prózy Karel Hynek Mácha

Uznávám, že Máj je veledůležité dílo české literatury, ale bohužel já sama moc nevím proč. Vzhledem k tomu, že se jedná o více lyrickou než epickou báseň, jsem to v různých částech moc nechápala. Z Máchovy tvorby mi asi stačil jen Máj, do zbytku se ani pouštět nebudu.

12.11.2013 2 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

Zase lichý díl a zase lepší než sudý. Martin má neobyčejně bujnou fantazii a neobyčejný dar vtáhnout čtenáře do děje. Přestože napsal Píseň, jež čítá přes 5000 stran, stále má čím překvapovat, čím napínat až do posledního okamžiku. (A když to jinak nejde, zabije pár postav a krasojízda pokračuje. ;) Dávám "jen" 4*, protože právě kvůli gigantičnosti díla už se dostáváme ze Západozemí pryč a to mě už tak moc nebaví. Přesto jsem četla a četla, a to právě díky mistrnému vypravěčskému umu.

07.11.2013 4 z 5

Bezdomovci opět doma Bezdomovci opět doma Hilary McKay

V podstatě skoro stejné jako Bezdomovci, ale pořád stejně dobré. Líbí se mi, že to není jen praštěné, nebo jen roztomilé, ale je tam i jakési poselství. A není tam naroubováno příliš okatě, netluče se s příběhem.

13.07.2013 3 z 5