MahtielNencon MahtielNencon komentáře u knih

Hovor! - Si si istá, že tebe sa to nestane? Hovor! - Si si istá, že tebe sa to nestane? Laurie Halse Anderson

Nevedela som ju odložiť! Citlivo napísaný bolestivý príbeh o veciach, o ktorých sa nie príliš často hovorí nahlas a hlavne ľahko. Ako tu už bolo zmieňované, taktiež by som túto knihu odporúčala ako povinné alebo doporučené čítanie na školách - aj chalanom! To, čo sa stalo hlavnej hrdinke, sa môže sa stať hocikomu a je dôležité vedieť, ako sa zachovať a ako spracovať takýto zážitok. Krásna knižka.

05.12.2020 5 z 5

Pravá magie - pro začátečníky i pokročilé Pravá magie - pro začátečníky i pokročilé Amber K

Knihu odporúčam začiatočníkom alebo čitateľom, ktorí si chcú zrozumiteľne priblížiť tematiku mágie. Pekne rozčlenené kapitoly, o každom trošku. Kniha ponúka popis pre začiatočníkov s mágiou - ako sa pripraviť, čo je pri mágii potrebné, rôzne návody aj rituály.

05.12.2020 5 z 5

Posledné storočie - Návrat do Dimony Posledné storočie - Návrat do Dimony Jakub Filo

Kniha s desivým dejom, hlavne v momentálnej pandemickej situácii. Od knihy som čakala trochu viac opisov krajiny - autor zo začiatku jemne popisoval bratislavskú Petrzalku v čase klimatických a politických zmien, co ma veľmi zaujalo, no ďalej pokračoval hlavne aj číslami - stupňami a rokmi, jemne načrtol zmeny v iných krajinách sveta. Kniha nesie silný odkaz, ktorý už možno nemožno zvrátiť no hlavne ukazuje, akí sú politici mocní a my - obyčajní ľudia, tak ako sa ukazuje aj dnes, neznamenajú až tak veľa. Kniha sa mi čítala dobre, autor spojil politiku budúcnosti, klimatické zmeny a bolo to aj trochu akčné :)

09.11.2020 4 z 5

Šarlatový mor Šarlatový mor Jack London

Tento pribeh som si zamilovala tak, ako aj autora. Nadčasový pribeh, autor premýšľal a premýšľal to veľmi realisticky na to, v akom roku toto dielo napísal. V príbehu sú skryte odkazy, ktoré nesú istý symbol a význam. Neľutujem kúpu tejto knižky do mojej knižnice :)

21.10.2020 5 z 5

Chlapec, vtáčik a truhlár Chlapec, vtáčik a truhlár Matilda Woods

Citlivý pribeh, zo začiatku smutné ale pribeh a hlavne jeho koniec je čarovný. Predstavovala som si talianske dedinky, domy a celu atmosféru mesta Allora. Kniha má takú zvláštne príjemnú atmosféru. Nádhera. Odporúčam aj deťom aj dospelým, knihu som mala na relax a oddych od pracovného kolotoča.

28.09.2020 4 z 5

McDonald’s - Tvrdo vydretý úspech McDonald’s - Tvrdo vydretý úspech Rey Croc

Ray Kroc rozpráva, koľko krát riskoval aby dosiahol úspech a ako je dôležité vsádzať na vlastnú intuíciu a neriadiť sa inými, ale samým sebou. Možno mal jednoducho šťastie :)

14.09.2020 3 z 5

Epidémie v dejinách Epidémie v dejinách Branislav Kovár

Pre mna,ako pre neznalca, bola táto kniha super. Vyhovovali mi krátke kapitoly aj to, že sa v knihe autori snažili znázorniť cely prierez epidémii z histórie až po súčasnosť. Takze som sa veľmi veľa dozvedela a niektoré pasáže ma natoľko zaujali, že som sa “hnevala” že nie sú spracované hlbšie.

08.09.2020 5 z 5

Súmrak: grafický román. 1. diel Súmrak: grafický román. 1. diel Stephenie Meyer

Po grafickej stránke fakt vydarene. Viem, že je to komiks alebo teda graficky román, ale ak by som Twillight pred tým necitala, nevedela by som si to teda moc predstaviť. Odporúčam hlavne mladším čitateľom :)

05.09.2020 2 z 5

Sorbetové dievča Sorbetové dievča Claire Hennessy

Príjemná YA kniha, veľmi rychlo sa čítala. Klasické YA zápletky, mladi ľudia riešia vzťahy, školu a ich budúci kariéru. Myslela som si, že väčšina deju sa bude točiť okolo PPP, avšak tento problém bol zabalený do dalších problémov. Ukázalo mi to, ako ľahko človek spadne, ako ľahko začne byt nespokojný so svojou postavou a že to, ako ľudia na seba ukazujú “si moc tučný” alebo iné, možno aj nenápadné narážky a vtipy na postavu, ovplyvňuje ľudí. Takze opatrne s poznámkami o postavách druhých ľudí. Hodnotenie dávam take aké dávam, pretože mi celkový dej prišiel príliš plytký.

23.08.2020 2 z 5

Pasáž Pasáž Simon Stålenhag

Nádhera aj po stránke príbehu aj grafickej.

Spočítaj hviezdy Spočítaj hviezdy Lois Lowry

Odporúčam kľudne aj mladším čitateľom.

Krásny život tučniakov Krásny život tučniakov Ivana Alexi

Kniha sa začala veľmi dobre. Hlavná hrdinka super, bola mi veľmi blízka. Avšak v druhej polke knihy ma príbeh prestal baviť, zvrtlo sa to na taký klasický slovenský ženský román.

08.08.2020 2 z 5

Denníky z Rakky: Útek z Islamského štátu Denníky z Rakky: Útek z Islamského štátu Samer

Skvelé! a zároveň desivé. Grafické spracovanie na výbornú.

Zimomriavky Zimomriavky Eva Dušičková

Tejto knižke som nevedela prísť na chuť. Obľubujem desivé príhody alebo poviedky na zamyslenie. Avšak tieto mi prišli nezáživné.

08.08.2020 2 z 5

Taliansky 15 minút denne Taliansky 15 minút denne Francesca Logi

Výborné jedine tak na cestovanie.

08.08.2020 3 z 5

Ako psy zmenili svet 100+3 Príbehy najznámejších psov Ako psy zmenili svet 100+3 Príbehy najznámejších psov Sam Stall

Príjemné čítanie na skrátenie dlhej chvíle. Niektoré príbehy sú veľmi dojemné a krásne. Krátke príbehy odporúčam aj pre decká aj dospelých.

Noční směna (20 povídek) Noční směna (20 povídek) Stephen King

Proste King :) Poviedky pre tých, komu sa nechcú čítať celé knihy od autora.

08.08.2020 4 z 5

Neuveriteľné príbehy Neuveriteľné príbehy Roald Dahl

Skvelé poviedky s nečakanými koncami :) Po dočítaní niektorých som si povedala že "what?"

08.08.2020 4 z 5

Mělo to smysl?! Mělo to smysl?! David Menasche

Kniha pri ktorej som si uvedomila aké sú hodnoty života a že by sme mohli žiť ako ľudia a nie ako ľudia - stroje, ktoré sú naprogramované vidieť len seba a seba, žiť podľa zaužívaných pravidiel, ktoré sú mnohokrát úplne na nič. David Menasche ukázal, ako jeden "obyčajný" človek môže zmeniť životy ďalších a zapísať sa tak navždy do ich sŕdc.

Temný experiment Temný experiment Gwenda Bond

Povinná jazda pre fanúšika Stranger Things. Kniha doplňuje seriál, takže mi pomohla lepšie všetky prepojenia v seriály pochopiť. Knihu veľmi neodporúčam čitateľom, ktorí seriál Stranger Things nevideli.