MagdaS MagdaS komentáře u knih

Andělé a démoni Andělé a démoni Dan Brown

Četla jsem až po šifře a bylo to pro mě zklamání. Už moc překombinovaných a neuvěřitelných scén, i když se Langdon pořád snažil. Šifra je prostě zatím jednička.

06.08.2013

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Skvělá kniha, která se četla jedním dechem. Zato film mě naprosto zklamal, ale to už tak bývá, když si čtenář představuje hlavní hrdiny úplně jinak a zná podrobnosti z knihy, které se do filmu nevešly. Určitě se k ní ráda ještě vrátím, protože si myslím, že je to v dnešní době konečně rozumné vysvětlení vzniku náboženství a víry :).

06.08.2013 5 z 5

Prázdné místo Prázdné místo J. K. Rowling (p)

Příjemná kniha na dovolenou, která překvapí svým závěrem. Můj obdiv patří spisovatelce za to, že se i přes velkou úspěšnost Harryho Pottera rozhodla pro zcela jiný druh literatury a nemá potřebu vydávat další vysvětlující knihy k Bradavicím a čarodějnictví.

05.06.2013

Vyhnání Gerty Schnirch Vyhnání Gerty Schnirch Kateřina Tučková

Silná kniha. Autorka píše opravdu moc dobře. Napřed jsem četla Žítkovské bohyně, u kterých mi běhal mráz po zádech, ale u téhle knížky jsem si říkala, že Kateřina Tučková snad šla přímo v průvodu smrti. Těším se na další knihu o bílých (nebo černých) místech v českých dějinách. Taky doporučuji zařadit mezi povinnou četbu.

02.04.2013

Lovci hlav Lovci hlav Jo Nesbø

Zajímavá knížka s nečekaným koncem. Asi se mi líbila víc než Sněhulák, který byl předvídatelnější. Ale Larsson (Milénium) to pořád není :).

02.04.2013 3 z 5

Sněhulák Sněhulák Jo Nesbø

Dobře napsaná, čtivá kniha, i když první část trochu zmatenější, jak autor přebíhal od jedné části příběhu ke druhé, třetí, čtvrté.... Druhá polovina už předvídatelná, ale i tak napínavá. Jsem zvědavá na další dílka tohoto autora. Ovšem na Larssona (Milénium) nemá :).

31.03.2013

1Q84: Kniha 1 a 2 1Q84: Kniha 1 a 2 Haruki Murakami

Skvělá kniha. Škoda, že na konec příběhu ještě musíme čekat. Snad pokračování nezklame. Ale chyby tisku opravdu ruší, vydavatelé by měli být pozornější.

31.03.2013

V pavučině vztahů V pavučině vztahů Joy Fielding

Knížka se četla velice dobře - napětí od začátku do konce. Hltala jsem stránky, abych zjistila, co bude dál, ale po přečtení jsem byla zklamaná - podle mě velice nepravděpodobný motiv pro vražedkyni zavřenou ve vězení. Tolik práce a námahy, aby z toho nic neměla??

04.02.2013

Mráz přichází z Hradu Mráz přichází z Hradu Michal Viewegh

Po Mafii v Praze další velice čtivá kniha Michala Viewegha. A jeho fantazie směřované k prezidentovi a vládě této republiky berou dech. Zároveň si říkám, že na tom všem něco může být. Jen tak dál, klidně si dám líbit další volné pokračování.

29.01.2013