Magdyla.8 Magdyla.8 komentáře u knih

Prolhané městečko Prolhané městečko Diane Chamberlain

Prolhané městečko byl můj první příběh od autorky. Ze začátku jsem se nemohla začíst, přemýšlela jsem jestli ve čtení pokračovat. Poté se obě dějové linky začaly protínat a příběh začínal ke konci gradovat. Některé pasáže jsem odhadla předem, některé ne, ale bohužel byl pro mě konec a celkové rozuzlení příběhů příliš přitažený za vlasy. Zkusím od autorky i další knihy.

06.03.2023 3 z 5

Královská vánoční pohádka Královská vánoční pohádka Karen Schaler

Takové milé, oddechové čtení v průběhu vánočních svátků. Příběh vám navodí vánoční atmosféru, plnou koled, tradic, sněhových koulovaček, zábavy, jídla a královské rodiny. Po přečtení bych nejraději navštívila Tolvánii. Za mě pohodové čtení když potřebujete vypnout hlavu.

26.01.2023 3 z 5

Virtuální realita Virtuální realita Martina Mátlová

Virtuální realita bylo velmi příjemné čtení od české autorky. Nesmíte o knize přemýšlet jako o detektivce, jinak budete zklamáni. Je to spíše směs různých žánrů. Začátek měl pomalejší rozjezd, ale poté mě kniha v druhé polovině chytla. Virtuální realita v knize byla pro mě málo popsána/vysvětlena a špatně pochopitelná. Tam vidím určité nedostatky. Příběh se také více ubíral romantickým směrem než bylo nutné. Nicméně bych si ráda přečetla další díly, kde vozíčkář řeší stopy po virtuálním zločinu.

26.01.2023 4 z 5

Vztahy a mýty Vztahy a mýty Jan Vojtko

Vojtko je pán na svém místě. Krátké kapitoly utíkaly a příběhy z terapeutovny to jen doplnily. Takové příběhy ze života. Ale nečekejte nějakou radu do života nebo jak mít spokojený a zdravý vztah. Všechno je popsáno jen obecně a někdy mi chybělo delší zpracování nebo jak dále postupovat v dané situaci. Našla jsem tam pár myšlenek k zamyšlení, což se bude určitě hodit do budoucna.

31.12.2022 3 z 5

Léto lásky Léto lásky Helen Paris

Tohle mi sedlo do noty. Velmi mile, romantické a odpočinkové čtení. Popis práce veterináře byla velmi zajímavá. Alespoň pro mě, které to nic neříká. Hvězdičku dolů dávám za toho přítele hlavní hrdinky a stálého opakování, co pro ni udělal.. to už nemuselo být.

31.12.2022 4 z 5

Po pohřbu Po pohřbu Agatha Christie

Další detektivní příběh od Agathy, který byl skvěle propracovaný. Musím říct, že mě popis zmátl, členové rodiny byly tak divní, že nevíte kdo je vrah. A tak to má být.

31.12.2022 4 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Suleika Jaouad

Uff, tak to bylo náročné čtení. Velmi mi to otevřelo oči, Suleika je velmi silná žena. Doporučuji ji dále sledovat na Instagramu, jak se svojí nemoci bojuje. Vůbec si neumím představit, být na jejím místě. Její odvaha, houževnatost se jen tak nevidí.

31.12.2022 5 z 5

Ex v éteru Ex v éteru Rachel Lynn Solomon

Fajn oddychovka. Kniha mohla být klidně kratší, dialogy později nemely takový drajf jak ze začátku. Doufala jsem, že zde bude více popsána práce v rádiu, jak to chodí a nějaké zajímavosti. Ale i tak to bylo odpočinkové čtení

31.12.2022 3 z 5

Jedeme v tom spolu Jedeme v tom spolu Sarah Dessen

Bohužel příběh mě nijak neoslovil. Dá se říct, že se v knize nic moc nestane. Některé postavy jsou super, dialogy později trochu váznou ale ke konci vám dojde, že se nic moc nestalo. Ani film nebudu zkoušet, bohužel...

31.12.2022 2 z 5

Chlapec, krtek, liška a kůň Chlapec, krtek, liška a kůň Charlie Mackesy

Nemám nic nového, co zde dodat. Vše již bylo řečeno. Tak milé a krásné čtení, které vás pohladí na duši. Nádherné kresby, citáty či jen obyčejné věty, které vám v určité fázi života můžou pomoci a otevřít oči.

02.11.2022 5 z 5

Výměna Výměna Beth O’Leary

Pro mě slabší kniha od této autorky. Téma trochu neotřelé, ale většinu událostí dokážete odhadnout dopředu. Opravdu mi nesedělo dobrodružství, které zažívala babička téměř v 80ti letech. Nepřišlo mi to realné. Kniha mohla mít aspoň o padesát stránek míň a možná by příběh rychleji odsýpal. Takto jsem se až příliš tešila na konec příbehu až bude za mnou.

02.11.2022 2 z 5

Nezvaný pár Nezvaný pár Sarah J. Naughton

Nakonec tento thriller nebyl tak špatný. Řeší se tu hon za pomstou a řešení dávných problémů. Některé pasáže byli předvídatelné. Bohužel není to příběh, který vám zůstane déle v paměti.

Dohoda s láskou Dohoda s láskou R. L. Mathewson

Druhý volný pokračovací díl se mi líbil než ten první. Bylo super, že se zde objevovali i postavy z minulé knihy. Hlavní hrdinka prožívala i nějaký ten posun v životě. Konec byl trochu utažený za vlasy, dvakrát mít dvojčata, ale psát jak stále mají hlavu v oblacích a všechno je růžové a krásné bylo trochu na mě moc.

Hra s láskou Hra s láskou R. L. Mathewson

No klasický příběh hate to love.. Hlavní hrdinka Haley mi byla sympatická, muži v této knize byli popisováni na stejné brdo, děj plynul a nebylo zde nic překvapujícího.

Manžel na objednávku Manžel na objednávku Catherine McKenzie

Taková odpočinková knížka. Příběh ničím nenadchne ani nezklame. Seznamování hl.hrdinů se mi líbilo, chemie mezi nimi fungovala, téma knihy je taky neotřelé. Prostě pohodový příběh.

Francouzská lekce Francouzská lekce Natasha Boyd

První polovina knihy byla skvěle čtivá, děj byl velmi zajímavý a plynul pomalu, seznamovali jsme se s postavami. Bohužel druhá půlka knihy se pro mě vlekla, nemohla jsem přijít na chuť vyprávění u Xaviera, přeslazený happyend to jen dorazil. Hodnocení tak 50/50*.

Hra na vraždu Hra na vraždu Rachel Abbott

Začátek knihy byl pomalý, utahaný, s prominutím Lucas byl dost zvláštní a všichni ho uctívali jako boha. Příběh se dobře četl, ale bylo tam více mezer a nevysvětlené pasáže. To bohužel ubíralo na uvěřitelnosti.

15.10.2022 3 z 5

Srdcem proti zdi Srdcem proti zdi Mariana Zapata

Klasická Zapata a její pomalá romantika. Velmi mi příběh sedl do noty, oblíbila jsem si hlavní hrdiny a fandila jsem jim i přesto, že víte jak to dopadne, žejo.. V tomto příběhu nebyl moc popsán sport, kterému se věnoval Aiden, ale spíše vztahové a rodinné problémy hrdinů, které je tíží celý život. Byla to příjemná změna a já se těším na další knihy od autorky.

13.10.2022 4 z 5

Příběh Arthura Truluva Příběh Arthura Truluva Elizabeth Berg

Krásný, dojemný a takový uvěřitelný příběh ze života. Bylo zde hodně myšlenek o životě, o lásce, o přátelství. Jak už zde bylo napsáno, Arthura si nemůžete nezamilovat. Krásné čtení.

13.10.2022 3 z 5

Volba Volba Nicholas Sparks

Má první kniha od Sparkse a dávám lepších 4,5*. Méně hvězd dávám za vytvoření lásky mezi hlavními hrdiny, který jsem bohužel nepocítila. Vyznání lásky na mě působilo rychle a vyřešení vztahů mezi partnery nevysvětlené. Věřím, že láska rozkvete rychle, bohužel zde to bylo málo uvěřitelné. Epilog by si taky zasloužil delší zpracování a popsání toho co se událo. Vím, že jiný konec by mě více zasáhl. Plusové body dávám za hlavní hrdiny. Velmi jsem si je oblíbila a díky tomu jsem jim na konci fandila, špičkování mezi nimi dodávalo na jiskře a uvěřitelnosti. Druhá polovina kniny tím pádem byla více uvěřitelnější a před takovou volbou bych rozhodně nechtěla nikdy stát.

13.10.2022 4 z 5