Magdalena5 Magdalena5 komentáře u knih

Démant a slza Démant a slza Thomas Stearns Eliot

Nádherná duchovní poezie napříč staletími - opravdu démanty

05.11.2019 5 z 5

Tajemství Libosadu Tajemství Libosadu Petr Hudec

Též bych se ráda přenesla o pár století zpět a viděla naši Květnou zahradu v plné kráse při jejím vzniku se všemi prvky architektury i vodními hrátkami. Od dětství jsem o tom snila a pan Hudec mi tento sen trochu přiblížil. Díky.

13.06.2019 5 z 5

Bratr Dominik Bratr Dominik Oldřich Selucký

Autorovi se docela podařilo přiblížit dobu začátku 13. století s křížovou výpravou proti katarské sektě. Líbila se mi disputace mezi bratrem Dominikem a katarským bisbem, kde byly pěkně vysvětleny rozdíly mezi katolickou věroukou a sektou albigenských

26.04.2019 5 z 5

Podzim Podzim Hubertus Rufledt

Kresba parádní

29.03.2019 4 z 5

Joska jede na jih Joska jede na jih Alžběta Zemanová

Parádní dětská knížka pro komplexní vnímání a přemýšlení.

29.03.2019 5 z 5

Chlupatý a nebezpečný Chlupatý a nebezpečný Skottie Young

Tak jsem po dvojce přečetla jedničku. Asi jsem dnes byla v dobrém rozpoložení, protože jsem to měla přečteno lehce a dost rychle i s pobavením. Že bych přešla na komiksy?

29.03.2019 3 z 5

Odyssea (převyprávění) Odyssea (převyprávění) Giorgio Ferrero

Nádherně ilustrováno, zjednodušené převyprávění použijeme do čtenářské soutěže.

01.03.2019 5 z 5

Tahání za ocas Tahání za ocas Skottie Young

Takže druhý akční komiks nebo co to je. Je to literatura mimo mě, ale dalo se to

01.03.2019 3 z 5

Slečna Marplová a záhady: Povídky Slečna Marplová a záhady: Povídky Agatha Christie

Po dvou letech opět repre bichle od ACH, nádherné počteníčko!

25.02.2019 5 z 5

Zámek a zahrady v Kroměříži Zámek a zahrady v Kroměříži kolektiv autorů

Paráda, na každé straně nějaký poklad. Moc jste mě potěšili i s přidanou hodnotou nádherného secesního areálu psychiatrické léčebny, který by si zasloužil patřit též do UNESCA.

24.02.2019 5 z 5

Co se stane, když… Co se stane, když… John Farndon

přehledně zpracované

22.02.2019 5 z 5

Hrady a jejich záhady Hrady a jejich záhady Petr David

Kniha byla celkem fajn, vadilo mi abecední řazení, protože jsem musela na mapě stále přeskakovat

17.02.2019 4 z 5

Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Úkryt v zoo - Skutečný příběh z válečné Varšavy Diane Ackerman

Popisnost mi nevadila, dozvěděla jsem se hodně o odboji Poláků za 2. světové války a získala jsem nový vhled do dějin našich severních sousedů.

17.01.2019 4 z 5

Dům u Božího oka Dům u Božího oka Nina Svobodová

zajímavý pohled na "osvíceného" Josefa II. a jeho vykonavatele, kde si co urvu aneb co je doma, to se počítá, jak stále živé v celých lidských dějinách.

17.01.2019 4 z 5

Probuď se, citero a harfo Probuď se, citero a harfo Josef Hrdlička

krásná publikace k meditaci

04.01.2019 5 z 5

Vůně v mé hlavě Vůně v mé hlavě Dana Floriánová

Svěží dílko s fantazií i humorem

04.01.2019 5 z 5

Všichni dobří (herci a zpěváci) Všichni dobří (herci a zpěváci) Rudolf Mihola

Přečteno

04.01.2019 1 z 5

Láska & smetí Láska & smetí Ivan Klíma

krásná čeština

23.09.2018 3 z 5

Utajené hrady a zámky II. aneb Prahou podruhé po stopách panských sídel Utajené hrady a zámky II. aneb Prahou podruhé po stopách panských sídel Otomar Dvořák

další pokračování úžasných výletů po tajných zákoutích Prahy, díky, díky

16.08.2018 5 z 5

Utajené hrady a zámky I. aneb Prahou po stopách panských sídel Utajené hrady a zámky I. aneb Prahou po stopách panských sídel Otomar Dvořák

díky rozhlasové Dvojce jsem se dostala k mému šálku kávy, opět další čtení s puštěnými mapami na počítači a sledování záhadných míst na území Prahy

10.08.2018 5 z 5